1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Маски за коса

Дискусија во 'Коса' започната од easyyyyy, 15 април 2011.

  1. dlikedevil

    dlikedevil Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2011
    Пораки:
    143
    Допаѓања:
    55
    Феминки побарајте во аптека, но ја нема во сите, GAIA се вика масаката за коса, околу 120 денари е , ништо поубаво не сум ставила на коса, одма ја омекнува, нема потреба од чекање и стоење со маската на коса... големо паковање е како Генерата но е 100 пати поубава... ја расплеткува и омекнува и најзаплетканата и најоштетената коса... вака изгледа [​IMG]
     
  2. didisi

    didisi Популарен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    1.969
    Допаѓања:
    3.682
    во која аптека ја имаш ти купено?
     
  3. AzSxDc

    AzSxDc Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    100
    Допаѓања:
    24
     
  4. Black.Beauty

    Black.Beauty Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2011
    Пораки:
    447
    Допаѓања:
    213
    Јас ја користам зелената и убаво ми мириса пошо е овошна :)

    [​IMG]
     
    На AzSxDc му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Mashnichka

    Mashnichka Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2011
    Пораки:
    168
    Допаѓања:
    26
    јас ја користам Genera маската за коса како на сликата само плава и супер е ја омекнува косата и брзо се расчешлува по бањање
     

    Прикачени фајлови:

  6. rajna-vojvoda

    rajna-vojvoda Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    286
    Пол:
    Женски
    девојки!!!!! генера не е маска за коса тоа е регенератор :lol:
     
  7. anastasijaki

    anastasijaki Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    5.200
    Допаѓања:
    47.763
    Пол:
    Женски
    како не е маска :^) на етикетата позади колку што знам пишува "маска за коса" :wasntme:
     
  8. rajna-vojvoda

    rajna-vojvoda Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    286
    Пол:
    Женски
    на македонската етикета да пишува , ради маркетинг , ама на италијански превод ....крема за регенерација со огрооомни букви ;)
    crema rigenerante
     
  9. CrystalNoir

    CrystalNoir Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јули 2011
    Пораки:
    389
    Допаѓања:
    92
    Сум ја користела маската за коса на Garnier Fructis за сјај и многу бев задоволна,потоа ја купив на Hobby беше околу 100-120 денари и прилично бев задовона и од неа,сега ја користам на Genera таа што е со портокалево капаче со мирис на кокос и од неа сум прилично задоволна.
    Но наредно би сакала да ја пробам на Orzene или на Pantene и нивната цена е прифатлива околу 200 денари........всушност би сакала некоја полесна маска за коса која не е за оштетена и сува коса,туку за измазнување и сјај на косата,а овие на Orzene и Pantene по природно ми делуваат за разлика од Loreal и Gliss.....
     
  10. love.edward

    love.edward Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 мај 2011
    Пораки:
    249
    Допаѓања:
    245
    Јас оваа ја користам и задоволна сум.
     

    Прикачени фајлови:

  11. Miss666

    Miss666 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    1.293
    Допаѓања:
    3.262
    Пол:
    Женски
    Генера сината ама воопшто не ми се допаѓа..ја имав претходно зелена и беше 1000 пати подобра...земајте што ке земате само не сината на генера...
     
  12. AIT

    AIT Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    979
    Допаѓања:
    1.751
    Пол:
    Женски
    Тоа крема се однесува на тоа во каква состојба е бидејќи постојат и маски во течна состојба (во вид на ампули),а под тоа крема пишува маска и за каков тип на коса е наменета.
    Инаку јас ја користам зелената Генера :)
     
  13. rajna-vojvoda

    rajna-vojvoda Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    286
    Пол:
    Женски
    ait баш пред некој ден во веро ги гледам маските и има маса...знаци на неа си писува маска убаво на италијански а има и регенеративни креми ;)
     
  14. zlatnaa

    zlatnaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2010
    Пораки:
    81
    Допаѓања:
    56
    Јас користам Нивеа маска за коса и е преубавааа, многу сум задоволна....
     
  15. Rozich

    Rozich Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2010
    Пораки:
    1.194
    Допаѓања:
    1.092
    Женски,што мислите -
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    Баш сум неодлучна :?:

    [​IMG]
    И,да не заборавам како сте задоволни од оваа маска посебно?Затоа што го користам шампонот мноментално и перфектен е па мислам да ја земам маскава.Но,на интернет имаше и негативни коментари за неа :?:
    Па,бидејки вас најмногу ви верувам,тие што ја користеле нека пишат како се задоволни ;)
     
  16. agirl17

    agirl17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 април 2011
    Пораки:
    526
    Допаѓања:
    165
    Пол:
    Женски

    Од Лореал жолтата со црвено капаче немој да ја земаш, јас ја користев и ич не ми се допадна и неубаво ми мириса. Втората од лореал, со матичен млеч е преубава, одлична е за сува коса и мириса преубавооо :inlove: :inlove:. Исто и розевата од Лореал ми е преубава (хммм, не можам да одлучам која беше подобра, дали розевата или оваа со матичен млеч :wasntme: )
    А за глис црната не знам баш да ти кажам, општо за целата колекција ultimate repair имам слушнато пофални зборови и многу убаво ми мириса, на чоколадо. Оваа маска не сум ја користела,имам користено од другите маски од глис и многу ми ја мрсеа косата. А останатите производи на глис се преубави, единствено од маските не сум задоволна.
     
    На Rozich му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Rozich

    Rozich Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2010
    Пораки:
    1.194
    Допаѓања:
    1.092
    Епа од тоа и мене ми е страв,да не ми се измрси косата а не е малце пари :worried:
    Или па да не е многу тешка..што знам.Оо зошто си ме мајко родила вага во подзнак ?? :D
    Јас особено се интересирам за розевата и белата маска од Лореал,најпривлечни ми се некако. :angel:
     
    На agirl17 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.163
    Допаѓања:
    27.003
    Јас имам маска за коса од Докторс, за фарбана коса е поточно. Убава е, јас кога ставам уште додека ми е маската нанесена ја чешлам косата со чешел со многу запци за да фати маската насекаде убаво :) Потоа ја измивам откако убаво ќе ја исчешлам. :)
     
  19. agirl17

    agirl17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 април 2011
    Пораки:
    526
    Допаѓања:
    165
    Пол:
    Женски

    Зависи каков тип на коса имаш. Ако имаш сува коса пробај ја белата од лореал, а розевата мислам беше наменета за долга коса, за сјај, така нешто..... Јас двете ги имам користено, и искрено, не можам да се одлучам која беше поубава. :angel:
    А исто и прекрасна е loreal total repair 5, не знам дали си ја користела досега, мене и таа ми е прекрасна. :)
     
    На Rozich му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Rozich

    Rozich Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2010
    Пораки:
    1.194
    Допаѓања:
    1.092
    Имам долга над половината,сува и оштетена.
    Ваљда ќе ја земам оваа розевата,па за впечатоци ќе ви пишам :*