1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Масло од канабис

Дискусија во 'Алтернативна медицина' започната од Gosh, 14 јуни 2016.

  1. alhemicarot

    alhemicarot Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2019
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    21
    Пол:
    Машки
    Covekot ne se eksponira moze da vi najde kvalitetno maslo spored potrebite 20 godini se zanimava so ova ima i sopstvena laboratorija i gi analizira maslata na bolni od cela Makedonija ,no bara stroga diskrecija, i ova se negovi zborovi, vo deset primeroci od maslo dali eden ke se najde soodveten i vreden za terapija,luge mislat deka lekuvaat nekogo no za zal so nesto sto voopsto ne go sodrzi ona sto e potrebno ili mnogu malku.Dokolku vi trba kontak pisete mi ke vi dadam broj ,veruvam deka ke vi pomogne.
     
  2. veteruska

    veteruska Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2014
    Пораки:
    1.977
    Допаѓања:
    5.798
    Јас ова масло го користев и осетив некое подобрување,во смисла подобар сон,посмирена сум но за мене е скапо и неможам подолго време да го користам. 276D2933-3631-43F5-A842-222735E876E1.jpeg
     
    На Lepotajce му/ѝ се допаѓа ова.
  3. alhemicarot

    alhemicarot Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2019
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    21
    Пол:
    Машки
    Ako
    Ova e CBD tinktura ,voopsto ne e ni maslo tuku 12% rastvor,sto e premalku za seriozno lekuvanje. I jas vo pocetokot pocnav da mu davam na tatkomi slicno vakvo doneseno od nadvor no kaj nego voopsto nemase nikakvi znaci na podobruvanje ili deka ima nekoe dejstvo.Duri podocna najdov covek koj vistinski navlegol vo sustinata na vistinsko maslo,maslo koe lekuva kancer,mada bev skeptik vo pocetokot,no posle 2 mesecno koristenje na maslo so 87% THC so 9% Cbd i nekoj drugi kabinoidi vo pomali procenti ja vidov efektivnosta ,bidejki mojot roditel bese se podobar za posle 5 meseci koristenje voopsto nemase znaci na bolesta i kaj nego i vo rezultatite. Covekot ima svoja laboratorija za testiranje pravi analiza na sekoe maslo koe mu go donasaat luge koj ne se sigurni vo kvalitetot.
    Ova maslo mozebi e dobro za nekoj raboti no premala e koncentracijata za da lekuva seriozni bolesti.
     
    На NewMommy, vik82, veteruska и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  4. veteruska

    veteruska Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2014
    Пораки:
    1.977
    Допаѓања:
    5.798
    Која е цената на црно???
     
  5. alhemicarot

    alhemicarot Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2019
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    21
    Пол:
    Машки
    Zavisi za sto ti treba za koje lekuvanje. Konkretno jas moeto go plativ 25 evra mililitar so navedeniot sostav,CBD e mnogu poevtino mislam.
     
    На veteruska му/ѝ се допаѓа ова.
  6. EvAngelos

    EvAngelos Популарен член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2012
    Пораки:
    3.573
    Допаѓања:
    9.823
    Пол:
    Машки
    @alhemicarot дали татко ти користел стандардна терапија (хемотерапија, зрачење) покрај маслово?
     
  7. alhemicarot

    alhemicarot Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2019
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    21
    Пол:
    Машки
    Ne,lekarite normalno sovetuvaa hemoterapija i se dvoumevme ,no potoa go zapoznav covekot i mi vlea nadez sa sreka opravdana. No od drugi luge so koj sum kontaktiral koj go imaat istiot problem i normalno sto koristela navistina kvalitetno maslo i vo vistinski dozi ,koj sovreme se zgolemuvaat po tocno utvrdena sema,a koristele hemoterapija prethodno mi kazale deka dejstvoto e pobavno no so prekinot na hemoterapijata efektite bile mnogu pogolemi i povidlivi. No koga go kupuvav masloto covekot mi kaza deka hemoterapija voopsto ne e potrebna i deka nema da ima nikakov efek na podobro tuku samo mnogu losi propratni dejstvija koj 10% se polezni a 90% stetni. Taka da ne voopsto ne go nosev na hemoterapija.
     
    На Snowflake97 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. EvAngelos

    EvAngelos Популарен член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2012
    Пораки:
    3.573
    Допаѓања:
    9.823
    Пол:
    Машки
    @alhemicarot твојава приказна е многу интересна. Однапред ти барам прошка бидејќи не ми е лесно да поверувам во вакво нешто. Дали би сакал да сликнеш два болнички наоди од татко, еден каде што се гледа дека има рак и последниот каде што во резултатот пишува дека нема знаци на рак? Сликни ги и прикачи ги овде, нормално покриј го името на татко ти.
     
