1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Маст за изгореници

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од Stefaani, 15 октомври 2012.

 1. Stefaani

  Stefaani Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2012
  Пораки:
  333
  Допаѓања:
  284
  дали знаете некој домашен лек за изгореници?
  знам дека се прават масти со помош на масло и кантарион но немам точен рецепт
  ако знаете споделете :)
   
 2. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.044
  Најубава маст за тоа е Јекодерм, ќе си ја купиш во аптека. Најефикасна е.
   
 3. Nana19

  Nana19 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  2.141
  Допаѓања:
  2.751
  КОНТРАТУБЕКС ИЛИ НЕВЕН
   
 4. Emotional123

  Emotional123 Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  8.047
  Допаѓања:
  38.185
  Пол:
  Женски
  Јас пред некое време се изгорев и користев маст Дермазин, доста помага
   
  На Espadrila му/ѝ се допаѓа ова.
 5. mimiiiii

  mimiiiii Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јули 2012
  Пораки:
  2.850
  Допаѓања:
  11.224
  Пол:
  Женски
  За дермазин и јас потврдувам . Се нанесува од маста и се става мокра стерилна газа , според мене најефикасна е :)
   
  На Espadrila му/ѝ се допаѓа ова.
 6. donnalia

  donnalia Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  660
  Допаѓања:
  212
  Пол:
  Женски
 7. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.777
  Допаѓања:
  25.459
  Пол:
  Женски
  Гентамицин или масло од кантарион. Постариот син се изгоре на мотор и со Гентамицин му помина. Маслото од кантарион му го ставав кога имаше рана на палецот на левата нога.
   
 8. detelinka449

  detelinka449 Нов член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2016
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Domasna pravena crvena mast od korenot na nekoe rastenie... tatko mi ja pravi navistina efektivna