1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Машко циција?

Дискусија во 'Врски' започната од Tanjamm, 28 август 2012.

  1. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.796
    Допаѓања:
    46.396
    Ако прави толку пари, што го спречува он да ја плати целата сума? Зошто нуди да делите?
    Ако он си планира одмор без да те праша и да ја земе твојата финансиска состојба во превид, и да си очекуваш да ти плати.
     
    На Michaelalala, Angie1432, crimson и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. Peppermintka

    Peppermintka Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 мај 2022
    Пораки:
    410
    Допаѓања:
    1.901
    Пол:
    Женски
    Бившиот беше таков... Имаше пари, а јас студент ама секогаш делевме сметка или некогаш и да платеше се, после префрлаше за тоа или намерно се правеше немал ситно крупно носел, ја да платам се, сум имала точна сума и иако сме се договориле да поделиме сметка не ми ги вратил парите. А тоа ми биле последните пари. :)
    На одмори не ни одевме зошто немав пари. Не сакам никој ништо да ми плаќа, но овој и не беше таков да плаќа.
    Не е бивш заради ова, но такви карактери не се менуваат. Не се прилагодувај на некого, ако немаш пари, немаш, од кај ќе ги ископаш, тоа е.
    Такви луѓе немаат разбирање за другата страна. Никакви џентлмени.
    Имав другарки што цели одмори им ги плаќаат, сметка не платиле, а јас и кафето од 80 денари си го плаќав секогаш... Не дека сакам некој да ме финансира ама ете некогаш сакаш внимание да добиеш. Поклони само со повод и тоа ко програмиран робот знаеш дека цвеќе за Валентајн само ќе добиеш, никакво изненадување, никаква спонтаност.
    Со вакви или ќе ги прифатиш дека се такви или не, промена нема, такви секогаш ќе си останат.
     
    На eliesaab, hermosa и Tanjamm им се допаѓа ова.
  3. Ivanaaa_K

    Ivanaaa_K Активен член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2022
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    13
    Пол:
    Женски
    Isto i jas ne deka sakam da me finansira nekoj, ednostavno me iritira toa za parite.. imam pari i mozam da odam, no mislam deka ne vredi na tie nekoi raboti da si gi ostavam tolku pari koi so ti imam blagodarenie na mama i tato.. pritoa i go gledam kako da ne mozam da spodelam se so sakam so nego deka ke bidam kazena na majka mu ili kao ne sakajki ke mu se ispusti pred moite doma ako kazam deka ne sakam da me mislat ako ne se osekam dobro, deka se plasam od nekoe polaganje koe doagja i taka nesto sl. So mislam deka ne e okej
     
    На Peppermintka му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Ivanaaa_K

    Ivanaaa_K Активен член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2022
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    13
    Пол:
    Женски
    Teorija nema toj da plati, do sega ednas se imase sluceno deka kazav nema da idam a toj dogovoril so drustvo, pa posle toa mi kaza koga ke imas ke mi dades i taka mu dadov da ne se osekam glupavo, kazav na moite ke idam na vikend taka i taka ..
     
  5. Ekvador

    Ekvador Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2022
    Пораки:
    138
    Допаѓања:
    175
    Пол:
    Машки
    Ako te saka ke plati sam, i treba da bide fer, da mu ebam sutrakot, 500 den od tebe da zeme, a zarabotuva tolku, stisnat u dusa.
    Ne ti treba takov
     
    На Lilkaa, Michaelalala, FridaodaMk и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  6. Ivanaaa_K

    Ivanaaa_K Активен член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2022
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    13
    Пол:
    Женски
    lele mislam deka samo malku hrabrost mi fali da mu prekinam .. ima dosta raboti za koi sto mislam deka si gubam vreme samo a zivotot e pred mene ‍♀️
     
  7. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.796
    Допаѓања:
    46.396
    @Ivanaaa_K, финансирање е да те рани, да ти плаќа сметки, секојдневно да зависиш од неговите пари. Тука е сосема друга ситуацијата. Дечкото сака да си тера ќеф и да те вклучи тебе во истиот. Не гледам причина зошто парите кои си ги зачувала за твои приоритети, да ги трошиш на неговите.
    Верувај ова ќе биде проблем и кога ти ќе заработуваш.
     
    На Tanjamm и Angie1432 им се допаѓа ова.
  8. Ivanaaa_K

    Ivanaaa_K Активен член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2022
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    13
    Пол:
    Женски
    Mislam oti koga ke zarabotuvam ke gleda da iscrpuva sto moze i od moite pari .. barem mislam deka ne gresam
     
  9. Puellapulchra

    Puellapulchra Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 август 2022
    Пораки:
    2.021
    Допаѓања:
    6.015
    Пол:
    Женски
    Со ваков никад не би била. Можам да замислам каков ќе биде во иднина, сега ко нејќе да почасти едно кафе.
     
    На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Beautiful Dreams

    Beautiful Dreams Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 март 2022
    Пораки:
    750
    Допаѓања:
    1.928
    Пол:
    Женски
    Он циција,ја уште поише.Искрено не би била со некој ваков во врска,бидејќи сакам да ги делиме работите.
     
