1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Матичен лекар

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од sexymama, 26 ноември 2009.

 1. sexymama

  sexymama Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  149
  Допаѓања:
  84
  dali moze nekoj da mi kaze vo ambulantata vo Lisice koi doktori se, dali se dobri i sl.?
  vo idnina ke ziveam tamu pa me interesira
   
 2. ivance5

  ivance5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  226
  Допаѓања:
  196
  Матичен лекар во Лисиче

  Матичен лекар ми е станка-презадоволна сум...уште од малечка сум кај неа....Сите останати се супер, ич да не се секираш!!!
   
 3. Alondra

  Alondra Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2011
  Пораки:
  1.083
  Допаѓања:
  2.352
  Колку сте задоволни од вашиот матичен лекар?

  Да ми препорачате матичен лекар во Аеродром?
   
 4. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.010
  Пол:
  Женски
  Матична ми беше Велика, во Воена болница.Мислам дека ретко се наоѓа лекар како што е она.
  Но одкако замина во пензија, имаше една Петкана самата ми се пиша како замена.Леле луѓе,абе таа нешто ако не згрешеше-жива не ќе беше.Си велам оваа Петкана гарант 5ки на факултет имала,може ова и е прекар :lol:
  И си побарав смена Виолета да ми се пише-ни од неа не бев многу многу задоволна,но пак беше 1000пати подобра од Петкана.
  Е додека не дојде др.Илија, тој неколку пати кога не ќе беше Виолета тука ќе отидев кај него.Ама секогаш коректен се да провери да не е бактерија ова тоа,точни лекови.Се се тип топ.
  И после извесно време.Пак Виолета не беше тука,он беше и побарав да ми се пише како матичен, а Виолета како замена.
  Е сега незнам до кога смеам да се водам таму дали до 21 или до 25год. Бидејќи на детско од мала се водев нели, и на 18 кога прашав дали треба да менувам лекар не се сеќавам дали ми рекоа до 21 или 25 е истиот матичен, е после ќе сум морала да се префрлам.
   
  На karak му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Alondra

  Alondra Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2011
  Пораки:
  1.083
  Допаѓања:
  2.352
  Некоја матична докторка во Аеродром, може и во Јане Сандански?
   
 6. Alondra

  Alondra Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2011
  Пораки:
  1.083
  Допаѓања:
  2.352
  Планирам за матична да ја одберам Д-р Лилјана Татабитовска. Дали некој има искуство со докторката (пофалби-критики)?
   
 7. kolovoz

  kolovoz Популарен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2011
  Пораки:
  1.644
  Допаѓања:
  6.150
  дали знаете каде да најдам некоја листа на матични лекари во кисела вода или по градови ?
  сакам да го променам матичниот ,но никаде да најдам некоја корисна информација ,ниту пак листа
   
  На Dd1 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Minnie-e

  Minnie-e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2011
  Пораки:
  1.741
  Допаѓања:
  7.243
  Пол:
  Женски
  Snow колку што знам од пред некоја година Тимовски (Илија) може да е матичен и на возрасни. Така да, не брзај и немој да си го земала картонот од кај него. Таков лекар тешко се наоѓа.
   
  На Snow-Queen му/ѝ се допаѓа ова.
 9. jok

  jok Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2012
  Пораки:
  928
  Допаѓања:
  896
  http://www.fzo.org.mk/default.asp?section=dogovori&tipDog=1
   
  На Vindetta, Dd1 и kolovoz им се допаѓа ова.
 10. chavenera

  chavenera Активен член

  Се зачлени на:
  14 март 2013
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  4
  Препорачајте ми добар општ лекар!

  Здраво ќе ве молам да ми препорачате добар општ лекар за матичен!Од овој доктор каде што сум сега,воопшто не сум задоволен и сакам да го сменам.Да биде во околината на Аеродром,Кисела Вода и Центар.
   
  На Филотеа му/ѝ се допаѓа ова.
 11. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  14.629
  Допаѓања:
  121.377
  Препорачајте ми добар општ лекар!

  Во Кисела Вода многу ја фалат Др.Билјана Ѓоргиевска,одма спроти Пелагонија.Има доста пациенти заедно со педијатар и е ординацијата.Исто и Ана Станоевска(К.Вода) ,жената е многу позитивна и секогаш одговара на телефон.
   
  На Scorpio87 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. chavenera

  chavenera Активен член

  Се зачлени на:
  14 март 2013
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  4
  Препорачајте ми добар општ лекар!

  Добро а овие работат на некои поликлиники или имаат своја ординација?И како да ја најдам оваа Ана Станоевска(К.Вода)?Каде се наоѓа поточно?
   
 13. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  14.629
  Допаѓања:
  121.377
  Препорачајте ми добар општ лекар!

  Таа е позади Зегин двојка,тука некаде отприлика позади зградите.Прашај во аптека и ќе ти објаснат.Инаку имаат ординации не се во поликлиника.
   
 14. chavenera

  chavenera Активен член

  Се зачлени на:
  14 март 2013
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  4
  Препорачајте ми добар општ лекар!

  Аха епа фала ти!Ќе појдам до таму...
   
 15. cac-cac

  cac-cac Активен член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2013
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  2
  Добар матичен лекар/ка во Чаир? :wasntme:
   
 16. Waka-waka

  Waka-waka Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  2.260
  Допаѓања:
  8.646
  Матичната ми заминува во пензија и пациентите ќе ги префрли на некој друг лекар со кој има договор,па се решив да сменам матичен лекар. Барам препорака на квалитетна општа докторка. :)
   
 17. ebola

  ebola Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2014
  Пораки:
  141
  Допаѓања:
  263
  Пол:
  Женски
  Здраво, може ли некој да ми препорача добар матичен во букурешт? Моментално сум кај една во шорче и ич не сум задоволна...
   
 18. tropical

  tropical Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2012
  Пораки:
  202
  Допаѓања:
  61
  Феминки, вие што не сте од Скопје, дали кога во прва година бевте на систематски преглед во амбулантата кај Кузман, ве пишаа матични кај нив? Кај мене се случи тоа и денес бев во Прилеп на преглед кај матичната и ми кажа дека сум отпишана и сум Скопје матична.
   
 19. jok

  jok Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2012
  Пораки:
  928
  Допаѓања:
  896
  Светлана Стојкова
   
 20. ebola

  ebola Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2014
  Пораки:
  141
  Допаѓања:
  263
  Пол:
  Женски
  fala jok!:)