1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Манијаци

Дискусија во 'Психологија' започната од Unfaithful18, 4 септември 2010.

  1. zenska

    zenska Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2010
    Пораки:
    357
    Допаѓања:
    339
    јас да наидам на таков да запне да ми плати сметка,ќе си порачам едно 5-6 пијачки и нека плати..после нема очи да му видам. А иначе од манијаци не се плашам,имам одено на карате 5 години,нека проба некој да ми направи нешто :)
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Scarlet88

    Scarlet88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    328
    Сум имала случаи да ме тргаат за рака за да влезам во кола! Ама Скарлет знае да се тепа! Па затоа манјачишта едни шугави подалеку од мене, има мамето да ви ги расплачам! :devil: :devil: :devil:
    Семејството ќе ви го уништам! :devil: :bandit: :muscle: :ninja: :ninja: :ninja:
     
    На Lolo5 и NineTailedFox им се допаѓа ова.
  3. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.537
    Допаѓања:
    6.306
    хахахх ме насмеа. браво бе, ние двете тепачки големи сме билее. ако, ако со такви само така треба :rofl:
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Shila89

    Shila89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2010
    Пораки:
    255
    Допаѓања:
    204
    На таквите не треба да им се плашиш.. Што повеќе се плашиш и бегаш, они си земаат на сила :!: Не една, 1001 случка имам со таквите тешки психопати :@ Кој природни мочала од под капут ваделе, кој пластични или гумени до колена, секакви.. :puke: Не да пискам, туку сум се дерела и сум им пцуела се живо и диво, и сум била спремна и со сите сили да ги тепам :muscle: Озбилно, тие само едни заболени, сексуално напатени манијаци, што освен ку*от во раце да го извадат и да плашат жени, незнаат ништо друго да напраат 8)
    Мој совет е кога ќе наидете на такви, да покажете сила, сами ќе си избегаат.. Па на крај краева, поубаво он да бега него јас :lol:

    Поздрав девојки и без страв :*
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. praski4e

    praski4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2010
    Пораки:
    577
    Допаѓања:
    280
    Пол:
    Женски
    И јас имам една случка ваква со манијак.Пред некоја година памтам беше лето и со дечко ми и друштвото бевме во парк на клупите седевме ама бевме сите раштркани на повеќе клупи.и ние со дечко ми си лежиме така поправо јас лежев со главата кај него во скутот и си муабетиме и дечко ми се навали накај мене да се бакнеме и откако се бакнавме тој уште стои наведнат а јас ги отварам очите и гледам се вртам околу мене кога гледам до нашата клупа дека имаше грмушка еден стар човек не гледа и си го работи алатот јас само вриснав и скокнав од клупата,а дечко ми се стрча да го брка и другарите по него а овој да си имал тука точак си се качи и додека видат дечкиве што како тој избега.За тие луѓе болни се очигледно манијаци и педофили само човек да ги утрепа на лице место зашто да живеат секојдневно гледаме на тв разни случк силувано дете не знам што и децата затоа после ќе имаат траума цел живот или што е најтрагично и педери стануваат.Што гледаат тие задоволство во тоа зар немаат семејства или и да имаат кој знае што им се десило за да бидат такви.Тие треба да се лишат од живот такви болни луѓе на никој не му се потребни.
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.451
    Пол:
    Женски
    Вие не сте биле на јунгфер-брдо во парк...е тоа се мањаци :D
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Alanna

