1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Маски за коса

Дискусија во 'Коса' започната од easyyyyy, 15 април 2011.

  1. solzuska

    solzuska Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 август 2010
    Пораки:
    515
    Допаѓања:
    135
    толку и е цената... всушност околу 100 денари е секогаш, секаде е различно, ама не е поскапа од 110 денари, а е 500мл
     
  2. kallias

    kallias Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    3.782
    Допаѓања:
    6.983
    И јас со гооодини ја користам маската на Генера, незаменлива е , сум користела многу видови, ама таа ми ја прави најубава косата, се расчешлува одма, мазничка е, ма со еден збор тоа е тоа ;)
     
  3. mila.s

    mila.s Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2010
    Пораки:
    104
    Допаѓања:
    36
    Јас користам маска за коса од L'oreal и сум најзадоволна, сега за сега не би ја сменила :) [​IMG]
     
    На agirl17 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. FBI

    FBI Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    1.513
    Допаѓања:
    5.299
    Маска за коса не користев толку редовно....но, последниот пат кога бев на фризер добив темелна масажа на косата и темелно објаснување за маските за коса, од девојката која работи како асистент.
    Ми кажа дека задолжително треба да користам било каква маска за коса (која и одговара на мојата коса).
    Искрено не сум многу задоволна од колекцијата за коса на Нивеа, всушност....воопшто не сум задоволна.
    Ми ги имаат препорачано оние маски од Генера, кои веќе ги имате ставено во групата. Како најквалитетна се смета зелената и супер делува на косата.
    Моментално се решив да пробам ефтина варијанта маска за коса, од Неутро. Мене ми е супер, косата ми сјае и лесно се расчешлува :)
    [​IMG]

    Едит: да не знае некој колку е маска за коса од Vichy, мислам дека вреди да се инвестира во неа :$
     
  5. Jojoba

    Jojoba Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2011
    Пораки:
    868
    Допаѓања:
    718
    Девојки сакам да ве прашам дали од маската ставате на цела коса, т.е. на коренот, или само надоле? Јас колку што знам не треба да се става на коренот, можеби тоа е причината што на некои ви паѓа и ви се мрси косата. Ако ставате само надоле нема логика да паѓа косата од маската бидејќи не е ни во допир со коренот :^) Ако негде грешам ве молам поправете ме. Инаку и јас ја користам Генера и тоа каква боја купи мајка ми таква, не приметувам разлика освен во мирисот :$ Мислев да ја сменам и да ги пробам маските на Лореал бидејќи шампонот Total Repair 5 е одличен
     
  6. Lady01

    Lady01 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 септември 2010
    Пораки:
    57
    Допаѓања:
    8
    Сум ги користела трите таа втората со црвено капаче е ужас батем кај мене ми ја мрсеше косата што никогаш до сега не ми се случилоо дури како со лепак бев иначе пофалби за првата а и таа за фарбана не беше лоша исто така на Глисс се преубавии
     
  7. viktorija11

    viktorija11 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    sunsilk-volume
     
  8. viktorija11

    viktorija11 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    sunsilk volume se stava posle mienje i ne se plakne ama moras i da ja feniras taka vlaknoto ke omekni e nema da e kako seno
     
  9. creshicka

    creshicka Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    2.152
    Допаѓања:
    5.709
    Пол:
    Женски
    [​IMG]

    многу убава ја прави косата лесна за расчешлување и мека :emo:
     
  10. PinkPrincess

    PinkPrincess Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2011
    Пораки:
    166
    Допаѓања:
    121
    Порано ја користев маската на Genera,па потоа ја користев маската на L'Oreal,a сега ја користам маската на Gliss.
    Најубава е маската на L'Oreal и сега да ја потрошам од Gliss и повторно ке земам од L'Oreal
     

    Прикачени фајлови:

  11. ForeverYoung

    ForeverYoung Популарен член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    644
    Допаѓања:
    1.889
    Леле и јас денес ставив од на мајка ми маската за коса,Генера,и многу ми пага косата еве цел ден кога и да поминам низ косата вадам влакна :( Можеби дека ставив повеке количински и не ставав баш на коренот ама некаде 5-6 сантима од коренот.Инаку е ок маската,само не знам дали е до неа тоа што ми пага косата :(
     
