1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мажи : Неколку грди факти кои жените ( не ) ги сакаат

Дискусија во 'Врски' започната од mence91, 2 март 2011.

 1. mence91

  mence91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 март 2011
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  11
  Можеме слободно да кажеме дека се „ Џукели “ , но ги сакаме. Направив листа на вистините и фактите кои се однесуваат на мажите а можеби нас не ни се допаѓаат, ама можат да ни помогнат да ги разбереме подобро.

  НЕ МОЖАТ ДА ОДОЛЕАТ НА ЗАВЕДУВАЊЕ

  За него нема поголемо задоволство отколку да ве види вас како играте заводливо, споро се слекувате и останувате само по долна облека ( секогаш секси ) долен веш се разбира.
  Во такви ситуации со нетрпение чека да види што е следно.

  ТИЕ МОРААТ ДА ГЛЕДААТ ВО ДРУГИ ЖЕНИ.

  Не умеат да се контролираат. Ви велат тоа е исто како кога ти ке се загледаш во излог со чевли. Знаат дотаму да ја дотераат работата што и антрополошки го објаснуваат тоа. Но не дај боже вие да погледнете кон друго машко. Тогаш тоа е страшно.

  МАЖИТЕ СЕ ГОЛЕМИ ДЕЦА И СЕ ГОРДЕАТ СО ТОА

  Скоро секој маж, сака се што има врска со мавање , фрлање или гаѓање.Сето тоа го сакаат и момчињата на 10 годишна возраст.

  Само набљудувајте ги кога се во група и гледаат некој натпревар,сите заедно се дерат на играчите.
  Бесмислено е да ги терате да пораснат кога тоа нема да се случи никогаш.Бидете благодарни што нај детинесто се однесуваат , кога се во чопорот а не пред вашите родители и вашите најдобри другарки .

  ПЕРВЕРЗНИ СЕ.

  Ите како се перверзни постојано мислат на секс. Будни сонуваат за актерки, движења, начини да се покаже и докаже.Ако тоа не ви се допаѓа подобро да се правите луди , одколку да види дека вас вие непријатно поради тоа, е тогаш настапува вистинската трагедија како тоа вие да го сметате него за первезен никогаш нема да му биде јасно.

  СЕКОЈ БИ САКАЛ ДА ИЗНЕВЕРИ.

  Тоа не значи дека ке изневери.Поголемиот дел се премногу срамежливи, уплашени или чуствуваат грижа на совест. Тоа е чиста биологија : Гледаат,фантазираат, би сакале да го имаат тоа.
  По природа не се моногами животни, и се борат против својте нагони и моментални чуства, изненадувачко е што некој дури и успеваат да се изборат со тоа. Иако мал процент но сепак ги има и такви.

  САКААТ ДА БИДАТ ОБОЖАВАНИ

  Сакаат да мислат дека се силни, моќни, сексипилни.Не верувам дека би ви признале,ама сакаат и да бидат попаметни ( барем за влакно ) од своите поубави половини ( а можеби во некој случаеви и поубави ).Имаат проблем со тоа жената да биде подобра или попаметна од нив,сепак секогаш се одлучуваат за онаа која што е барем во едно нешто подобра од нив.

  ОБОЖАВААТ ОРАЛЕН СЕКС

  Сите ама баш сите бес исклучоци мислат дека не добиваат доволно орално задоволство. Зошто го сакаат толку многу ?
  Едноставно, не мораат да се грижат за техниката бидејки жената се ке сработи.

  НЕ САКААТ НАГОВЕСТУВАЊА.

  Кога разговараат со други мажи не заобиколуваат и не зборат во шифри, затоа што не функционираат така. Нив не ги интересира читање мисли и читање од поглед. Додека ние ја анализираме секоја можна ситуација додека не се исцрпи докрај.
  Бидете директни кон нив без заобиколување.

  СИ ГИ ОБОЖАВААТ ПЕНИСИТЕ

  Уствари нивниот најдобар пријател им е пенисот. Тој мисли дека и ваш најдобар пријател е неговиот пенис.
  Секогаш кога ке го погледне неговиот пенис се присетува на неговата намена : оружје за освојување на светот, впрочем затоа и има толку многу споменици во светов инспирирани од фалусот.

  Доколку сакате да продолжите, со уште некоја вистина и факт околу мажите повелете сторете го тоа :)
   
  На Idiotka90 и Symona им се допаѓа ова.
 2. Symona

  Symona Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 декември 2010
  Пораки:
  94
  Допаѓања:
  60
  Мажи : Неколку грди факти кој жените ( не ) ги сакаат

  Колку само е точно сето ова, највеќе третото и последното. дечишта се невидени :rofl:
  И дааааааааа му даваат име и го третираат како принц. :D Можеби затоа што е единствениот дел од нивното тело за кој што навистина се грижат, додека ние си се грижиме за целото тело :?: :rofl:
  Еве еден факт од мене Премногу си ја сакаат косата, скоро исто колку што си го сакаат и пенисот :D
   
 3. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.803
  Мажи : Неколку грди факти кој жените ( не ) ги сакаат

  Читајќи ја листава ќе тргнев да протестирам, и потоа видов поубаво дека НЕ е во заграда ;)

