1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Лоши особини

Дискусија во 'Психологија' започната од ColoursOfTheRainbow, 31 август 2014.

 1. ColoursOfTheRainbow

  ColoursOfTheRainbow Популарен член

  Се зачлени на:
  23 март 2012
  Пораки:
  1.187
  Допаѓања:
  2.411
  Пол:
  Женски
  Има тема за „Лоши навики“ па одлучив да направам една и за лошите особини на вашиот карактер.
  Дали сте свесни за вашите лоши особини и дали ги прифаќате или негирате?
  Како се справувате со нив?
  Јас на пример сум многу инаетчика и тврдоглава :devil: Тоа некогаш ми е и добра особина затоа што не се откажувам лесно од ништо :D
  Друго, многу сум јазична, поточно пцујам :$ И некогаш се однесувам насилно и сакам да се степам.
  Јас сум многу смирена личност никој не може да ме изнервира лесно, АМА постојат работи што ме нервираат, на пример да ме испрашуваат многу (особено глупи прашања) и да немам приватност, да ми ги диркаат работите или блиските. (Не избувнувам лесно) ама ако ми се стапе на нервот избувнувам, станам насилна и тешко ми е да се исконтролирам, кажувам груби работи, се дерам и се карам. Друга лоша особина ми е сарказмот, особено во кавги.
  Јас лошите карактерни особини си ги прифаќам многу послесно од физичките. Дури и си ги сакам :rofl: Освен онаа кога избувнам :| Иако се случува ретко, сепак не сакам кога избувнувам и се обидувам да се исконтролирам и да не повредам никој, особено психички.
   
 2. nevermet18

  nevermet18 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 мај 2014
  Пораки:
  5.213
  Допаѓања:
  13.057
  Пол:
  Женски
  Неодлучноста ми е преглупа особина. Никогаш не сум сигурна дали го сакам едното или другото.

  Со тоа не се справувам никако. Си терам пак така. Ми треба пола саат да одлучам дали сина маица или портокалова, а не па за нешто друго. :tmi: :D
   
  На ColoursOfTheRainbow му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Srckata28

  Srckata28 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 јануари 2013
  Пораки:
  4.636
  Допаѓања:
  22.062
  Пол:
  Женски
  Аха,ги имам многу,ама многу си ги и сакам,освен оваа првата особина.
  Најпрво,не прифаќав порано,но многу љубоморна личност сум.Во последно време си ја контролирам особината што е кул,ама подобро е да ја немав. 8)
  После,сакам се да ми биде перфектно.Значи сакам на пример во мојата соба да има тоа и тоа,ако го нема тогаш не ни влегувам во мојата соба,ау,не.Всушност ова особина ми е дека сакам да имам се или пак воопшто ништо,средно нема.
  Идемо даљеее...хмм,глупа сум де,трескам глупости на моменти и што треба и што не треба и многу често си ги кривам тие околу мене,божем тие се криви што не разбрале а не јас дека сум треснала глупост. :rofl:
  И,да,лековерна сум,многу брзо стекнувам доверба кај луѓето.

  И,оваа крајнаваа....тадададааааааааам...мрза сум најголема.
  Тешко мајци која ме је родила :devil:
  Ги имам уште многу,ама са ко че ти пишуе. :D
   
  На ColoursOfTheRainbow му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Anabelle.Amorette

  Anabelle.Amorette Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2013
  Пораки:
  3.073
  Допаѓања:
  44.164
  Пол:
  Женски
  Особини кои премногу ги мразам кај мене се:
  -тврдоглавост
  -избрзување(кажувам нешто и отпосле ми текнува дека сум згрешила :x )
  -пцуење(како некој кочијаш :tmi: )
  -пребрзо се нервирам дури за најмали ситници
  -пречувствителна на моменти
  -неодлучна понекогаш(читај често :D)
  Можеби има уште,но не ми текнува во моментов...
   
  На chicaboom3 и ColoursOfTheRainbow им се допаѓа ова.
 5. Sunshine.Sunshine

  Sunshine.Sunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2014
  Пораки:
  1.202
  Допаѓања:
  2.564
  Пол:
  Женски
  Лоши особини имам еден куп, но ќе набројам само неколку.
  Пцуење (се обидувам да престанам, но често ми се случува не сакајќи да пцујам), инает, воопшто не сум сигурна во себе, многу лесно може некој да ме изнервира, нетрпелива сум.
  Мрзливоста ми е дефинитивно најлоша особина.
   
