1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Манијаци

Дискусија во 'Психологија' започната од Unfaithful18, 4 септември 2010.

  1. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.476
    Допаѓања:
    39.705
    Пол:
    Женски
    Мене ми се случуваат вакви работи, абе секакви луѓе има.
    Еве последна случка беше кога шетавме со дечко ми. Јас отидов до продавница, а дечко ми остана со кучето да ме чека на клупа. По пат едни почнаа нешто да дофрлуваат, јас ги игнорирав. Купив јас што треба, идам накај дечко ми кога гледам они муабетат. Познаници му биле. Кога видоа дека сум со него- пропаднаа, сите со главите доле, а јас имав ваков став


    После уште еден случај.
    Дечко ми не сака да иде со бус ама тој ден некако го убедив, тој ден шетнавме кратко и ај со бус ќе идеме накај него дома.
    и јас ко по обичај зборев нешто онака 100 на саат ама гледам не реагира многу многу. Ама дека по обичај таков е сирот јас зборам он ќути па не обрнав внимание. И така јас зборам и одеднаш гледам он вика ај тргни се од тука ама одма.
    И јас таква запрепашчена и увреѓена зошто ме прекинал гледам што е работа, кога гледам он на некој пилишпар таму му се обраќа. Овој манијаков ќути, седнува на едно место во близина и се јавува на телефон, зборуваше албански ама разбравме само дека вика проблем, проблем.
    И нормално и дечко ми се јави на другари да не чекаат на станица.
    После ми кажува дечко ми, овој бил на друга страна во автобусот ама ѕверел во мене и дошол пред мене застанал и ме гледал.
    Среќа се уплаши тој па не бидна никаков проблем, а другарите на дечко ми баш не чекаа на станица, а дечко ми го знаел од гледање манијаков.
    Абе имам многу приказни ама не ми текнуваат моментално.
    Прво и основно е да останеш прибран да нен се испаничиш.
     

    Прикачени фајлови:

    На Lolo5 и crazylady им се допаѓа ова.
  2. Avenged

    Avenged Популарен член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2013
    Пораки:
    622
    Допаѓања:
    1.495
    Пол:
    Женски
    ''Kill them,before they lay eggs!'' :fubar:
     
    На Lolo5, lightning123 и Ruby.rose им се допаѓа ова.
  3. Anne15

    Anne15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 февруари 2012
    Пораки:
    762
    Допаѓања:
    244
    Пол:
    Машки
    Ауу насекаде ги има.Страшно богами човек сам никаде не треба да оди.
    Едно лето се враќав дома не знам од каде.Наиде еден мотор со 2ца дечки.
    Едниот испружи рака и ме удри по задникот најјако што можеше.Оставав запрепастена,со отворена уста мислам дека пола час здрвена стоев. :envy: :@

    2 пат беше во автобус.Се качив и седнав.Го приметив тој маж уште на автобуската дека е чуден.
    Влегов во бус и седнав,седна и тој до мене.Викам ајде ништо.Седејки така,како што беше раката на неговото колено,проба да ја стави кај мене на моето колено.Го погледнав остро и си станав веднаш.
    Ми одеше да му ја шљапнам една,да не знае како се вика. :envy: :fubar: :swear:
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. tinan

    tinan Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2012
    Пораки:
    480
    Допаѓања:
    1.275
    Пол:
    Машки
    Секој треба да го провери сајтот на МВР каде се објавени сите педофиличари у државава (и тоа со слика) па да види да не препознае некој комшија или роднина (недај боже :lol: )
    Па имате телефони... сликај го мањачиштето па стави го на нет. Ќе го познае некој :geek:
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Golden

    Golden Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2013
    Пораки:
    1.077
    Допаѓања:
    1.407
    Пол:
    Женски
    Леле мене што ми се случи,мислам дека 10 години од животецов ми одземаа.Се враќав од искачање со една другарка околу 11 беше ми се чини.И ние одиме по уличката а,жив човек нема.И поминува едно југо бело и застанува кај нас.Очигледно беа шиптари 3-4 напикани и застанаа покрај нас.Ние одиме како да не ги забележуваме овие бавно возат покрај нас.Леле мислам колку ми беше страв ќе умрев.И овие си продолжија да возат и одминаа.Мислам дека срцев удар ќе добиев,после имав уплав да искочам 2 недели. ;(
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Де бре па ти ко да ти направиле нешто. :rofl:

    И мене еден педофил ми се закачи пред 5-6 години во тие уличките кај Млечен. Ми приоѓа и ми вика дечко да не имаш упаљач. И ја му реков немам и си продолжив. И си продужив да си одам и тој старецот по мене. И почна да ми збори глупости, демек ќе му дошле некои девојки од Прилеп или незз од каде кај него во стан и сакаше да ме земе и мене. Ми збореше после и други глупости и се мислев дали да му се свртам да му закопам бокс, но стигнав на целта кај што одев и го баталив.