    Alanna Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    1.120
    Допаѓања:
    482
    Неможе човек на раат да искочи во град,така еднаш со една другарка седевме на клупите на плоштад и што да видиме еден седнат на клупата до нас и раката у панталони :envy: ...А исто така во сред бел ден поминував под железничка и таму седеше еден човек- инвалид во количка и ме праша нешто јас помислив за саат да му кажам,се доближив малце до него за да слушнам што ме праша а овој простаков со цел памет ми вика дојди да ми го пипнеш :@ леле мене страв ме фати почнав да го пцујам и одма му вртам на дечко ми и тој па со цел памет ми вика што не го бутна од количка и така инвалид немаше никад да те стигне :doh: Сега кога и да ми текна на таа случка се газам од смеење ама тогаш грев жив :x и од тогаш гледам да не се движам по некои такви морничави места :^)
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. slobodka

    slobodka Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.110
    Допаѓања:
    2.701
    Пол:
    Женски
    Пред 7-8 години со бившиот, кој иначе работеше како специјалец, се паркиравме во гратски парк.Кога наеднаш дечко ми приметил дека се вртка некој манијак околу колата.Излезе од кола да го начека, и стварно овој се врати за 2-3 минути, го фати.Леле луѓе каков котек му удри вие не сте свесни, дури и ми падна жал за чоекот, цел беше у крв, и нос му пукна и вилица му размести.Послем го пикна у кола и го однесе во МВР.Манијаков гарант зажалил што се родил.Послем случката гаран се има откажано од манијачење. :devil:
     
    На Lolo5, Evellin.a и WhiteButterFly5 им се допаѓа ова.
  9. beached

    beached Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    624
    Допаѓања:
    1.697
    Од секогаш најголем страв сум имала од манијаци и пред неколку месеци,на сред бел ден ме пратеше манијак..ама среќа не бев далеку од дома,па...среди татко ми. Тие не се луѓе..чудовишта,грозни. Само ќотек до смрт за нив и ништо друго.
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. beautiful1

    beautiful1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2010
    Пораки:
    79
    Допаѓања:
    33
    Манјаци секаде ги има заболени луге тие не се здрави затоа така прават.
    Еднаш бевме излезени со една другарка и си се шетаме низ трговскиот и еден па незнам мислам дека имаше 30 години облечен во црн долг мантил и постојано у мене гледаше.Ај прв пат помина шо ме изгледа втор пат па али ние тргнеме некаде он од другата страна дојде пред нас и ни се смее.ццц селјачиште едно па после тоа наредниот ден пак го видовме па дури човекот ни вика качете се во мојта кола ке ве прошетам малку.Свашта има стварно и после некое време со мајка ми отидовме до мак промет она улезе унатре у маркетот а јас останав надвор да ја почекам да не влегувам џабе со неа и кога го гледам човекот истио мине покрај мене со дете у раката и со една женска...Од такви подалеко само.
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. mar17

    mar17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 септември 2010
    Пораки:
    234
    Допаѓања:
    107
    Имам само една ваква случка,и НЕ дај Боже да се повтори..
    Требаше да одам кај баба ама касно во 11:30 ноќта и викам ќе си фатам такси..
    И се качувам кај еден тип во приватно такси и му кажувам улица се и јас земав си чепкам нешто во телефонот и не поминаа ни 3-4 мин ја кревам главата кога гледам-има што да видам ме носи по едно сокаче нагоре и му викам цела искулирана:"Е кај ме однесе сега ? ти реков во центар.и ми вика типот од овде е поблиску,а знам јас дека не е.
    Земав одма и пишав порака на мама да викне полиција и кажав каде сум и за тоа време запира колава,а јас уплашена не се ни сеќавам колку бев,во бунило...
    и зема овој ги заклучува вратите и почна да ме пофаќа,да ми мава шамари..значи каков шок.. почнав да пискам и ми ја фати устата и ми зборуваше нешто,искрено не се сеќавам само мислев на моите,и си викам ова е крајот....ми текна дека до мене имам ташна и некако ја фатив и почнав да го удирам,ама не ми успеа....ЗА ГОЛЕМА СРЕЌА каде што ме застана минеа коли и една застана,имаа мало синче па му се мочкало и во грмушките го однесоа а јас вриштам и тропам по вратата...и можете да претпоставите дека дојдоа и смирено му рекоа на типов да се тргне,ќе дојде полиција итн итн...а јас во бунило и шок испаднав и одвај се движев се ми се тресеше,и дури по 1 час дојде полиција,со типов незнам што се случи знам дека беше во притвор за обид за силување,а сега можеби е на слобода и си вози такси..УФ :x :fubar:
    СОВЕТ: Крајна опција да ви биде такси,доколку скроз немате со што да отидете до некое место,а гледајте да одите со повеќе народ и секако приватни таксисти нека не ве возат!!
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. BlackXSs

