1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мастен корен?

Дискусија во 'Коса' започната од gorze, 2 март 2010.

  1. Anely

    Anely Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2011
    Пораки:
    788
    Допаѓања:
    225
    Не си претерала малце :^)

    Инаку и мене ми се мрси ама почнав да ја мијам 2 пати неделно...па мислам дека се подобрува :)
     
  2. Annie.mk1

    Annie.mk1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2011
    Пораки:
    1.631
    Допаѓања:
    3.742
    Ја мијам 3 пати неделно :) Не е убаво косата да биде мрсна!
     
  3. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    3 недели мрсна коса :o Ова во Гинисова книга за рекорди да влезе. Премногу е тоа на што личи мене максимум не ми била миена 4 дена, а ја мијам 3-4 пати неделно зависи. Мене искрено и кога ми е мрсна веќе 2-3тиот ден не ми е пријатно, како ќе ставам глава на перница навечер и осеќам тежина некоја, а не па повеќе од 1 недела да не ја измијам :x

    А тоа дека не се забележува дека е мрсна сиииииииигурно. Ко ќе застане некој до мрсна коса, особено толку мрсна самиот мирис се забележува а не па со голо око.
     
  4. MacaLove

    MacaLove Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    2.399
    Допаѓања:
    6.337
    Боље да ми се измрси за 2 дена отколку да ја носам мрсна и шугава 3 недели. :^)
     
    На Rose96, LaFemina и Plavusa.17 им се допаѓа ова.
  5. LaFemina

    LaFemina Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2012
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    34
    Јас ја мијам косата на 2-3 дена, мрсна ми е, неможам да ја носам никаква, залепена... Гадно ми е. А и ме нервира муабет од типот не ја ми косата, помалку ќе ти се мрси, како не. Сум пробала по 5-6 дена да не ја мијам, гнасна е, смрди и мрсна е, и друга работа ќе ја измијам и после ден-два пак ми се мрси исто како пред тоа. Незнам дали и кај вас ова е случај ама мене не ми делува тоа колку повеќе ја миеш, повеќе ти се мрси. На некој на кого му е мрсна косата ја миел или не пак е мрсна. На моја другарка косата и недела дена да не ја измие и е на мене како истиот ден само сто сум ја измила. До косата е тоа, бар јас така мислам.
     
  6. Maeeeee

    Maeeeee Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2011
    Пораки:
    258
    Допаѓања:
    104
    Јас ја мијам 3-4 пати во неделата...Неможам да издржам многу ми е мрсна..Но добро е што имам долга и бунја коса па си ставам венче...;)
     
  7. blond.grully

    blond.grully Активен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2012
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    1
    Пробај миј ја на секој 3-4 ден со таа плавата шаума за побавно мрсење на косата, многу помага :)
     
    На Darlingstephanie му/ѝ се допаѓа ова.