  На ColoursOfTheRainbow му/ѝ се допаѓа ова.
 6. ColoursOfTheRainbow

  ColoursOfTheRainbow Популарен член

  Се зачлени на:
  23 март 2012
  Пораки:
  1.187
  Допаѓања:
  2.411
  Пол:
  Женски
  Значи не сум единствена на која пцуењето и' е лоша особина :lol:
  И да си додадам, дека немам самодоверба и сум успорена снимка :$ Понекогаш и неодлучна
   
  На Anabelle.Amorette му/ѝ се допаѓа ова.
 7. MermaidKiky

  MermaidKiky Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2013
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  221
  Пол:
  Женски
  Епа има неколку, или малце повеќе: :lol:

  - тврдоглава сум(некогаш е добро, некогаш и не).
  - пцујам. :angel: :$
  - немам самодоверба.
  - неодлучна сум. :?:
  - многу често се нервирам, дури и за најмали ситници.
  - избрзувам, кажувам нешто за што подоцна се каам. :|
  - мрза невидена сум. :wasntme:
   
 8. GirlRose

  GirlRose Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  5.046
  Допаѓања:
  26.643
  немам самодоверба и тврдоглава сум :doh:
   
 9. summer-lover

  summer-lover Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2013
  Пораки:
  385
  Допаѓања:
  1.262
  Пол:
  Женски
  Лоша особина ми е што никогаш не можам да си премолчам.Се' коментирам и на се' враќам..
  Ѓаволче сум станало :devil:
   
 10. evelyn993

  evelyn993 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2011
  Пораки:
  488
  Допаѓања:
  314
  Лев човек сум на карактер, но најмногу си ја мразам неодлучнота.
   
 11. fallenangel

  fallenangel Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  2.150
  Допаѓања:
  16.150
  Мислам дека имам најлоши три особини во мојот карактер недоверливост,импулсивност ,нетрпеливост кои избиваат на површина само кога некој стварно ќе претера со своите постапки и ме изиритира па неможам да премолчам.
   
 12. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  13.292
  Допаѓања:
  77.346
  Пол:
  Женски
  Лошите особини ги препознавам, не ги негирам туку се обидувам да ги сменам. За инаетот и љубомората успеав. Сега си признавам дека знам да бидам мрзлива и во многу ситуации ми недостига храброст. Не сум ниту многу комуникативна. Ќе поработам на случајот. :)
   
 13. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  6.025
  Допаѓања:
  50.194
  Пол:
  Женски
  Многу сум неодлучност дали тоа да го изберам или она, дали вака да направам или така од толку размислување некогаш почнува главата да ме боле. Избрзувам, кажувам нешто за што подоцна се каам, избрзувам и за некои постапки исто така, па подоцна се каам. Самодоверба на нула, а и комуникативноста ми е на нула.
   
 14. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  14.498
  Допаѓања:
  44.542
  Пол:
  Женски
  *тврдоглава сум
  *брзоплета
  *злопамтило
  *мрзоволна
  Порано бев наивна, глупава проста.Сега летово се опаметив и станав ѓаволче
   
  На Barbie20 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. celineparis

  celineparis Популарен член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2014
  Пораки:
  930
  Допаѓања:
  2.573
  Многу сум емотивна и секоја неправда ужасно ме повредува. Ама вага сум, сепак тоа е...
   
 16. хОхси

  хОхси Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 декември 2016
  Пораки:
  175
  Допаѓања:
  146
  Немам самодоверба и премногу се врзувам за личности :/
   
 17. mila7

  mila7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2013
  Пораки:
  542
  Допаѓања:
  486
  Ми пречи тоа што секогаш гледам да помогнам на личности кои ме повредиле мене, и тоа што имам премногу трпение за многу работи.
  Исто сум и многу неодлучна. Мислам дека овие три работи што тешко ги контролирам, но се трудам во секој момент да го сменам тоа.
   
 18. Incule

  Incule Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2015
  Пораки:
  355
  Допаѓања:
  296
  Пол:
  Женски
  Да имам лоши особини и ги прифаќам,неодлучна сум,мрзлива и инат
   
 19. worrieddd

  worrieddd Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2013
  Пораки:
  950
  Допаѓања:
  3.563
  Пол:
  Женски
  Нетрпелива, a придружно со тоа и лутка и нервозна. Ама се поправам полека полека :D
   
 20. theowndemon

  theowndemon crazy cat lady Член на тимот

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  12.724
  Допаѓања:
  156.679
  Пол:
  Женски
  Имам две крајности при сите можни емоционални состојби, или реагирам премногу бурно и емотивно, или не реагирам воопшто. Ни едно не е подобро од друго, средината е најдобра.