    Пазете се од старците најопасни се. А и шиптарите се исти. Тие гледаат да има нешто за силување. Друго не размислува таа шпонска глава.
     
    На Lolo5, Indiegurl, Oscar Lady и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  7. Dvolicen

    Dvolicen Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2012
    Пораки:
    1.431
    Допаѓања:
    3.485
  8. Golden

    Golden Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2013
    Пораки:
    1.077
    Допаѓања:
    1.407
    Пол:
    Женски
    Иако не се случи ништо јас имам уплав од вакви работи,мислам дека срцев удар ќе добиев бидејќи, прв пат ми се случи такво нешто.
     
    На Lolo5 и bubamara12345 им се допаѓа ова.
  9. jovana03

    jovana03 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2013
    Пораки:
    1.759
    Допаѓања:
    6.673
    Пол:
    Женски
    Овде во Стругава моја, секој ден ми се дешаваат такви работи. |( А за на лето, да не правам муабет... И не само бавно возење и гледање. Еднаш така се доближаа до мене со колава и ПАФ по г*з :lol: Стравот во коски! Недај боже сама да излезеш.
     
    На Lolo5 и Golden им се допаѓа ова.
  10. 4rever.unique

    4rever.unique Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2014
    Пораки:
    398
    Допаѓања:
    224
    Имам само 15 ( за месец и половина ќе ги наполнам целосно ) досега можеби 50 пати ме имат пρеплашено манијаци наκρатκо ќе ρасκажам неκолκу случκи κои ниκому освен на најдобρата дρугаρκа не сум ги ρасκажала па саκам овде да си ја отвоρам душава.

    Еднаш ми се чини имав само 9 годинκи бев на гости κај дρугаρκа ми κоја живее на оκолу 60тина метρи од мене и излегувајκи од нејзиниот влез ме сочеκаа двајца манијаци. Излегуваа од бела κола со затемнети стаκла. Ги слушнав κаκо се деρат "ее видете ја бега ајде да ја фатиме" јас почнав да бегам κолκу што ме дρжат нозете. Κога стигнав до мојот влез тие веќе се отκажаа од тоа да ме бρκаат. Може да замислите κаκва тρаума беше тоа за едно 9 годишно девојче. Иаκо поминаа толκу години оддтогаш таа тρаумс сеуште е во мене и сеκогаш κога ќе видам возρасно машκо во моја близина ( κога сум сама ) што не го познавам веднаш го вадам телефонот κо божем збоρувам со неκој или паκ непρиметно се оддалечувам κаκо да бρзам неκаде. Дρугаρκа ми κоја исто таκа се има пρеплашувано ме научи на многу таκви интеρесни финти да не ги набρојувам...

    Исто таκа κога бев со дρугаρκа ми на пρошетκа низ населба навечеρ κρатевме од едно малце не толκу безбедно место κога одеднаш слушнавме четвоρица κаκо одат по нас и ни виκаат "девојчињаа" и ни свиρκаат тие беа четвоρица а ние бевме само две и тоа беспомошни... уфф κаκо сме бегале за сρеќа ништо не ни напρавија.

    Исто таκа κога го зимав бρат ми од гρадинκа ме сопρе еден дечκо беше оκолу 20 тина години и ме фати за ρаκата и ми ρече κолκу си слатκа саκаш ли да дојдеш со мене? Јас му се оттρгнав и побρзав κон гρадинκата да го земам бρат ми... и уште безбρој таκви манијаци κои ме сρеќавале, ме следеле, виκале по мене... тоа ми стана едно "добρо" утρо. Поρано мислев дρκа ме сρеќаваат бидејκи живеам во таκва населба во κоја ги има многу но подоцна κога ме сρеќаваа и на дρуги места низ гρадов, сватив деκа ги има насеκаде и деκа светов е пρеполн со таκви моρони κои тρеба јавно да се обесат!
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Paolita

