1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Матрикс теорија

Дискусија во 'Психологија' започната од black-angel, 14 јули 2017.

 1. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.604
  Допаѓања:
  4.369
  Пол:
  Женски
  Мислам дека нема човек кој не слушнал или не ја изгледал трилогијата на филмови или на било кој начин е запознаен со теоријата на Матрикс.Накратко кажано што ако ништо од ова не е реално и живееме во симулација ? За некои личности ова е теорија на заговор , за некои е вистина која го поттикнува да размислува на таа тема. Мене конкретно статијава ( во споилер ) ме наведе да видам мислења околу темата. Покренува доволно прашања за реални ситуации кои ние ги викаме дежа ву , за кои во матрицата се наведени како грешки во системот.
  Кои се вашите мислења околу оваа тема ?
  Сведоци сме за подемот на виртуелната реалност , што мислите колку далеку може да отиде со својот развиток ?
  Дали сме експериментални глувчиња на некого ?

  п.с. Како автор на темата можам да се изјаснам дека делумно верувам во некои теории на заговор , за конкретнава сеуште читам и истражувам.

   
  На Briar Rose и teteks им се допаѓа ова.