1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мажи кои јадат сладолед, банана, смуди

Дискусија во 'Насмевка' започната од DAngel, 3 јуни 2018.

 1. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  11.211
  Допаѓања:
  56.925
  Читајќи ги новите теми кои никнуваат на форумот, се потсетив на една приказна што кружеше на интернет од еден маж од Уганда што раскажуваше како се шокирал кога се преселил во Америка и излегол на прошетка со девојка. Девојката купила сладолед и за двајцата и тој останал шокиран и засрамен затоа што никогаш во животот не јадел сладолед, а особено не во јавност, затоа што сладоледите, лижавчињата и тортите ги сметале за женска храна.
  Со оглед на тоа што уште храната не ја поделивме на машка и женска, еве, јас ќе ја направам оваа поделба.
  Дали мислите дека и во ред мажи во јавност да јадат сладолед, банани, да пијат од цевка или да јадат салати, или машките повеќе ги замислувате со ќебапчиња со кромит или некое сочно парче месо?
  Let the hunger games begin
  [​IMG]


  Леле, смуди сум напишала :x
   
  На ivi1987, Srckata28, Mari* и 18 други им се допаѓа ова.
 2. Scott Weiland

  Scott Weiland Популарен член

  Се зачлени на:
  3 април 2018
  Пораки:
  2.686
  Допаѓања:
  11.199
  Пол:
  Машки
  Јас јадам сладолед во течна форма ради нај ефикасно и ефективно внесување на не-здрави не-нутриенти во крвотокот.

  Смуди е подобро од цедење, тоа мора да го знаеш ако си модерен маж, микронутриенти и микрофибер и микронезнам ги добиваш така.

  Пијам со цевче бидејќи не мијат раце луѓе што да праиш, да ти донесат нешто во кафиќ, не можеш да прашаш такво нешто, работат со тоа што го конзумираш, може да вмешаат прсти.

  Сега доаѓа човечката дуалност. јин и јанг, можеби црно/бело? Незнам, вие одлучете.

  Многу сакам скара и кромид.

  Има ли спас за мене или сум позер за машко?

  Партиски неопределен сум ако ви помогне тоа.

  се надевам нема да јадам бан за ова, или да видам 20 страни категорија политичка кај што мислат луѓе дека спаѓам, да не спомнам спектрум ќе ме стават одма на спектруми вакви онакви
   
  На Indiegurl, chocolade, ivi1987 и 11 други им се допаѓа ова.
 3. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.089
  Допаѓања:
  163.461
  Пол:
  Женски
  Banana hehehehe, lizenje... hehehhe... :o [​IMG]

  [​IMG]

  Мор не си нормална :rofl: :l:
   
  На kikkki, Ivan4e04, ivi1987 и 16 други им се допаѓа ова.
 4. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  11.211
  Допаѓања:
  56.925
  https://www.huffingtonpost.com/entr...-for-ice-cream-or_us_5a2c4846e4b04e0bc8f3b52c
  https://247sports.com/college/michi...r-man-to-eat-banana-in-public-26429084?Page=3
  https://www.huffingtonpost.com/entry/14-manliest-foods-ever_us_55e5d720e4b0b7a9633a56d2
  https://www.prevention.com/food-nutrition/healthy-eating/a20452173/food-steroetypes/
  https://incidentii.wordpress.com/2010/08/11/eating-bananas-in-public/
  Некому темата му е смешна, еве ви линкови колку сакате од примери на интернет кај што една храна се нарекува машка, а друга женска. Цели истражувања на кој пол која храна е поверојатно да ја купи и ред други работи.
   
 5. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  5.419
  Допаѓања:
  54.708
  Пол:
  Женски
  Сосем во ред ми е машко да јаде банана,да пие со цевка,да лиже лижалче и сладолед :D
  Не гледам зошто би се правеле поделби во храната?
   
  На 1209, ivi1987, Oscar Lady и 11 други им се допаѓа ова.
 6. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.582
  Пол:
  Женски
 7. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  27.169
  Допаѓања:
  177.063
  Пол:
  Женски
  Немаат за што да отворат тема.
  Ако маж јаде банана - педер е.
  Ако жена јаде банана - лиже пенис.
  Таква им е призмата.
   
  На Indiegurl, Oscar Lady, Feminka22 и 10 други им се допаѓа ова.
 8. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  11.211
  Допаѓања:
  56.925
  Како бе така, бирате за што ќе дискриминирате?
  Ако не може да се шминка, да се депилира, да се фарба, зошто да може да јаде мафини со розов фил на пример?
   
