1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Маски за коса

Дискусија во 'Коса' започната од easyyyyy, 15 април 2011.

  1. martinuska

    martinuska Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    3.095
    Допаѓања:
    3.747
    :up:
     

    Прикачени фајлови:

  2. CrystalNoir

    CrystalNoir Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јули 2011
    Пораки:
    389
    Допаѓања:
    92
    Ги има некој употребувано маските за коса на Verona(полска козметика) 150 грама 86 денари ги има неколку видови прочитав на една пишува за исправување на косата,има со калинка со пченични протеини,со бамбусово дрво,па ако некој имал искуство со овој вид на маски нека напише некоја критика.
     
  3. equip

    equip Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    25
    од гарниер - фруктис маската супер е за оштетена коса
     
  4. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    ако зборуваш за онаа во златно паковање преубава е ја има :D моментално ја користам
     
  5. bvlgari

    bvlgari Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 август 2011
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    4
    L'OREAL total repair 5 најубавата маска на L'OREAL :)
     
  6. ZoeRaivotar

    ZoeRaivotar Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 август 2011
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    5
    Total Repair 5 е најдобрата маска што сум ја пробала досега. Додека имав долга коса, ја правеше како свила, пеглање нонстоп, фризирање и незнам што уште не го спречија дејството на маската, косата ми беше како да ми е природна права или виткана! Но откако ја скратив, се скрати и дејството. Не знам зошто, но за долги коси е вистинскиот лек!
     
  7. lucky-girl

    lucky-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 септември 2011
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    16
    може да ми кажете после колку време од користење на генера маската видовте резултати?
     
  8. t.i.n.k.e.r.b.e.l.l

    t.i.n.k.e.r.b.e.l.l Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јули 2011
    Пораки:
    466
    Допаѓања:
    335
    Јас ги користам Генера(зелената) маската за коса, според цената презадоволна сум!!! =]]]
     
  9. NB86

    NB86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    108
    Допаѓања:
    68
  10. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.894
    Mоментално оваа мелт ин од гарние,убава ми е,лесно се расчешлува косата а и не е тешка маскава како балсам е дури-што мене ми одговара :)
    [​IMG]
     
  11. BlackAntoanette

    BlackAntoanette Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 септември 2011
    Пораки:
    82
    Допаѓања:
    5
    јас користев лореал розова, од неа страшно почна косата да ми опаѓа и веќе една година не престанува иако повеќе не ја користам маската... незнам дали да земам маска за коса повторно или да користам само регенератор...
     
  12. Rozich

    Rozich Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2010
    Пораки:
    1.194
    Допаѓања:
    1.092
    А,како тоа ви паѓа косата од маска?Па маската не ја нанесувајте на коренот,туку од пола коса па надоле.
    Сигурно не ти е до маската,нема шанси.
    Плус паѓањето е нормално,нели во границите на нормалата,паѓа кога ја миеш,кога ја чешлаш,пеглаш.
     
  13. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    А ако пишува на маската дека треба да се втрие од коренот до врвовите? Колку е паметно тоа? :?: Иако пишува така, мене не ми се става маска на коренов штознам :?:
     
  14. glamour-lady

    glamour-lady Популарен член

    Се зачлени на:
    7 ноември 2010
    Пораки:
    572
    Допаѓања:
    775
    ^^
    подобро не ставај маска на коренот.. побрзо ќе ти се измрси косата и плус од лично искуство кажувам дека ако ставаш близу до коренот паѓа косата..
     
    На k.i.m му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Rozich

    Rozich Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2010
    Пораки:
    1.194
    Допаѓања:
    1.092
    Па да,обично на маските пишува од коренот до врвовите да се нанесе,ама тоа никако.
    Ќе ја измрси и сплеска косата.
    Поарно ставај ја по должината на косата...И најубаво е да се држи 15-20 мин,дури и повеќе доколку имате време. :)
     
    На crazylady и k.i.m им се допаѓа ова.
  16. Angelceto

    Angelceto Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јули 2010
    Пораки:
    529
    Допаѓања:
    236
    Мене косата ми е мека и сјајна, ама ми е многу сува не се спојува во еден прамен насекаде се влакната разлетани, а сонувам за мазна коса.Сега планирам да ја земам маската на Генера.Некој да пише искуства од оваа маска, дали ја прави мазна косата и кое пакување од маската е за сува коса?

    http://www.google.com/imgres?q=maska+za ... iAQ&zoom=1
     
  17. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    и маските и регенераторите ако се ставаат во коренот ја мрсат косата номално освен ако се нанесуваат маски повеќе природни кои потоа се измиваат од косата
     
  18. Angelceto

    Angelceto Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јули 2010
    Пораки:
    529
    Допаѓања:
    236
    Сакам да прашам...?

    Мене косата ми е мека и сјајна, ама ми е многу сува не се спојува во еден прамен насекаде се влакната разлетани, а сонувам за мазна коса.Сега планирам да ја земам маската на Генера.Некој да пише искуства од оваа маска, дали ја прави мазна косата и кое пакување од маската е за сува коса?

    http://www.google.com/imgres?q=%D0%BC%D ... EAQ&zoom=1
     
  19. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.013
    Допаѓања:
    198.827
    Пол:
    Женски
    Сакам да прашам...?

    Мислам дека таа со портокалово капаче е за сува коса, мислам дека кокосово масло имаше. Јас ја користев пред некое време, супер е :)
     
  20. CrystalNoir

    CrystalNoir Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јули 2011
    Пораки:
    389
    Допаѓања:
    92
    Деновиве сакам да си купам некоја по квалитетна маска за коса,па ќе ве замолам некој што ги има употребувано Garnier Fructis и Dove да ми каже која од нив е подобра за не многу оштетена коса,повеќе би сакала косата да ја прави мазна и свиленкаста?????