    Paolita Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2014
    Пораки:
    254
    Допаѓања:
    150
    Пол:
    Женски
    П насекаде ги има ваквите манијаци. Јас еднаш баш се преплашив. Се враќаме со другарка ми од училиште и поминуваме по плоштадот и двајца шиптари пошнаа да не следат. Значи стварно не знам кај се закачија за нас. И не следат цело време, другарка ми прва ги примети и ми рече и сега гледаме како да им избегаме , влеговме во една бижутерија и божем разгледуваме накит 10 мин.и таман мислевме сме се откачиле од нив излегуваме и тие цело време стоеле пред бижутеријата и пак по нас. И така ние пак влеговле во еден бутик и излегуваме тие пак столе и не чекале. И потоа одиме јас и другарката на станица да чекаме бус и да си одиме дома и овие пак по нас. Ние стоиме и чекаме стојат и тие. Среќа наша имаше многу луѓе наоколу затоа што сепак беше напладне и тоа во центарот на градот. И така нашиот бус дојде и ние си отидовме и тие не видоа но не се качија во бусот( уште тоа фалеше).
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Мене ми се случи 3 пати.
    Првиот пат беше поодамна имав дечко тогаш. После Новогодишната вечер некаде 6,7 наутро со дечко ми чекавме такси, ама тогаш немаше такси со таксиметри сите беа диви. И дечко ми ми фати такси и да ти се погоди во таксито да вози Босанец. Јас му викам до таму и таму. И дечково од тогаш не затвори уста, дај ми па дај ми број. Пушти го клошарот не ти треба, јас ќе те усреќам, бла бла бла. Најлошо од се е што се исплашив зошто одеше по долгиот пат и само вртеше низ Скопје едно половина час. На крај ме донесе дома и јас му реков еве ти број ( му дадов лажен) хахахаха а претходно го исклучив мојот со вадење на батеријата скришно. И тој ми вика чао срце фала за бројот ќе те барам вечер за кафе. И си замина па уште и ми мавташе. Јас шпринт дома, кога му кажував на дечкоми што се деси викаше ќе го најдам. Ама од тогаш во диво такси немам влезено.

    2риот пат.
    Идеме со другарка низ град и тоа низ плоштад навечер се шета. Народ врие. Ние на штикли така дотерани. И не видоа група Албанци и почнаа по нас да се влечат. Лепото, лепото ни викаа. Јас не обрнав внимание и на другарка и се ск*рчи и на едниот му рече на мајкати така да и викаш :D мене ме фати смеа па ние тргнавме долж улица Македонија, тука имаше нешто гужва кафичи се пикнавме некаде и тие по нас ама ние излеговме брзо и да не нема. Мислам да не влезевме во кафичот незнам што ќе беше. Убаво пиша членка погоре дека никој не реагира ако нешто се деси. Не за џабе рекле ако имаш пари сите виделе, а ако те убијат никој ништо не видел.

    3 пат ни се деси со другарка фативме патот да идеме накај градски парк. Ама накај паркот кај летните клубови што се. Оно почна да се стемнува и почна да не следи еден манијак со црн питбул. Исплашени одиме и побрзо. Те лево те десно и на крај видовме луѓе со кучиња што стоеја и им кажавме. Тие не ни веруваа, ама за наша среќа не испратија до излезот на тој парк.
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Elena69221

    Elena69221 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 август 2011
    Пораки:
    2.352
    Допаѓања:
    3.519
    Пол:
    Женски
    ^ Во стариот дел на Градски парк се собрани сите манијаци од Скопјево. Посебно кога ќе се затемни, почнуваат да вртат кругчиња со точаци околу клупата кај што седиш. |(
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. nikol97

    nikol97 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2014
    Пораки:
    98
    Допаѓања:
    587
    Пол:
    Женски
    Живеам во место каде што не е толку опасно од манијаци но пред 5 години во паркот седевме со сестра ми и човекот пред нас го извадил половиот орган, гнаса бре. После 3-4 години од тој настан го немав видено човекот но лани пред школо седеме со една другарка и еден школски луѓе на бел ден пред сите повторно го правеше тоа што не треба. А пак еден друг настан ме најпогоди, идеме со другарка ми по една улица а таму има и едно основно школо и кога идевме одозгоре немаше ништо, кога се доближивме излезе човек чисто гол не можев да им поверувам на очите, и само продолживме да одиме не кажавме збор со другаркава. Е сега пред да завршиме со школо, имаше еден што постојано се врткаше кај гимназијата само ќе застане пред врата и сите момички ги гледа. Кои манијаци :@
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Umbrella22

    Umbrella22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    3.951
    Допаѓања:
    33.918
    Пол:
    Женски
    Пишувам ама едвај :( раце и нозе ми се тресат... животот ми се скрати од случката од предмалку..

    Си идев од кај другарка и приметив еден стар човек дека е позади мене, го извадив телефонот и го барав дечко ми, тој не се јави и мене страв ме фати и убрзав, по мене убрза и тој :worried: и стародијава ме стаса, ме фати за рака и ми вели дали сакаш да се прошетаме сами, убаво е времето :worried:
    успеав некако да му ја тргнам раката и избегав во продавничката, стародијата почека малку ама кога виде дека не излегувам си замина а јас и звонев на мајка ми да ме пречека.