  12. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
    Дечки од маскиве на Генера, која каква намена има :?: Јас досега само црвената сум ја користела и задоволна сум, убава беше..за тие пари е повеќе од одлична. Сега се двоумам да купам пак на Генера ама од другиве да испробам, гледам има зелена, портокалова, плава :^) Од која сте најзадоволни вие, и дали се наменети за соодветен тип на коса маските?
    И исто ја гледав пред некој ден оваа маска, ако некој ја користел нека каже дали е добра.
    [​IMG]
     
  13. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Карина, Ливинг препорача една со маслинки од Рефан- само не сум сигурна во која тема дали во производи од кои сте задоволни или во производи на месецот, но во секој случај и го фрлив меракот :lol:
     
    На karina8 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
    Еве Сеси, ја најдов :lol:
    [​IMG]

    320 денари била. Ах и јас и го фрлив меракот. Во последно време сите пари ми одат по козметика :wasntme: :x
     
  15. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.100
    Допаѓања:
    56.330
    Пол:
    Женски
    Таа е, многу ми е убава. Не ми ја прави косата мека и разлетана како другите маски, туку некако убаво оформена, поцврста.
    Јас веќе не ја менувам.
     
  16. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.635
    Допаѓања:
    4.456
    Пол:
    Женски
    Порано ја користев мнооогу и ми беше најубава косата ќе можете да ми кажете од кај ја купувате одмна не можам да ја најдам
     
  17. m2m2m2

    m2m2m2 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    1.517
    Допаѓања:
    1.059
    Јас од се што сум користела до сега за коса од DOVE сум најнајзадоволна. И од се друго што не е за коса исто така сум задоволна многу :!:
     

    Прикачени фајлови:

    На Feminkaa му/ѝ се допаѓа ова.
  18. M.a.r.i.l.y.n

    M.a.r.i.l.y.n Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2011
    Пораки:
    852
    Допаѓања:
    722
    Дефинитивно Орзене. Најдобра маска што некогаш сум ја користела. Едноставно ја обожавам :inlove:
     
  19. HeidiDiWalt

    HeidiDiWalt Популарен член

    Се зачлени на:
    29 мај 2010
    Пораки:
    1.163
    Допаѓања:
    1.513
    Ajде да се обидам и овде да го поставам прашањето...се надевам ќе се препознаете во мојов `проблем` и ќе се најде некоја ` сродна душа` да ми го реши или барем олесни проблем-чето =)

    Долгогодишен потрошувач сум на Garniere Fructis колекцијата - поготово маската за коса. Е сега покрај тоа што амбалажите им се сменети, забележав дека и својствата им се сменети (наводно подобрени и усовршени) но никако неможам да си ја најдам идеалната маска која ја користев претходно. Па би замилола некој кој има повеќе искуство да ми помогне.[​IMG]

    Сабајле се двоумев помеѓу двете новопонудени

    Oваа: Garnier Fructis Repair&Shine ULTRA NUTRITION 3min само што неможам да ја најдам нашата амбалажа (цела е златна како капачето) и делува за 3 мин (за разлика од досегашните кои делуваа за 1 мин)
    [​IMG]

    И оваа Garnier Fructis Color Resist 1min
    [​IMG] Oд прилика мислам дека и амбалажата кај нас е иста...

    Е сега јас ја купив златнава...но штознам некако ми е страв да не ја расипале целата колекција...па би ве замолила доколку некој ги користи новиве брендови да ми помогне со сопственото искуство... Би ви била многу благодарна... :* :inlove:

    * ќе го постирам ова и во соодветната тема за маска за коса, но некако се надевав дека тука одговорот би ми бил по експресен, а некако ми се брза :)
     
  20. Lady01

    Lady01 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 септември 2010
    Пораки:
    57
    Допаѓања:
    8
    Хеиди вака јас ја купив пред 2 недели оваа втората за фарбана коса но и ја даов на мајка ми бидејки не ја сакав, не ми мирисаше убаво а не добивав и никаков ефект исто како со шамшон ссамо да сум се исмила....а за другата со златно незнам..:)