1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Манијаци

Дискусија во 'Психологија' започната од Unfaithful18, 4 септември 2010.

  1. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Не знам за другите градови, но Скопје врие.
    Не би сакала да споделувам искуства, непријатно ми е.
    За таквите луѓе електрично столче! :swear:
     
    На Lolo5, crazylady, srcekrsacka и 2 други им се допаѓа ова.
  2. Sm.real

    Sm.real Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2011
    Пораки:
    161
    Допаѓања:
    64
    Ахх господее..Баш сакав да пишам мислење ама се предомислив..Значи и тука ги има :^)
    За таквите несакам да коментирам,што е целта? |(
    Н Е Н О Р М А Л Н И!

    И ако може линк во ЛП чисто да си знам. ;)
     
    На Lolo5 и EVA19 им се допаѓа ова.
  3. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Ваквите гадови ги има се повеќе и ми се превртува желудникот кога ќе слушнам за нешто такво, или недај Боже ако видам некој таков. Одвратни! :@
    Многу ми е страв од нив и заради тоа се плашам навечер да се враќам сама дома. За среќа ме нема нападнато некој таков, а оние кои свиркаат, довикуваат и те зјапаат ги има насекаде. :@
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. WomanInRed

    WomanInRed Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2011
    Пораки:
    1.605
    Допаѓања:
    1.607
    имав еден другар.. и се среќаваме една вечер се договоривме да искочиме а он живееше во куманово.. и ми вика као јас имам таму ресторан дојди па ке те вратам пак ... јас си викам ај ништо нема да бидне. таму идеме седнуваме во ресторан и све нај ок.. доаѓа вујко му од надвор бил па сеа дошол тука на одмор јадевме пиевме се најнормално... и другарот ми вика као јас не можам да дојдам ми искочи некоја работа ти иди вујко ми ке те однесе!! и јас викам ок.. ни на крај памет дека нешто може да направи мањаков..!!

    ме носи нели прво праиме муабет општо кај учам што праам бла бла!! едно време почна да ме фаќа за цицки.. јас таква прво почна срцето брзо да ми чука и му ги вадам рацете викам те молам престани почнав да плачам.. он таков ај не плачи само сакам да те допрам као... и ми вика пушти ме да те допрам и ке те однесам дома ако не ке те оставам тука на пола ..!! јас пак плачам му викам ама те молам немој те молам однеси ме само дома! он таков малце ке тргне да вози па пак се напрега. јас плачам ли плачам.. а не ме ни однесе до дома на крај ме симна зошто почнав ептен да плачам! од таму барам такси се качувам цела се тресам таксистов ме праша и му кажав ама не го пријавив.. од тогаш изгубив секаков контакт со другар ми а пред тоа му кажав што ми се случи и дека не сакам да го видам више никогаш...
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. nikolika

    nikolika Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јули 2011
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    11
    А да му испратиш ти на тој другар ти (во наводници другар) некој твој повозрасен братучед или другар (ама вистински другар) или па некој трет ако треба и плати некого па да му покаже на тоа дебилчето а и на гнасното манијначиште од негов вујко што е страв и уплав.Aј што не си ги пријавила разбирам ама како можеш така да ги оставиш работите кажа ли на некој близок? Па јас да сум земам една кофа бензин и со двајцата има крај да биде жими се јас не би поднела мене некој така да ме понижи никогаш жив нема да остане за таква работа (не дај Боже да се деси) ама не би останало така
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Shoe-Gal

    Shoe-Gal Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    368
    Допаѓања:
    178
    Секаде ги има и многу ми е страв од нииииииив :worried:
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Jojoba