    На Stressed Out му/ѝ се допаѓа ова.
  9. alhemicarot

    alhemicarot Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2019
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    21
    Пол:
    Машки
    Jas ne go pisuvav ova za da tvrdam nesto ili dokazuvam,samo spodeliv licno iskustvo. Jas bev pogolem skeptik i od tebe no poveke ne.Moze e koincidencija sto ne veruvam mozebi nesto drugo vlijaelo da se povlece bolesta ,neznam ,no edno e sigurno tatko mi e ziv i zdrav i toa e fakt,koj go znaat i lekarite negovi i najmalku 100 luge koj se zapoznaeni so slucuvanjata.
     
  10. EvAngelos

    EvAngelos Популарен член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2012
    Пораки:
    3.573
    Допаѓања:
    9.823
    Пол:
    Машки
    Дали тактко ти ја чува историјата од болеста, боленичките наоди? Верувам да. Само сликни ги и постирај ги овде, за да се увериме и ние како тебе, за да знаеме колкава е ефикасноста на маслото од канабис.
     
  11. alhemicarot

    alhemicarot Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2019
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    21
    Пол:
    Машки
    Da gi cuvame ,ako misles deka toa ke pomogne nesto vo red ,ke gi pronajdam ,slikam i postiram.
     
    На EvAngelos му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Vesna24

    Vesna24 Активен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2018
    Пораки:
    168
    Допаѓања:
    118
    Пол:
    Женски
    Колку што ми е познато, маслото од Канабис го давале при јаки болки. По една капка под јазик била дозата, но да излекува карцином, незнам баш. Зависи кој стадиум била болеста.
     
  13. EvAngelos

    EvAngelos Популарен член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2012
    Пораки:
    3.573
    Допаѓања:
    9.823
    Пол:
    Машки
    А постои ли некоја студија или барем теориско објаснување за тоа како состојките на маслово ги уништуваат малигните клетки? До сега немам наидено на нешто вакво.
     
  14. Vesna24

    Vesna24 Активен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2018
    Пораки:
    168
    Допаѓања:
    118
    Пол:
    Женски
    Да не ви пишувам на сите во ЛП,
    повелете број од Моника Ристеска, алијас Конопова. 075 / 622 - 325.
    На работа кажуваа дека помагала на луѓето.
     
  15. alhemicarot

    alhemicarot Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2019
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    21
    Пол:
    Машки
    prirodnolijecenjekonopljom - Copy.png tuka ima objasneto mnogu raboti okolu nacinot na koj gi ubiva maligdnite kletki,za zal kaj nas tesko se naoga literatura od ova oblast.
     

    Прикачени фајлови:

    • images.jpg
      images.jpg
      Големина на фајлот:
      9,3 KB
      Прегледи:
      9
  16. veteruska

    veteruska Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2014
    Пораки:
    1.977
    Допаѓања:
    5.798
    Оваа да не е девојката која јавно збореше за марихуаната?
     
  17. Snowflake97

    Snowflake97 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2018
    Пораки:
    2.180
    Допаѓања:
    8.870
    Пол:
    Женски
    Да таа е, колку што знам добро го изработува и квалитетно.
     
    На veteruska му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Snowflake97

    Snowflake97 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2018
    Пораки:
    2.180
    Допаѓања:
    8.870
    Пол:
    Женски
    Јас не знам зошто не ти се верува, у последно време толку зборуваа активистите за легализација на марихуаната за придобивките од канабисот.
    Има група на ФБ 'Зелена Алтернатива' оди во групата и види колку луѓе и бараат помош, а и докази од тие коишто веќе се излечиле со маслото, со медицински наоди и со све.
    Чист пример е дечкото Филип Достовски коишто е еден од првите активисти во МК коишто се борат за легализација на марихуаната, што се има излечено од рак баш со маслото.
     
    На Honolulu и *Amethyst* им се допаѓа ова.
  19. veteruska

    veteruska Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2014
    Пораки:
    1.977
    Допаѓања:
    5.798
    Искрено верувам дека помага и лечи,инаку зашто толку би го земале да го употребуваат,не сум пробала од некои што го изработуваат и незнам,ова од фрејхер што сум го пиела ми помогна во подобар сон,нервоза ми ја намали и некое поубаво чувство.
     
    На Snowflake97 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Snowflake97

    Snowflake97 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2018
    Пораки:
    2.180
    Допаѓања:
    8.870
    Пол:
    Женски
    Колку што имам читано за фрејхер е многу слабо со тхц и доколку се работи за заболување од рак нема ефект, но мислам дека кај депресија, анксиозност, панични напади и некој слични заболувања може да има добар ефект.
     
    На alhemicarot и veteruska им се допаѓа ова.