1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Маски за коса

Дискусија во 'Коса' започната од easyyyyy, 15 април 2011.

  1. easyyyyy

    easyyyyy Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2011
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    175
    ќе побараш маска за фарбана коса,би требало колку-толку да ти помогни во расчешлувањето.Само каква маска е најкорисна ни самата не знам да ти препорачам :angel:
    Пробај и со регенератор или балзам, и силиконски капки,и тие помагаат во расчешлувањето...(особено балзамот)
    А во меѓувреме користи и Б-ампули,растворени во шампон за да ти се поттикни растот на косата(барем така овде на форумот тврдат,лично јас немам испробано,но вреди да се проба)
     
    На creshicka му/ѝ се допаѓа ова.
  2. bigfish

    bigfish Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 април 2011
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    27
    na garnier maskata jas ja koristam i bas e dobra, moze i na nivea maskata za farbana kosa ili tie od avon.easyyyyy a kade gi ima tie b - ampuli za kosa?
     
  3. slobodka

    slobodka Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.114
    Допаѓања:
    2.705
    Пол:
    Женски
    Гарниер моментално користам и да кажам дека сум презадоволна.Сум пробувала и други демек да сменам малку ама не ми пријат како оваа.
     
  4. fierce

    fierce Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2010
    Пораки:
    239
    Допаѓања:
    179
    Јас ја користам оваа и сум презадоволна. Косата ми е мека и сјајна а и полесно се чешла. :clap:
     

    Прикачени фајлови:

  5. easyyyyy

    easyyyyy Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2011
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    175
    во аптека...мислам дека се 50-тина денари...
    еве овде прочитај kosa/kako-pobrzo-da-mi-raste-kosata-t406/ :)
     
  6. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.762
    Баш пред малку ги видов ампулите во Јуник. Околу 70денари се и ги има различни, стварно има избор. Прочитав против опаѓање на коса, за сјај, за поцврсто влакно, за испукани врвови....за 300 глупости има. Ако некој бара за било што, нека провери

    Инаку има некој искуство со маскава? јас на dove ја користев ама решив да сменам, па се мислев и ја зедов оваа водејќи се според цена, беше една од поскапите ама искрено маркава прв пат ја среќавам :)
    [​IMG]
     
  7. jarec6

    jarec6 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    2.734
    Допаѓања:
    17.901
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    Портокаловата ја користам со години и супер ми е и долго ми трае,убаво мириса и ми ја прави косата лесна за чешлање.Малку се заситив од мирисот дека цело време ја користам,па може ќе сменам наскоро
     
  8. barbie-hilton

    barbie-hilton Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    154
    Допаѓања:
    82
    Пол:
    Женски
    И јас долго време ги користам на џенера маските но не ми се свиѓаат во последно време не се како порано ќе ја сменам овој пат дефинитивно
     
  9. sleepingbeauty

    sleepingbeauty Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2011
    Пораки:
    304
    Допаѓања:
    615
    Пол:
    Женски

    jarec6, izvini ama sakav da te prasam: dali od maskive kosata ne vi se naelektriziruva i razletuva? zs jas imam takov probelm i sakav da probam so maskive, no prvo da prasam za sovet, da ne utnam neso.. :lol:
     
  10. agi

    agi Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2010
    Пораки:
    231
    Допаѓања:
    65
    само јас ли користам домашни маски?
     
  11. Feminkaa

    Feminkaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    312
    Допаѓања:
    62
  12. mishulence

    mishulence Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 септември 2010
    Пораки:
    116
    Допаѓања:
    16
    Повремено си правам домашни маски за коса,како маслиново,чичково масло во комбинација со мед,некогаш лимон.Но "секојдневното" миење на коса,стандард си ставам Генера од таа зелената,пробав неколку пати ја сменив,со Нивеа,Гарниер и др. (не ми текнуваат) и ниедна маска го немала тој ефект како Генерата.Косата е помека,полесно се расчешлува,прекрасно мириса и за ништо на светов не би ја менувала.А цената е одлична...само 120 денари :)
     
  13. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.080
    Допаѓања:
    6.747
    Пол:
    Женски
    Напротив,мене косата ми беше целата наелектризирана и ми леташе на сите страни пред да ги откријам маскиве на Генера.
    Јас ја користам таа со црвено капаче,многу е ефикасна,косата ми стои на место цело време и воопшто не ми се разлетува.Многу ефтина,а супер маска е.Од срце ти ја препорачувам.
    *ПС во иднина те молам пишувај на кирилица. ;)
     
  14. easyyyyy

    easyyyyy Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2011
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    175
    Која е разликата измеѓу зелената,црвената и портокаловата маска од генера?
    Знае некој? :?:
     
  15. MacaLove

    MacaLove Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    2.399
    Допаѓања:
    6.337
    Па сите се за посебен тип коса.Една за мрсна,за сува,и за нормална.Пишува од позади на упатството за каква коса е. :)
     
  16. easyyyyy

    easyyyyy Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2011
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    175
    знам дека се за посебен тип на коса,ама мислев некој да не знае точно која маска за каква коса е :)
    п.с мислам дека црвената е за бојадисана коса :^)
     
  17. TaMaRa-tami

    TaMaRa-tami Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 мај 2011
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Јас ја користам таа со црвеното капаче скоро 1 год и мн е убава а и убаво мириса, :) но сакам да сменам некоја друга маска.Ја прасав една моја другарка која маска ја користи и ми рече дека некоја од DOVE користела, и кога и ја пипнав косата мн и беше убава и мека камо и мојата да беше таква :(
     
  18. thinkerbell

    thinkerbell Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    1.834
    Допаѓања:
    11.102
    Пол:
    Женски
    Мене па од Генерата многу ми паѓа косата. Цела топка вадам од четката.
    Сега си земав една друга orzene со пиво и ептен е добра. Малку е поскапа од генера, 120 ден. а шишенцето е 200 мл. Ама па далеку подобра ми е.
     

    Прикачени фајлови:

  19. kristii

    kristii Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    1.706
    Денеска во продавница ја забележава маската од GENERA и навистина ме збуни цената.Толкава количина за 99 денари :^) Но ако е фалите како што кажувате би ја пробала,зошто да не :)
     
  20. soncicko

    soncicko Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    336
    Допаѓања:
    73
    oва е балсамот маската е во друго паковање