    Jojoba Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2011
    Пораки:
    868
    Допаѓања:
    718
    Имало многу случки, прво ќе издвојам една од детството значи! Си одам јас накај школо со ранец поголем од мене, бев 2ро или 3то одделение. И поминувам покрај една паркирана кола и излегува со брзина на светлината од неа еден чичко/дедо и ми вика ајде девојченце качи се да те однесам до школо и ја прво го гледам да не е некој познат, па после ми светнува дека мајка ми од секогаш ми викала ама баш со никој да не се качувам дури и познат да ми е. И си забрзувам овој уште тргнува по мене, среќа има одма кривина и се излегува на главна улица со доста луѓе па ништо не можеше и да сакаше. Тогаш не се потресов ич не ни сфатив што беше целата работа, али кога и кажав на мајка ми срце ќе ја дрмнеше.
    Второ, со една другарка останавме еднаш подолго во парк со муваторите тогашни :$ Бевме 8мо одд мислам. И ајде да не испратат и одиме, излеговме во најтемниот дел на парк поима немам како и гледаме со другарката дека ѕирка патеката на кеј и ајде као демек ние ќе си одиме од тука до Центар пешки, се испративме. Одиме и одеднаш излегува пак еден дедо |( од тоа грмушките и ни вика као демек кај идете девојчиња, што правите тука? Е тогаш мислам дека ја добив најголемата брзина џоа Usain Bolt :D прелетав низ тоа тревите како пеперутка без да помислам дека другаркава се вкочанила позади и не може да мрдне, леле кога видов, а тој манијакот тргнал више се поблиску, морав да се вратам да ја тегнам да се свести и да почне да трча. И се спасивме НЕКАКО. Од што бевме исплашени не знаевме на која страна да тргнеме по кеј за до Центар, па прашувавме луѓе па што ни се случило па леле добри ли сме и остали работи и на крај стигнавме живи и здрави :whew:
    И трета морам уште оваа, си одам од кај една другарка во 2-3 саат по темнициве мои у маало и ми излегува од едно патче еден чичко. И се тресе цел као демек ми се случи дома нешто лошо те молам помогни ми, и јас „добродушната“ уште што се случи, што ви треба и ми вика дојди и почнува да ме носи за рака по тоа патчето. И тогаш ми светнува што уствари се дешава и повторно добивам ја неверојатна брзина и се вратив одма кај другаркава иако поблиску ми беше до дома да стигнам :D А и да напоменам го мавнав со камен, собрав од доле и уз трчање го погодив 8) не знам од кај тоа ми текнало во моментот, ама ете.
    Имало и други, ама се надевам дека НЕМА веќе да има!
    Ај да ве прашам кога веќе сум на темава, си носите ли заштита некаква во ташна? Мислам онакви спрејчиња, нож, пиштол :bandit: :D Било што? Ме интересира ги има ли кај нас тие спрејчињата што заслепуваат моментално?
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. loly89

    loly89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2011
    Пораки:
    206
    Допаѓања:
    74
    Да ги има, но има и подобри што предизвикуваат парализа на половина час доволно колку да спасиш глава :D
     
    На Lolo5 и Solunn им се допаѓа ова.
  9. Jojoba

    Jojoba Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2011
    Пораки:
    868
    Допаѓања:
    718
    УУуууУУ, а каде и колку чинат? :wasntme: Тенк ју
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. loly89

    loly89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2011
    Пораки:
    206
    Допаѓања:
    74
    Знаеш таквите работи не ги продава секој, тешко можат да се најдат освен ако познаваш или ако можеш да најдеш некој што познава такви луѓе што продаваат такви и ''слични'' работи.
     
    На Lolo5, srcekrsacka, Solunn и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  11. Sm.real

    Sm.real Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2011
    Пораки:
    161
    Допаѓања:
    64
    Девојки каде се продава солзавец (или како и да се викаше) ,за самоодбрана оти појма неам од тепање ,мавање на незгодни места и сл. :lol: ?
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. MonnaSi

    MonnaSi Популарен член

    Се зачлени на:
    23 април 2011
    Пораки:
    469
    Допаѓања:
    536
    Еднаш во школо еден професор почна да ме малтретира , влече да сум останела со него и почнав да трчам во школо како нездрава му се јавиви на татко ми неможев да зборам и му кажав дојде и незнам штро се случи .....
    пред некој ден одам во град и во бусот седнуцва еден дедо 58 години како да имаше значи стар и почнува да ме гледа и да се смешка .... :puke: :x после се симна....
    се возев во такси и таксистот почна да ме прачува од каде сум и шо сум и се сипалшив се јавиви на татко ми му кажав во кој број сум и да искочи..... овој слушна и нишо не направи



    се молам Господ здравје да му адде на татко ми секогаш ме чува и брани
     
    На Lolo5 и girlinlove им се допаѓа ова.
  13. Isabel

    Isabel Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    1.514
    Допаѓања:
    2.158
    Аман кој ги измислил :D :D :D ...се смеам но стварно неподносливи се ми се гади од нив
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. unhappyy

    unhappyy Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2011
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    147
    Овие градежните работници по нерви ми газат..а војниците недал господ да поминиш по кратки пантолони или сукна..aј тоа поминувам кај автобуска и 50 годишни таксисти се зверат,свират,си викам кој ке ја имат таа среќа да дојдит и да ми напрај нешто..ке го искасапам на лице место..ај тоа што носам нож во мене,тренирав и карате и теквондо..баш сакам да видам кој ке е тој срекник,,на плажа сега пред две недели негде маж некаде 40 годии се звери во мене,а околу него две жени и едно 10 деца и се смешкат ах како ми беше тоа шишето со вода замрзната во мене ми идеше од главата да му ја звекнам. :@ цц само нека ми се погодит некој таков ке ме гледате на вести и по весници за убиство :devil:
     
