1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Менструација

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од emilijakaraivanova, 13 јануари 2010.

  1. Coolgirladv99

    Coolgirladv99 Нов член

    Се зачлени на:
    12 декември 2018
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Isto mi e i mene momentalno, ne znam sto da pravam...
     
    На Mxrx му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Mxrx

    Mxrx Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2018
    Пораки:
    428
    Допаѓања:
    146
    Од тогаш па наваму, пред секој циклус ми е вака, 2 дена додека да пробие.. не се грижи ќе добиеш за некој ден
     
  3. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    Дали и на други ви каснеше периодов поради промена на време? Мене овојпат ептен ми закасни, повеќе од 2недели, а памтам и лани исто вака ми се случи ноември-декември. Немам инаку ептен редовна, ама ми доаѓаше годинава на 30 дена обично. За бременост сигурно не се работи, па веројатно ми е од променава на време. :?:
    А ич не се ни осеќам ко да ќе ми дојде, изгледа скроз имав missed ovulation. :worried:
     
  4. GirlLove

    GirlLove Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    5.146
    Допаѓања:
    14.392
    Пол:
    Женски
    Дали сте многу чувствителни за време на циклус?
     
  5. candy.cane

    candy.cane Популарен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2017
    Пораки:
    1.684
    Допаѓања:
    8.983
    Пол:
    Женски
    Мене ми подрани неколку дена, а обично ми касни.. ни симптоми имав ни ништо.
     
    На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    Кај сите различно влијае значи :?::D
     
    На candy.cane му/ѝ се допаѓа ова.
  7. candy.cane

    candy.cane Популарен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2017
    Пораки:
    1.684
    Допаѓања:
    8.983
    Пол:
    Женски
    Буквално сите околу мене или добија порано/покасно, или им траеше пократок/подолг период од вообичаено..
     
    На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
  8. christinnn

    christinnn Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 август 2014
    Пораки:
    2.661
    Допаѓања:
    20.966
    Пол:
    Женски

    И мене ми доцни. Не многу, ама сепак. Нормално е, најверојатно до периодот е:envy:
    А коа сме кај симптомиве, болни и отечени гради имам неколку дена, како и слаби болки во стомакот али никако и никако да пробие...
     
    Последна измена: 15 декември 2018
    На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
  9. LanaDelR

    LanaDelR Популарен член

    Се зачлени на:
    22 август 2016
    Пораки:
    868
    Допаѓања:
    1.502
    Пол:
    Женски
    Vaka zenski pisav pred nekoj den tuka ama ne bev napraila test e denes pravev I negativen e znaci ne sum trudna.
    Jas posle poragaj otkako dobiv ciklus mi e neredoven vo pocetokot mi skokase I po meseci a sega znae da mi docni po dve nedeli, desetina dena,nedela nezavisno.E taka I ovoj mesec mi docnese I imav simptomi na dobivanje I dobiv pred tri dena.Kako I voobicaeno prviot den imam malku krv pri brisenje I potoa duri svedniot den imam obilno krvarenje no ovoj pat ottogas ne imamkrvarenje tuku samo pri brisenje I ne sekogas krv potemna izmesana so ligavo belo a nekogas posvetla no mn malku a na gaki voopsto krv.a me boli kicma uzasno,gradi no eve vaka mi e a nemam dobieno.Sovet I mislenje mi treba.Inaku cicame aktivno uste (21mesec sme)
     
  10. Marki

    Marki Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 ноември 2018
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    9
    Пол:
    Женски
    Девојки сакам да прашам денес ми дојде но тоа некако не со нормална црвена боја и исто има проѕирен секрет. Имав сексуални односи но минатиот мессц правев тестови и беа негативни и ме гледаше матичниот лекар со вагинално ехо немаше бременост ве молам за помош
     
  11. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.127
    Допаѓања:
    43.695
    Пол:
    Женски
    Женски дали ви се случило да имате грчеви во долниот дел од стомакот за време на менструацијата.
    Последниве 2 дена многу силни грчеви имам некогаш не можам ни да стојам на нозе.
    Не знам од што би можело да бидам, анемична не сум.
    Дали е можно да ми се настинати јајниците?Бидејќи летно време нон-стоп седам со мокри купачи и одам боса по плочки.Ама од летоска навака не се има случено до волку да се грчам
     
  12. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.883
    Допаѓања:
    4.879
    Пол:
    Женски

    Мене ми се случуваше сега последниот пат, пред и за време на цикусот. Најверојатно се работи за настинка.
     
    На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Marki

    Marki Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 ноември 2018
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    9
    Пол:
    Женски
    Sakam da prasam dali moze da se raboti za bremenost 2 dena mi tecese normalno deneska treti den nemam nisto prestana
     
  14. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.127
    Допаѓања:
    43.695
    Пол:
    Женски
    Може само ти се прекинало, ако си користела лекови, стрес, климатски промени.Не мора да значи дека си трудна.
    Мене преку лето така ми се преќинува кога ќе се брцнам во езеро, па нареден пат имам 2-3 дена повеќе.
     
  15. Marki

    Marki Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 ноември 2018
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    9
    Пол:
    Женски
    Ovoj mesec imam.premnogu strsovi mozebi e od toa
     
    На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Kate Rina 93

    Kate Rina 93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 декември 2018
    Пораки:
    3.505
    Допаѓања:
    51.007
    Пол:
    Женски
    Здраво девојки. Овој месец добив точно на време но менструацијата ми траеше само 2 дена,никогаш тоа ми се нема случено.Од тогаш навака повторно ме болат градите,долниот дел од стомакот,исто како за добивање.Инаку ми трае 6-7 дена. Заборавив да пишам дека пред да добијам бев настината и пиев риностоп а и така малку имав стресен период.Дали има нешто врска тоа? Планирам да ја почекам следнава менструација па тогаш да одам на гинеколог.
     
  17. Kourtney

    Kourtney Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    643
    Пол:
    Женски
    Здраво сакам да прашам дали некој знае која е таа Слаѓана кај билна аптека се наоѓала правела женски чај... колешка мн ја фалеше пиела од кај неа таков чај 3 месеци и и се регулирал циклусот.
     
  18. Petro.t

    Petro.t Активен член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2018
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Здраво девојки , дали некој има регулирано менструација со помош на чај?
     
  19. Brunebrune

    Brunebrune Активен член

    Се зачлени на:
    2 јануари 2019
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    15
    Пол:
    Женски
    И јас имам огромен проблем со менструацијата.
    Ова ми се случува последниве 2 години, првата година два пати ми доцнеше по 2 месеци а потоа се случуваше дадобијам два пати во месецот веќе оваа година откако веќе имав односи ми касни по 3 месеци и многу почесто се случува. Бев кај гинекологија Мама ми рекоа се е ок и матката и јајниците пап тестови и се тоа. Но ете пред една недела и пак денес бев да направам хиџам (вид на вовлекување на крвта што не може да се циркулира ) презадоволна сум па се надевам ќе добијам деновиве
     
  20. Sesil

    Sesil Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    27 ноември 2014
    Пораки:
    6.861
    Допаѓања:
    133.210
    Пол:
    Женски
    хормони имаш проверено?