1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мали трикови - прекрасни фризури

Дискусија во 'Коса' започната од Alexa14, 25 април 2011.

  1. selly.gomez

    selly.gomez Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2011
    Пораки:
    136
    Допаѓања:
    42
    Триковиве се WOW баш че пробам некои
     
  2. CIA

    CIA Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2011
    Пораки:
    1.525
    Допаѓања:
    3.029
    Ова со фолијава е како афрофризура...баш ќе го испробам па ќе ви кажам како ми испаднало...ама инаку мене ми е долга косата и се мислам дали ќе испадне убаво :?:
     
  3. Rock-a-Fella

    Rock-a-Fella Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    1.392
    Допаѓања:
    1.384
    Побараа опис, им дадов опис, ни мене не ми се допаѓа, но тоа е. Можеби требал подебели прамени да фати, и да не ја растресе косата толку. Единствената техника која според мене е ефективна е тоа со плетенки, јас досега не сум ја правела оваа http://www.youtube.com/watch?v=tV8-1-ggLf8 но сметам дека со ова би добила многу добри резултати. Досега само обични плетенки си правев. И да, се сложувам со ова
    :)
     
  4. CIA

    CIA Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2011
    Пораки:
    1.525
    Допаѓања:
    3.029
    Јас секогаш си ја виткам како со е на видеово над мене ја делам косата на два дела и така ја виткам и ја фаќам со ластикце и ја оставам цела ноќ...и да мн е убава после косата јас еве веќе година ипол така си ја правам и сите ме прашуваат како ми е толку убаво виткана ама не им кажувам :D
     
  5. WhiteAngel

    WhiteAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    2.107
    Допаѓања:
    1.640
    Сама да ја извитка никогаш не ми успева, така што секогаш други ме виткаат. Со крпчиња не можам бидејки ме прави ко був и грдо ми е. Со фигаро и со пена ми испаѓа убаво.
    Денес ќе пробам со плетенка како што рековте вие, па ќе видиме што ќе испадне... :)
     
  6. WhiteAngel

    WhiteAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    2.107
    Допаѓања:
    1.640
    Ќе се самоцитирам ама сакам да споделам:
    синоќа ја врзав косата високо во репче, ја сплетив најобична плетенка и ја фатив како пунџичка.
    Утрово ја пуштив и ги имав најубавите локни досега. Трикчево успева.
    Ставив само малку пена, лак и спреј за сјај и си имав прекрасна фризура... :D
     
    На Cloee му/ѝ се допаѓа ова.
  7. lovelife

    lovelife Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    526
    Допаѓања:
    1.722
    Девојки..иам фигаро дома...како да сум мало дете пискав да ми купат...и еве..иам веќе 1 година можда А НЕЗНАМ да го користам.Сеа гарант ќе се изнасмеете ама ...тоа е што е.Значи како и да пробам не ми испаѓаат убави локни...а од вучко ми е ако не се лажам...Значи не е дека е некоја шкарт.Епа ајде девојки просветлете ме како да научам да се виткам со фигаро,зашто ВРСКА неам!
     
  8. Hiii

    Hiii Популарен член

    Се зачлени на:
    5 април 2011
    Пораки:
    1.427
    Допаѓања:
    1.563
    Девојки вие што имате го пробено трикот кажете дали навистина косата излегува како на клипот или не :?: :?:
     
  9. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    ^ Некои феминки кажаа дека им успеало, само не знам која беше темата. Слободно направи ги, па пофали се :)
     
    На Hiii му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Cynthia

    Cynthia Популарен член

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    622
    Допаѓања:
    2.368
    Пол:
    Женски

    Многу ми се допаѓа оваа тако-звана афро фризура. :)
    ПРЕМНОГУ! :inlove:
    Неколку пати сум ја направила така со крпчиња и убаво ми стои.
    Сега ме фати некој мерак кога се потсетив за истата, па идам да ја извиткам косата. 8)
    Инаку јас немам некоја потреба да ја виткам косата бидејќи природно ми е како прекршена, но некогаш после бањање кога ќе ја исчешлам да се исправи а наредниот ден повторно сакам да ми биде виткана, ќе ја соберам косата високо, ќе врзам плетенка, ќе ја замотам во кругче ќе ставам штипка и толку.
     
  11. CIA

    CIA Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2011
    Пораки:
    1.525
    Допаѓања:
    3.029
    Џенскици ајде и јас одам да ја навиткам овака косава со фолија па ќе ве известам што како...само сакам да прашам ако сега ја навиткам и до 9 ја пуштам дали таман ќе ми биде ?
     
  12. Cynthia

    Cynthia Популарен член

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    622
    Допаѓања:
    2.368
    Пол:
    Женски
    охохохооо... Доволни се само 3 часа. :D
    Ама колку повеќе седи, толку повеќе ќе се извитка. Сигурно ќе ти испадне супер ако ја држиш до 9 ;)
     
  13. LoVeR

    LoVeR Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2010
    Пораки:
    886
    Допаѓања:
    1.046
    На donna.17 и Shoe-Gal им се допаѓа ова.
  14. CIA

    CIA Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2011
    Пораки:
    1.525
    Допаѓања:
    3.029
    Готово си ја навиткав па ќе ја пуштам кај 9ипол и ќе ви пишам каква ми е (ама мислам дека нема да ми биде убава оти имам долга коса )
     
  15. Lady97

    Lady97 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    1.172
    Допаѓања:
    524
    кажете ми некоја лесна фризура за во школо зашто здосадено ми е од репче пунџа и плетенка..фала ви однапред :*
     
  16. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.715
    Допаѓања:
    5.038
    Пол:
    Женски
    http://www.youtube.com/watch?v=CtbGllpm ... re=related
     
  17. CIA

    CIA Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2011
    Пораки:
    1.525
    Допаѓања:
    3.029
    Еј женски вчера немав време да ви пишам па еве денеска....ми стоеше три саата така со фолијата и не ми беше секаде исто навиткана ама тоа е затоа што дел по дел си ја топев косата и не сум си ја натопила секаде исто....и мн малку лак и ставив и еве денеска ми е поубава за разлика од вчера :)
     
  18. M.a.r.i.l.y.n

    M.a.r.i.l.y.n Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2011
    Пораки:
    852
    Допаѓања:
    722
    http://www.youtube.com/watch?v=WoZ2QGq0 ... re=related - доколку не сакате да ја горите косата.

    А ако сте фан на пеглите за коса и фигарата, тогаш виткајте ја косата со пегла за коса затоа што кадриците се поопуштени и лелеави.

    Едит: И во двата случаи косата најубаво изгледа следниот ден или откако ќе одстои неколку часа и нежно ќе помите се прстите низ неа :)

    П.С. Исто така можете да ја виткате коата и со плетенка (додека ви е уште мокра сплетете ја плетенката). И гледајте да правите вака на лето за да не настинете ;)
     
  19. Sm.real

    Sm.real Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2011
    Пораки:
    161
    Допаѓања:
    64

    Ми се свиѓа фризурава многу ама лакот за коса не ми чини оној интеса мислам дека се викаше,ми ја прави косата здрвена сува грдо изгледа а поготово ако треба да ставам повеќе како овој на видеото :sweat:
     
  20. Girl-love

    Girl-love Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2011
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    18
    а како ги правите тие плетенки..и по колку си плетете :)