1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Машка фризура

Дискусија во 'Коса' започната од ferari_enzo, 12 мај 2016.

 1. ferari_enzo

  ferari_enzo Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2016
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Машки
  здраво
  Барам помош од фризер/ка или некој стручен околу машка коса.
  Проблемот е тоа што имам меко влакно и имам потешкотии околу правењето (околу 15 цм долга).. најпрво со фен и четка ја фенирам потоа со пегла ја пеглам.. ставам паста за коса кеун па лак за коса интеса.. пролемот е што неможам добро да ја исфенирам и од како ке ја направам за кратко време ми се расипе... фризерот неможе добро да ми е направе
  Ако може некој совет
   

  Прикачени фајлови:

  • image.jpeg
   image.jpeg
   Големина на фајлот:
   156,9 KB
   Прегледи:
   18