    Така сум се преплашила, сама нема шанси да излезам од дома сега.:doh:
     
    На Lolo5, Night Rider и crazylady им се допаѓа ова.
  16. Prijatelot

    Prijatelot Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2015
    Пораки:
    2.321
    Допаѓања:
    2.777
    Пол:
    Машки
    Девојки мили , мој совет против вакви болесници е да си посетите курс за самоодбрана ( можете и мене да ми се обратите по пп ) и секако да си купите солзавец.
    На сите девојки им давам совет да си купат СОЛЗАВЕЦ!!!!!
    и пак не го купувате тој солзавец, а живот може да ви спаси. :)
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. UniqueGirl12

    UniqueGirl12 Нов член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2015
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Женски
    Лелеее гнасиии посебно сум изреволтирана од старциве кои во "некои работи" немаат конторола пааа даај не сте бе средношколци 15 години имате засрамота засрамота!

    Кога правев полуматура и нормално сите три вечери ги правевме и третата онака се договориме за на пица да не одиме по дискотеки и сл.Беме околу 5-6 женски (другите се дог на др место)И добро нормално си појдовме и да не си одиме одма дома се прошетавме покрај езеро итн.И седнуваме на клупите на плоштад и гледаме двајца седат до соседната клупа до нас и не гледаат и не озборуваат и ние не обрнавме внимание станвме бидејќи глупаво се осетивме не го тргаа погледот и стануваме ние тие по нас и намерно отидовме подалеку негде да не не најдат (незнам што мислевме и ние ама)и таман си мисливме се спасивме ги гледам отстрана ни се пулат она манијачки и се смешкаат и ние низ чаршија по нас луѓее идаја едно сат ипол ние одиме брзо тие уште побрзо чути ко бевме повеќе женски и толку не обрнавме внимание ама во еден момент страв не фати и на крај заминавме на автобуска му избегавме некако и се спасивме ама тие погледи уште неможам да ги заборавам она манијачки ко изгорени за женско!
    СТРАШНО!
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Auditor

    Auditor Активен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2015
    Пораки:
    102
    Допаѓања:
    212
    Модерните манијаци не шетаат веке по парковите и не демнат по темните сокаци, тие сега ги гледаат вашите камери и ги читаат вашите приватни разговори(затоа што имаат техничка можност за тоа).
     
    На Lolo5 и Prijatelot им се допаѓа ова.
  19. Hristina-t

    Hristina-t Активен член

    Се зачлени на:
    14 септември 2013
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    13
    Пол:
    Женски
    Вакви случки ми се имаат случувано многу пати,но најважно од се е да не се испаничи.Пред 2-3 месеци кај нас у град се отвораше нов кафич.И една школска дојди па дојди.Јас со неа и не контактирав многу ама таа вечер многу ми се излегуваше па ајде.И одиме таа,јас и другарка нејзина.И нормално пијачка порачуваме имаше и пејаш познат таа вечер почна да пее...И до нас на 2 маси друштво расположено од постари мажи,нормално чудно ги гледаа сите затоашто само помлади друштва бевме таму,обично средношколци.Приметив дека чудно не гледаат,се смеаат,намигнуваат.И јас играм и рецка не им мавам се до моментот кога почнаа да играат пред мене,да ме довикуваат со маче.И и велам на школскава испратиме до долу јас ќе си одам.Викнав такси но,ми беше страв да слезам сама оти беа голема група а јас бев на штикли(инаку не испаничив).Оваа не сакаше да ме испрати,и и давам знаци за што се работи ама таа дури и пијачка прифати од нив.:fubar:Слегов сама без да ме забележат и со брзање тргнав накај таксито.Од тогаш не ми падна на памет да излегува со таа “другарка“ оти секогаш ме оставала на цедило.Не испаничив,останав смирена и во тие моменти мислев само како да се извлечам од таму без да ме забележат.Но,тие манијачки погледи никогаш нема да ги заборавам.:sweat:
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Заводлива Ајкула

    Заводлива Ајкула Нов член

    Се зачлени на:
    7 февруари 2015
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    9
    Пол:
    Женски
    Јас ептен често сум во парк навечер кога одам во Скопје и немам сретнато досега. :^) А во мојот град сите се познаваме и ги нема толку многу.
    Ама затоа па во автобус со триста манијаци се имам возено.. Ако влегувате од задна ептен пазење ви треба. Еден средовечен човек така ми се има пуштано,ми викаше јас мајстор сум сам живеам па демек несакајќи ме допре по задник па ме прашуваше каде учам како се викам јас му кажав лажни податоци и си киднав знаев дека не може ништо во автобус да ми направи ама еден страв како ме фати.
    А на моја возраст многу ми се пуштале на крајно невоспитан и глуп начин со фрази како - леле што би ти правел! ама кога ќе ги прашам што одма се заќутуваат, и тоа ми е ептен смешно. :D
     
    Последна измена: 8 февруари 2015
    На Lolo5 и Hristina-t им се допаѓа ова.