  На ivi1987, Dadusicka, Gosh и 2 други им се допаѓа ова.
 9. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.582
  Пол:
  Женски
  гарантирам дека мажите се смеат на оваа најглупа тема на форумов....(facepalm)
   
  На Ivan4e04, Јаневски, queen007 и 8 други им се допаѓа ова.
 10. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  11.211
  Допаѓања:
  56.925
  Зафатени се, сигурно бараат која тоалетна хартија најмногу им одговара :wasntme:
   
  На Ivan4e04, delreymarie, SV1911 и 15 други им се допаѓа ова.
 11. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.089
  Допаѓања:
  163.461
  Пол:
  Женски
  @DAngel, ама... амааа... радикален феминизам, премногу либерализам!!1 :worried: :!:
  Не ми се верува за линковите (facepalm) :tmi: :D
   
  На Srckata28, Ketchup, crimson и 2 други им се допаѓа ова.
 12. Scott Weiland

  Scott Weiland Популарен член

  Се зачлени на:
  3 април 2018
  Пораки:
  2.686
  Допаѓања:
  11.199
  Пол:
  Машки
  • Дискриминација и предрасуди кон избор за тема на дискриминација има се сложувам.
  • Шминка немора, сеуште е време на мир, тоа во војна кога и ако избие.
  • Депилација претпоставува високи нивоа на тостестерон и ми е увредливо и го сфаќам како микроагресија
  • Фарба е интересна тема. Кој од 90ти не прошол *Џастин од НСинк фриз* фаза со шатирање, но фарбање скроз, оправдувам. Ова другово не е повеќе во zeitgeist да се шатираш.
  • Мафини повторно претпоставува дека лицето кое е под напад јаде нездрава храна која содржи сладок, ох толку сладок шекер.
  • The generally accepted rule is pink for the boys, and blue for the girls. The reason is that pink, being a more decided and stronger color, is more suitable for the boy, while blue, which is more delicate and dainty, is prettier for the girl.
  Ќе ве молам да запазиме начин на кој се изразуваме и терминологија во дебатава.
   
  На Animali, theowndemon, buba4e89 и 3 други им се допаѓа ова.
 13. RAF Camora

  RAF Camora Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2018
  Пораки:
  1.576
  Допаѓања:
  10.981
  Пол:
  Машки
  Кркајте си што сакате ич да не ви чуе. :wasntme:
   
  На Dadusicka, saren_petel, joy1 и 2 други им се допаѓа ова.
 14. makedonkamak

  makedonkamak Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 октомври 2013
  Пораки:
  3.616
  Допаѓања:
  26.999
  Пол:
  Женски
  Во 2018 година за ова ли дојде ред да се дебатира(facepalm)(facepalm)?
   
  На Јаневски, Dadusicka, Rama и 3 други им се допаѓа ова.
 15. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  11.211
  Допаѓања:
  56.925
  Де, де, ако може да се дебатира за сѐ остало, зошто не и за ова? Не бидете толку затворени. Напротив, кажете си мислење.
   
  На daylight и Scott Weiland им се допаѓа ова.
 16. Amellie13

  Amellie13 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  3.639
  Допаѓања:
  52.558
  Пол:
  Женски
  Искрено прв пат слушам дека тортите, сладоледите и бананите биле женска храна и мажите не смееле да јадат особено во јавност. Само поделби да се правеле, како да не се доволни оние што веќе ги имаме. :|
  За тоа со пиењето со цевче стварно не го разбирам. Кога сме излезени некаде со дм во мојата чаша ставаат цевче а во неговата не, и се смееме колку бил дискриминиран што кај него не ставаат цевче. :lol: (we don't take that so hard)
   
  На queen007, Dadusicka, blady и 4 други им се допаѓа ова.
 17. Scott Weiland

  Scott Weiland Популарен член

  Се зачлени на:
  3 април 2018
  Пораки:
  2.686
  Допаѓања:
  11.199
  Пол:
  Машки
  Мора да имаме смисол за хумор при толку дебати и теми. :D

  [​IMG]
   
  На CaraMia и Someonespecial им се допаѓа ова.
 18. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  11.211
  Допаѓања:
  56.925
  Тоа зборам. Колку и несвесно да е, женските се тие со цевчињата и не можеме да негираме дека не е така.
  Зошто? Од каде потекнуваат овие поделби? Која е потребата да ги има?
  Приказната со сладоледот ја има на првиот линк, можеш да ја прочиташ, мене многу интересна ми беше кога ја прочитав прв пат.
   
  На theowndemon, CaraMia, Scott Weiland и 3 други им се допаѓа ова.
 19. makedonkamak

  makedonkamak Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 октомври 2013
  Пораки:
  3.616
  Допаѓања:
  26.999
  Пол:
  Женски
  Ова ама ич не е за смеење, глупо е повеќе. Што хумор ќе излезе од ова не знам?
  Јас не сум против шеги, но барем да има смисла, вака Не.
  . ( ај ќе ве читам, да видм што смешки ќе излезат).
  Не гледам ништо смешно некое машко да јаде банана, сладолед , лижавче и слично.
   
  На Dadusicka, saren_petel, Rama и 3 други им се допаѓа ова.
 20. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  17.888
  Допаѓања:
  223.722
  Пол:
  Женски
  Има и поглупи од тебе отворени бабе.
   
  На ivi1987, saren_petel, Gosh и 9 други им се допаѓа ова.