1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Македонија ќе добие Кралска Резиденција

Дискусија во 'Политика и настани' започната од Offspring, 6 декември 2010.

  1. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    Леле луѓе каде го има ова? Статуи секаде, а работи и пари никаде!!!
    Како ни се случува ова???
    И сакаме Европа? Европа не не сака нас :!: Ете тоа.... :rofl:
    За жалење сме ние македонците, во афричките земји не е како кај нас, посиромаштија здравје, навистина ;( ;( ;(
     
  2. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    :D Немој да даваш идеја, да не ја преместат локацијата па резиденцијата да се најде на плоштад во Скопје меѓу скулптурите :D
     
  3. pink4ever

    pink4ever Популарен член

    Се зачлени на:
    23 октомври 2010
    Пораки:
    1.042
    Допаѓања:
    1.012
    Не ми се верува :|
    Што се случува? Да не се шекна државата?
    Какво кралско семејство ке си играме?

    Па јас сум потомок на Самуил и јас сакам да бидам. :lol: :rofl: Зошто баш од Александар/. :^)


    лажам :P
     
  4. Queen.S

    Queen.S Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    607
    Допаѓања:
    381
    ^^Значи Пинк не е работа само да се коментира, туку да има што да се искоментира! Ајде иди малку прошетај...ја на твои год дома не бев! :)

    Он топик Па ако ја градат потомците со нивни пари супер..пеки...барем некој од страна инвестира во нашата мила Македонија...а ако е предлог од Влада ехх тек тогаш на*бавме..пари за се има, само за народ не!!
     
  5. lebarka

    lebarka Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2010
    Пораки:
    141
    Допаѓања:
    26
    Јас баш не обожавам да коментирам за политика, ама оваа идеја за градење на резиденција толку ме изиритира. Во ова време кога се нема пари (па и да се има) се трошат истите на секакви глупости. Мислам на сите ни е јасно дека оваа идеја е најверојатно најлудата идеја што на една влада може да и падне на памет. Нормално, после проектот Скопје 2014. Баш се прашувам кога ќе престанат да го мафтаат и заслепуваат народот со споредни работи. Најверојатно кога веќе нема да има ама баш ништо да се украде. Не сакам да бидам песимист, ама навистина се претвараме во националистичка земја и се враќаме многу години наназад.
     
  6. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Што ти значи крал да бидеш :D Одиш некаде и оп...три хектари земја на поклон, си правиш кралски двор, децата да има каде да си играат.
    Ако отидам во Грција и им речам дека Александар на времето заеднички бил , јас од негов сперматозоид потекло водам , ќе ми дадат три хектари на море ? :?:
    Има сите кај мене у палата да ве викнам , ама да се знае :!: јас сум принцезата :!:


    :D ;) :D
     
  7. Scarlet88

    Scarlet88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    328
    Мора да сме добри со Хунзите - девојки не се зезајте ве молам....иначе Грците и тие ќе ни ги земат! :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
     
  8. fighter

    fighter Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    1.249
    Допаѓања:
    2.485
    Ма нема шанси!
    Додека не си го откупат земјиштето по 1ЕВРО=М2 нема шанси за резиденција!
    Плус комуналии треба да платат.Како тоа?
    И ОВА МОЖЕ УТРЕ ЌЕ ГО НАЈАВАТ КО ЕДНА ОД МНОГУТЕ СТРАНСКИ ИНВЕСТИЦИИ.ГАРАНТ ММФ ЗАТОА КРЕДИТ НИ ДАДЕ...МИСЛАМ МОЖЕ СО КРЕДИТОТ НИЕ ДА ИМ ЈА ИЗГРАДИМЕ, ОНИ САМО ИНФРАСТРУКТУРНО НЕКА РЕШАТ :D
     
  9. KuklickaSk

    KuklickaSk Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    6.208
    Допаѓања:
    23.988
    Господе прости им.. Незнаат што прават
     
  10. BoaVista

    BoaVista Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 август 2010
    Пораки:
    3.911
    Допаѓања:
    31.650
    Пол:
    Женски
    Утре да дојде и Али Риза со семејството и да каже дека е роднина на Александар и има македонски корени и на него ќе му изградиме една Кралска Резиденција. :D
     
  11. daylight

    daylight Популарен член

    Се зачлени на:
    22 декември 2011
    Пораки:
    3.142
    Допаѓања:
    4.115
    А дали ќе направат царска палата некаде? Нели Цар и Крал не е исто...
     
  12. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    За ова прв пат слушам сега, гледам дека е темава отворена уште 2010, дали тоа значи дека нема ништо од ова?
     
  13. Bel-Golub

    Bel-Golub Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2011
    Пораки:
    211
    Допаѓања:
    48
    едвај чекам нека пукнат грците тогаш нека треснат ѕемја да ги проголта со се острови со се
     
  14. crtanfilm

    crtanfilm Нов член

    Се зачлени на:
    28 април 2012
    Пораки:
    581
    Допаѓања:
    79
    Чудно ми падна :D
     
  15. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Ќе пукнат од среќа кога ќе немаме леб да јадеме од вакви непотребни градби и постојано зголемување на сите даноци и давачки. |(
    Кралска резиденција бе!!! А да направат некоја болница или да поправат некое училиште?
     
    На verica81 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. verica81

    verica81 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2012
    Пораки:
    123
    Допаѓања:
    55
    Стварно знае ли некој до кај е работава ? Се надевам дека општината нема така лесно и за без пари да го даде земјиштето . За оние кои се за проектов само ке им речам дема Македонија е демократско општество а не мнархија. Во демократија сите се еднакви , така да давањето на вакви дарови на кралеви е против уставно и дискриминаторски.
     
  17. BlackCat

    BlackCat Популарен член

    Се зачлени на:
    16 август 2010
    Пораки:
    521
    Допаѓања:
    202
    Од кај ви е информацијава? :^)