  Ми се допаѓа кога сакаат да се заведени.
  Гледаат во други жени? Па и јас некогаш тргнувам да ги коментирам со нив - значи нешто посебно не ми пречи.
  Големи деца - тоа го акцептирам како факт. И јас некогаш се радувам ко мало девојчуле.
  Перверзни се? Ми е гајле, и јас сум перверзна :$
  Би сакале да изневерат, но додека имаат дисциплина и тројчето останува само во главата - се е во ред.
  Е да, сакаат да се обожавани а јас понекогаш да ги спуштам или да глумам дека ги обожавам. Како кога. Ол мајти Зевс - казни ме аха! :lol:
  Обожаваат орален секс - охооо, и јас, значи за ова имаат плус :)
  Не сакаат наговестувања - искрено понекогаш ни јас. Почнуваат да ме уморуваат долги муабети за ништо, кажи кратко и јасно, каде, кога, со кого. Готово. Не ми врти ко киша око Крагујевца.
  Си ги обожаваат пенисите? Па и јас им ги обожавам, ама не би сакала да ги имам. Што би рекла другарка ми - ти би сакала парче месо да ти виси? Јас не. :D

  Не сакаме дигнат капак на веце шољата, не сакаме мокро купатило после туширање, не сакаме боксерици и чорапи насекаде низ станот, и не сакаме кога ќе си го чешнат г’зот сабајле и силно ќе
  п*днат
  под јорган :D
  Ама тоа се мажите, што да им правиш :)
   
  На lolyta777, Theodora и sesilija им се допаѓа ова.
 4. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.585
  Мажи : Неколку грди факти кој жените ( не ) ги сакаат

  Грешка има во насловот
  Мажи : Неколку грди факти коИ жените ( не ) ги сакаат

  А текстот не го читам, искрено смачено ми е од вакви истражување, тези, докажувања...
  немаат поента.
  Барем за мене.
   
 5. Symona

  Symona Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 декември 2010
  Пораки:
  94
  Допаѓања:
  60
  Мажи : Неколку грди факти кој жените ( не ) ги сакаат

  Е тоа во скриениот текст, па уште ако тие главата под јорган! абе ми доаѓа да го задавам :@ :rofl:
   
 6. Yipman2

  Yipman2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 октомври 2010
  Пораки:
  4.028
  Допаѓања:
  25.009
  Мажи : Неколку грди факти кој жените ( не ) ги сакаат

  Чекај малце


  1(ТИЕ МОРААТ ДА ГЛЕДААТ ВО ДРУГИ ЖЕНИ.)
  -Извини а вие девојките/жените не гледате други мажи? или имате дечко/маж и воопшто не манијачите други или пак ги погледнувате ??  2(МАЖИТЕ СЕ ГОЛЕМИ ДЕЦА И СЕ ГОРДЕАТ СО ТОА)
  -Извини а ти не се смееш кога едно машко ке направи некоја глупост на друго машко ? или ако не се забавуваме така после како ке бидеме интересни ? да појасниш можеби што треба да правиме наместо фудбал да гледаме? ај баш те молам појасни кој програми и занимации треба да ги имаме бидејки гледам ти никад не си правела глупости или пак не си се дерела на некоја утакмица или слично  3(ПЕРВЕРЗНИ СЕ)
  - Девојките повеке мислат на секс него мажите ако не се лажам иди интернет види истражувања
  проблемот е ние тоа го кажуваме а вие го криете , така да...  4(СЕКОЈ БИ САКАЛ ДА ИЗНЕВЕРИ)
  -СЕКОЈ ШТО ИМА ЛОША ВРСКА БИ ИЗНЕВЕРИЛ , ВИСТИНСКИОТ ШТО ЈА САКА СВОЈАТА ДЕВОЈКА НЕМА ДА ИЗНЕВЕРИ , АКО ТЕБЕ ТЕ ИЗНЕВЕРИЛ НЕКОЈ НЕЗНАЧИ ДЕКА СИТЕ КЕ ИЗНЕВЕРАТ ИЛИ ПАК САКААТ .


  5(ОБОЖАВААТ ОРАЛЕН СЕКС)
  -Ја колку што видов на другите теми и женскиот пол го обожава тоа или барем голем процент  6(СИ ГИ ОБОЖАВААТ ПЕНИСИТЕ)
  -како што ти си ги обожаваш своите гради ,задник или било кој дел од телото така и ние исто .


  :@
   
  На Vladus му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.803
  Мажи : Неколку грди факти кој жените ( не ) ги сакаат

  Јипман, смири живец друже, не се нервирај, не е тоа поентата, овде се зезаме, верувам дека и затоа е поставена темата ;)

  Јас на пример, мразам генерализирање и се смеам на вакви тези, хипотези, антитези и секакви други - тези. До некаде се точни, до некаде не.

  Ама знам да се насмеам и на своја сметка, а ти? ;)

  Во секој случај одам да им удрам една воспитна на сите од Космо и Ел кои пишуваат дека сите жени обожаваат шопинг, дека читаат глупава и лесна литература, и гледаат романтични филмчиња. Го вреѓаат моето битие - затоа што јас тоа не го правам! Мислам... :emo:
   
  На Queen.S и sesilija им се допаѓа ова.