    BlackXSs Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    88
    Допаѓања:
    20
    Пред неколку години со другарка ми бевме во Охрид на одмор.Бевме сместени во камп-приколки,сами отидовме-сами и ќе спиеме,но да не ни беше страв :D Еден ден се враќавме од плажа,ама рано беше,околу 15ч,и јас како што одев прва,меѓу приколките забележав еден дечко,околу 30години,како оди паралелно со мене.Дојдовме до нашата приколка,а тој застана до приколката што беше веднаш до нашата и почна да ми збори нешто,да одам кај него да сме се запознаеле и други глупости,тој збори,збори,а нас две не фати страв и се затворивме во приколка,а тој манијакот дојде и почна да ни тропа на прозорчето и пак нешто ни збореше.Во моментот му се јавив на еден другар кој беше на истото место и го викнав,а тој како да доаѓал со брзината на светлината,додека исклучив другар ми беше кај нас.Тој ја заобиколи приколката и другите што беа во наша близина,ама таков човек каков што видовме ние никаде немаше.И што е најтрагично никој друг не го видел манијакот освен јас и другарка ми :o :worried: Од тој ден другар ми се пресели во нашата приколка,а нас ни дојде душичката на место :)
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    леле колку страв имам претрпено од тие чудовишта...
    ниту на најголемиот душман не му посакувам

    како мала приметив еден тип во градски парк-бев со велосипед леле кога почнав да бегам
    кога бев 1ва година факс, на автобуска кога почна да ме следи еден Албанец, па уште на разлишни јазици ми зборуваше-и ме допре од позади, а јас и мајка и шајка се му му изнавредив
    се вракав од испит пред Соборниот Храм-ме следеше еден тип кога ме праша дали сакаш да се е*еш со мене, и кога го одбив, ми кажа дека само за тоа ме бива, јас да ме нема спринт до дома со апостолки на нозете, како стигнав незнам
    на танц лани-непознат човек почна да ме гледа, и да ме следи постојано секаде, дури и мислев да го пријавам во полиција
    во парк летоска-ми дојде човек и ми се соблече пред мене од половина па надолу, леле како избегав незнам мислев готово, крај ми дојде на животот од страв
    со едно типче заедно кога бевме мегу грмушките се шушна еден човек па сакаше да не снима

    на таквите манијаци и педофили решение им е само КАСТРАЦИЈА и ништо друго, каков затвор психолог или што и да е друго

    и мислам да се запишам на Аикидо или на карате, оти секоја девојка треба да знае да се брани
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Unknowngirl16

    Unknowngirl16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2011
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    3
    letoska bev na odmor vo grcija.i vecerta nakja 8 ili 9 iskociv sama da si kupam giro,megutoa kako sto si znam ja iza do prodavnica da se ufrcam,doterana od glava do peti i onaka gordo cekoram ,i normalno mn lugje me gledaa baska i letoska bev u top forma a ne ko sea bucka .i samo se frckam so toa gzot i mi zastanuva eden tip,ja obicno ne zboram bas so nepoznati ama ovoj me izmami zs imase ferari i od kola mi dovikuvase na ang kako se vikam edno dr ja si kazav,u megjuvreme u ferarito vleze i nekoj negov drugar i ovie dvajcava se poglednaa megju sebe i mi vikaat vlezi ama ja ne sum sea do tolku i vikam ne nikako i ovie trgnaa so kola da me pratat kaj odam i od prozor mi dovikuvaa SUGAR vlezi edno dr i na kraj edniot iskoci od kola a ja cela skameneta se piknav megju edni lugje i taka se spasiv.inaku i dr mi se imaat suceno mn strasni situcaii da me sledat,da me pratat i taka ..od togas mi dojde pamet i veke nikako helanki,dikolte znaci razgoluvanje nikakooo!!!!!!!!
    [mod-kirilica:1vrat550][/mod-kirilica:1vrat550]
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. sonuvacka