  11. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.127
    Допаѓања:
    43.694
    Пол:
    Женски
    Не би била со циција во никаков однос бидејќи ја сум хедонист. Да ми вика за секое ,,нема потреба” не фала
    Еднаш се живее
    Не зборам за циција у смисла да ме части или нешо, него пример да неќе да идеме на кино пошо може и дома да го гледаме филмот, да неќе да идеме на вечера бидејќи може и дома да спремиме, да неќе да иде на викенд бидејќи било непотребно. Да неќе да иде на журка бидејќи немало потреба
     
    На Badii, L.i.n.a.a, cresa-jagoda и 4 други им се допаѓа ова.
  12. Anah

    Anah Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2022
    Пораки:
    634
    Допаѓања:
    1.370
    Пол:
    Женски
    Mrazam cicii voopsto kako licnosti a pogotovo vo vrska.
     
    На eliesaab, Dilajla123 и Feminka22 им се допаѓа ова.
  13. Snowflake99

    Snowflake99 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 мај 2022
    Пораки:
    1.447
    Допаѓања:
    5.710
    Пол:
    Женски
    Јас сум ваква за некои работи. Особено тоа со киното. :lol: Некогаш за да заштедиш за нешто попаметно мора да си циција до некаде. :nod:
     
    На cresa-jagoda и Feminka22 им се допаѓа ова.
  14. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.127
    Допаѓања:
    43.694
    Пол:
    Женски
    Добро ако има други давачки побитни сфаќам
    Ама збориме за баш стипси
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Puellapulchra

    Puellapulchra Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 август 2022
    Пораки:
    2.021
    Допаѓања:
    6.015
    Пол:
    Женски
    Се сложувам со ова(y)
     
    На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. VSkopje

    VSkopje Активен член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2024
    Пораки:
    193
    Допаѓања:
    141
    Пол:
    Женски
    Немора да ме чести, но нека биде обзирен ако несум при пари. А не да ми плати сокче, кафенце потоа низ нос да ми ги извади.
     
    На Lilkaa му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Zaljubena26

    Zaljubena26 Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2017
    Пораки:
    2.215
    Допаѓања:
    30.975
    Пол:
    Женски
    Таков мизерен лик кој гледа да ги подели и железните парички по половина нема да се промени никогаш кон подобро. Факт е дека секој треба да придонесе и никој не е должен некому се да му плаќа. Ама треба да се има осет, кој колку има во моментот, каква е состојбата и да не се мери до денар кој колку дал. Што доколку сте утре во брак со таков, останувате наеднаш пример без работа и примања? Нова работа неможете да најдете веднаш и што? Нема да ви дава храна дома оти ја купил со негови пари а не по пола? Отворете очи со какви ликови имате работа, никогаш не знаеме што носи иднината.
     
    На eliesaab и VSkopje им се допаѓа ова.
  18. Badii

    Badii Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2020
    Пораки:
    69
    Допаѓања:
    231
    Пол:
    Машки
    Jas sum mashko i moj sovet begajte od vakvi. Stegnati vo srceto, tie ziveat samo vo umot samo presmetuvaat, ne znaat da se opustat i ziveat so dusha. Sigurno ima nekoja pricina sto se takvi ne sudam nikomu, ne velam deka sekad nie treba da plakjame za sve. Ne mi e problem i nekad ako insistira da plati smetka devojce, ima seuste so oset i se osekjaat neprijatno ako maskoto celo vreme plakja. Od taa pricina okej, ama da se cigancam celo vreme i da brojam koj po kolku ima da podelime i za sitno da brojam begaaj. Sram mi e iskreno:|
     
    На eliesaab, Еlinas23, Curious cat и 2 други им се допаѓа ова.
  19. Cyclop

    Cyclop Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 декември 2021
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    116
    Пол:
    Машки
    Абе читам и не можам да се изначудам каде забегале работиве! По додека бев тинејџер, не излегував ако немав да платам две три пијачки на женската, а камо ли да дозволев да ми плати нешто, ми се чини поклошарско чувство немаше да имам. И години поминаа и истиот си останав.
    Женско си бара третман, да лупнеш некое(лку) поклонче ван сите празници, кога не очекува ни најмалку. Да сфатиш дека тоа и го полни егото, има што да каже на другарките, се чувствува поразлична ... за роденден секако дека ќе добие поклон!
    И ве читам, мои негови пари! Како функционирате ви се чудам. Па нели сте заедно, што е важно тоа што кој колку носи? Нормално, не да е едниот паразит, ама не секој во секој период животот има работа и добар инкам.
    Или ајде на одмор, ама по пола! Сачувај боже. Ако јас бирам место и локација, се знае, јас покривам се, па и заедно да бираме, пак јас, па и она да бира, ако ми држи газот, јас, ако не, сори, немаме за таму!
    Ставрно не знам зошто тоа е толку комплицирано. Освен, нормално, ако не ти е пријателка со бенифиции, ама и тогаш, женско е, имај респект!
    Искрено, многу пати ми се случило дури оние автоматските врати да ми пречат, да не може човек да отвори врата на женско (освен со пафтање пред сензор), не па да ми плаќа вечера или не знам што!.
    Да имав син, ќе го прекршев така да (на)прави, женски да му плаќаат. Имам ќерки, и сум им кажал, ве рече ли дечкото пола/пола или плати ти јас немам ситно ова она, баталето го под итно.
     
    На FridaodaMk, Polyincognito, Curious cat и 2 други им се допаѓа ова.
  20. Curious cat

    Curious cat Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јули 2023
    Пораки:
    615
    Допаѓања:
    2.189
    Супер напишано.