1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Маски за коса

Дискусија во 'Коса' започната од easyyyyy, 15 април 2011.

  1. MayDiamonds

    MayDiamonds Популарен член

    Се зачлени на:
    23 август 2013
    Пораки:
    1.740
    Допаѓања:
    2.044
    Девојки вие кои имате тенко влакно, од кои маски за коса сте задоволни што не ја отежнуваат и прават косата како залепена?

    Освен виолетовата на Лореал со хијалурон и Кератин на Пантене не можам да најдам други. Тие не се емолиентни, емолиентните сите ми се тешки :(
     
  2. Teodoris

    Teodoris Активен член

    Се зачлени на:
    Сабота
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    17
    Пол:
    Женски
    Јас од нејзе сум презадоволна. Многу убава ми ја прави косата, мека, права. Целата таа линија ја користам и сум презадоволна.
     
    На MayDiamonds му/ѝ се допаѓа ова.
  3. MayDiamonds

    MayDiamonds Популарен член

    Се зачлени на:
    23 август 2013
    Пораки:
    1.740
    Допаѓања:
    2.044
    Исто и мене, јас го користам прозирниот виолетов шампон од истата колекција и многу мека и волуменозна ми ја прави, лесна за чешлање како свила :inlove: маската ја користам скоро година, менвам помеѓу неа и Пантен, ама сакам да пробам нешто ново можеби некоја друга ќе ми одговара исто така :)

    Многу лесно ми пука влакното и ми расцветува, знам дека емолиентните се најдобри за ова ама нема шанси, и колку малку да ставам, ми ја залепуваат како некапена сум
     
    На Teodoris му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Teodoris

    Teodoris Активен член

    Се зачлени на:
    Сабота
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    17
    Пол:
    Женски
    Секоја коса различно реагира.
    Еве можеби ќе ти предложат членкиве ако знаат.
     
    На MayDiamonds му/ѝ се допаѓа ова.