1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Македонките либерални во однос на мешани бракови

Дискусија во 'Канта' започната од Tanjamm, 22 август 2018.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  8.140
  Допаѓања:
  11.386
  Се почесто гледам дека многу Македонки се мажат за странци. Буквално и луѓе од далечни земји, во смисла Индиец, Арапин, и слично. Дали Македонките се либерални или нешто друго е во пршање? Јас лично би стапила во брак, но со некој од Балканот Србин, Хрват, Црногорец, или некој од Западна Европа, Франузин, Италијанец би поминал. Но, со маж од Јордан пример не би никогаш, со маж од Индија и слично. Вие?
   
  На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  6.867
  Допаѓања:
  133.368
  Пол:
  Женски
  Постои тема за мешани бракови, Ве молам дискусијата продолжете ја таму.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.