    На Lolo5 и girlinlove им се допаѓа ова.
  15. goddess.Of.chaos

    goddess.Of.chaos Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    1.059
    Допаѓања:
    1.029
    Ми се има десено во приватно такси, да се враќам накај дома, попладне, од влегување во колата прашања, прашања, прашања и тоа не лаф муабет ко со таксист него све, од кај идеш, шо праеше, зашо цвеќе имаш од дечкото ти е, имаш ли каков е, а шо години си, кај работиш, или учиш шо праиш, сеа ваму живееш кај шо идеме......Му реков овде застанете, демек не ме чу и после уште еднаш и му подадов пари у истиот момент, застана, излегов и до дома пешки, ни кусурот не си го зедов.

    А другпат сред центар, попладне 6 саат ама дење беше пак... Одам по улица и батка на точак таков клошарест поред мене се избацува, накај одите? ... и ја обратен правец покажувам и си се завртев. И ете го пак, и јас натаму одам ми вика и застанува пред пешачки покрај мене, и ја онака ок, се тргнав у трет правец појдов пак тој се возика околу кај студирате? (а јас 3 средно бев, со ранецот на мене!) не реков ништо, поминав улица, тој пак покрај мене се вози и одма тука на автобуската застанав меѓу луѓе во гужвата, дигнав телефон на мајка ми, ми рече таму и таму влези сега ќе те соберам. И јас чекорот ко шо ме држи уште со слушалката на уво си влегов у локалов, демек до вц, не се ни свртев да видам моронот кај е, веројатно си заминал. Али срцето у петици, ми јави после мајка ми излези и ме чекаше во кола на улица.


    Гадови најодвратни мразам такви створења, на бесилка сите.
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. oktavija

    oktavija Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2011
    Пораки:
    232
    Допаѓања:
    100
    Jaс имам еден роднина во армија тој ми даде солзавец така како спреј е за заштита, за среќа уште не е употребен а и војничко ноже си носам в џеб навечер обавезно а тоа ми доаѓа да го употребам кога ќе слушнам некои старчишта да дофрлаат
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. girlinlove

    girlinlove Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    10
    ufff koa ke pomislam uff use mi e strav se vrakav od rodenden i cela takva u kratko fustance so goli ramenici si odam nakaj doma koa na edna krivinka gleam grupa maski nakaj 17 18 godni taka ness nemase kaj da se skrijam taka da tie ubrzano idea nakaj mene :o i mnoguu se ispoplasiv pocnav nazad da idam nemase nikoj u blizina i se piknav u edna taka kuka so golelam vrata i tie pominaa samo si zaminaa negde.. potoa mi otvori edna taka vozrasna zena i me prasa so mi e cela zadisanaaa :sweat: i rekof kako so bese ja zamoliv da me isprati do mojata kuka bidejki bese prilicno blisku i dobro pominav happy end :)
    no nikogas nema da zaboravam kako srceto mi cukase 200 na saat uff :tmi:
    [mod-kirilica:1j1qaahs][/mod-kirilica:1j1qaahs]
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. emzzy

    emzzy Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2011
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    11
    Секој пат карши мојава зграда се наоѓаат такви лудаци :/ Тие битно да си свршат работа а за друго баш ги брига. Ако ме чепкаат или бегам или ги игнорирам, а ако не прават ништо не ги ни гледам.. -.- Простаци
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Irreplaceable.xD

    Irreplaceable.xD Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2011
    Пораки:
    341
    Допаѓања:
    67
    Сум налетала многу пати, али последниов пат мислам дека цревава низ нос ми искочија!
    Си се качувам ја во влез по скали, и да си дојдам дома таман на мој спрат еден лигав, испокинат стоеше!
    Пошто комшиите таму реновираат, имаа ставено една врата на исто место, за фрлање знаете..
    И јас мислејки дека е вратата, фино си се качувам полека и си палам светло.
    Не го видов пошто светлото беше на сосема друга страна, кога во еден миг некој рече.. Девојче застани!
    ЈАСССССС УМРЕВ ОД СТРАВ! :worried:
    И одам побргу! И овој ми вика, добро јас ке те чекам тогаш!
    И јас :sweat: :sweat: :sweat: !
    Истрчав дома одма, ни два ни три кажав на моите, се симнаа да видат али дебилниот си отишол! ЛЕЛЕ после тоа страв ми беше до дома да се качам бре! :worried:
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.635
    Допаѓања:
    4.456
    Пол:
    Женски
    Кога би имала дозвола за убивање на еден ден ваквите болесници би ги сотрела сите до еден
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.