Маски за коса

Дискусија во 'Коса' започната од easyyyyy, 15 април 2011.

 1. Skylar

  Skylar Активен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2019
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  266
  Пол:
  Женски
  Препорачајте ми некоја маска за зацврстување на косата,против опаѓање?
   
  На Independiente му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Asparagus

  Asparagus Популарен член

  Се зачлени на:
  21 мај 2013
  Пораки:
  691
  Допаѓања:
  5.673
  Пол:
  Женски
  Serical маските ги има ли овде?

  За оваа конкретно прашувам. 798976_3.jpg
   
 3. Independiente

  Independiente Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2014
  Пораки:
  772
  Допаѓања:
  1.539
  Пол:
  Женски
   

  Прикачени фајлови:

 4. ana-sweet

  ana-sweet Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  1.531
  Допаѓања:
  865
  Ја имате некаде видено маскава? Нигде не можам да ја најдам...
  [​IMG]
   
 5. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.084
  Допаѓања:
  74.379
  Пол:
  Женски
  Ја има во ДМ, баш вчера ја видов.
   
  На ana-sweet му/ѝ се допаѓа ова.
 6. ana-sweet

  ana-sweet Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  1.531
  Допаѓања:
  865
  Во кој дм? :)
   
 7. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.084
  Допаѓања:
  74.379
  Пол:
  Женски
  ГТЦ и Градски ѕид. Можеш да ги прашаш и на фб во порака или на инстаграм, ќе ти кажат кај ја има. Јас секогаш им пишувам вака па си наоѓам што ми треба. :)
   
  На ana-sweet му/ѝ се допаѓа ова.
 8. ana-sweet

  ana-sweet Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  1.531
  Допаѓања:
  865
  Фалаа тии:D
   
  На Mishela му/ѝ се допаѓа ова.
 9. anggell

  anggell Популарен член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2011
  Пораки:
  1.052
  Допаѓања:
  1.420
  Пол:
  Женски
  Која маска е добра за нормална коса, за да ми ги штити врвовите ?
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  3.130
  Допаѓања:
  14.881
  Пол:
  Женски
  Која е разликата помеѓу регенератор и маска за коса?
   
 11. eva993

  eva993 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2019
  Пораки:
  118
  Допаѓања:
  248
  Пол:
  Женски
  Маската подлабински навлегува и регенерира. Во голема мера се поклопуваат во функцијата, но маската дава еден вид на хидратација на влакното, освен што го регенерира. Исто така дејството на маската се осеќа подолго отколку на регенераторот.
  Затоа и регенераторите се погодни за секојдневна употреба (или онолку често колку што користиме и шампон), додека маската се препорачува да се користи 1-2 пати неделно.
   
  На Kimberly11 и SummerGirl им се допаѓа ова.
 12. Smiley11

  Smiley11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  237
  Допаѓања:
  162
  Да не знае некој каде можам да ја најдам маскава и која цена е?
   

  Прикачени фајлови:

 13. Pretty Woman

  Pretty Woman Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2018
  Пораки:
  345
  Допаѓања:
  139
  Пол:
  Женски
  Маска која опоравува фарбана коса
   
 14. nadelinka

  nadelinka Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2012
  Пораки:
  381
  Допаѓања:
  277
  Јас препорачувам природни маски - кокосово масло со жолчка, бадемово масло со жолчка, јогурт и авокадо. Мислам дека би имале подобар ефект од хемиските маски.
   
  На Pretty Woman му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  10.474
  Допаѓања:
  116.488
  Пол:
  Женски
  Си купив неодамна првпат маска за коса и имам едно доста глупо прашање зашо не се разбирам баш у овие работи.
  Маската за коса на крај само со вода се мие или и пак со шампон?
  Прошли пат ја измив со шампон ама не приметив некое посебно дејство од маската, па си викам да не згрешив шо така ја измив косата.
  :worried:
   
  На Queen Leah му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Avery

  Avery Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  2.012
  Допаѓања:
  12.104
  Пол:
  Женски
  Откако ќе ти отстои малку на косата, потоа се плакне само со вода.
   
  На eva993 и Dream-Girl им се допаѓа ова.
 17. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  10.474
  Допаѓања:
  116.488
  Пол:
  Женски
  Тоа било финтата значи.:$:tmi::tmi:
  Фала. :hug:
   
  На eva993 и Avery им се допаѓа ова.
 18. Marina*F

  Marina*F Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2019
  Пораки:
  247
  Допаѓања:
  189
  Пол:
  Женски
  Која ви се покажала најдобра од Garnier hair food- Aloe vera, Macadamia или Banana?
   
  На eliesaab му/ѝ се допаѓа ова.
 19. beautys20

  beautys20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2018
  Пораки:
  266
  Допаѓања:
  4.110
  Пол:
  Женски
  Од мое лично искуство ги имам сите 3 пробано и најдобра ми беше бананата , па макадамиа и на крај алое вера ..

  2BB564B6-0DF8-40F0-9E8B-015488DBE16B.jpeg Одлична ! Веќе трето пакување ми е и долго ќе се дружиме (y)
   
  Последна измена од модератор: 19 јануари 2020
  На Pretty Woman и Marina*F им се допаѓа ова.
 20. Aschenputtel

  Aschenputtel Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2012
  Пораки:
  791
  Допаѓања:
  6.205
  Јас моментално ја користам макадамија и убава е. Мириса убаво и косата е сјајна, лесно се чешла. Се мислев при купување дали оваа или банана, ама нареден пат ќе ја земам таа со банана.
   
  На eliesaab и Marina*F им се допаѓа ова.