    sonuvacka Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2010
    Пораки:
    130
    Допаѓања:
    34
    и кај нас е полно манијаци , на секој кош ги има, дење ноќе па има еден дури и ноќе излегува и постојано в кафич оди поздади девојки и ги потфаќа во гужвата , јас мн ги мразам да можам сите доживотно во лудница, да не може нормално и слободно да се движи човек :@ :@ :@
     
    На Lolo5 и IndieGirl им се допаѓа ова.
  16. ma4e-94

    ma4e-94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    128
    Допаѓања:
    42
    МРАЗААааААМ МАНИЈАЦИИИИИиииИ!!!! :puke: :@ :@ :@ :@
    многу ми е страв од манијацииииииииии :@
    на начинот како изгледуваат по девојчиња, каков страшен поглед имаат блјаккк...а полно е со такви за жал!
    ;( :@ :( |(
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. LilMissBossy

    LilMissBossy Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2010
    Пораки:
    517
    Допаѓања:
    203
    Никогаш до сега не сум имала некој поозбилен напад од манијак,за среќа,му благодарам на Бога.Инаку по улица се десило да ми свирка некој ама ќе го опцујам и ќе си замине или најмногу што ме нервира,се оние градежницине коа ќе почнат да довикуваат срц мрц итн. :fubar: Тие па..ги гледаш во години се не се млади зелени,можеби и фамилии имаат свиркаат по девојчиња од тоа зградите.. :puke:
     
    На Lolo5 и ma4e-94 им се допаѓа ова.
  18. lily-prune

    lily-prune Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    545
    Допаѓања:
    155
    ауу насекаде ги има вакви несалам почнувајки од градежните работници кои кога поминуваш песна ти пејат ти дофрлуват или те зејат без престан па оние што шетаат по улиците и позади тебе ти зборуваат безобразни работи па се до една случка која ја имав кога си одев накај дома пешки застана една кола и човекот ај да те префрлам до дома .....а не го ни познавам мислам оди бее нормално го одбив упорен е човекот па праша уште еднаш и кога изреагирав бурно си замина добро што пред мене имаше една жена и двете заедно продолживме до дома иначе се збунив целосно не очекував такво нешто одтогаш секогаш се вракам со пријателки или со дечкото и се возам само со една такси компанија која ми е најсигурна зошто не се знае кој ке ти излезе на патот.
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    одам јас вчера во библиотеката брака Миладиновци, и чекам да поминам улица ама приметив дека 2ца ме гледаат едно момче и еден повозрасен маж

    момчето не направи ништо , ама мажот почна да си го гмечи органот, и сакав да му кажам
    " како не ти е срам бе луге те гледаат" јзк нека му е

    а тоа дека работници од градилишта свиркаат, коментираат, и песнички пејат е вистина колку пати ми се случило...
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. IndieGirl

    IndieGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    846
    Допаѓања:
    707
    од вакви луѓе уплав имам. многу пати ми се случило да ми дофрлат нешто (морам да кажам дека најчесто тоа биле Албанци) но сепак ги игнорирам, најлоши се (според мене) оние работницине што работат по згради и слично. колку пати ми се случило да поминуваме со другарки а они да ни свиркаат да ни дофрлуваат дури ми се има случено да се симнат од зградата и да дојдат до нас :worried:
    веќе и кошмар ми станаа, оваа недела само 3 пати сонував како бегам од некој манијак :@
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.