1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Македонски vs странски комичари

Дискусија во 'Насмевка' започната од Micheleljubov, 1 септември 2012.

 1. Micheleljubov

  Micheleljubov Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2012
  Пораки:
  484
  Допаѓања:
  2.936
  Не најдов ваква тема, па сакав да ја коментираме темата, кои комичари ви се подобри?
  Дали повеќе го сакате, македонскиот хумор, американскиот или некои комичари од комшиите.

  На темава може и да постирате видеа од вашите омилени комичари, или stand up настапи.

  Не ставам видеа од Сашко Коцев и Марјан, бидејќи скоро сите ги знаат, ќе ставам нешто што можеби не секој го слушнал.

  http://www.youtube.com/watch?v=e2GQNhcD ... e=g-user-u

  http://www.youtube.com/watch?v=VIvr1eF2TtA

  http://www.youtube.com/watch?v=BVYDkbAo6T4

  http://www.youtube.com/watch?v=Dp5pGRiEe30

  http://www.youtube.com/watch?v=2m8-c6J3Ivs


  Што мислите?


  (ako postoı vakva tema se ızvnınuvam )
   
 2. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.897
  Значи македонските се добри но не се како странските.....