1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Менструација

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од emilijakaraivanova, 13 јануари 2010.

  1. фина96

    фина96 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 мај 2016
    Пораки:
    79
    Допаѓања:
    121
    Пол:
    Женски
    Три години сум во врска и не сме користеле заштита ама па никогаш до сега не ми доцнело, тоа ме буни..
     
  2. Rightnow

    Rightnow Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2018
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    56
    Пол:
    Женски
    Епа штом ви е практика така, не верувам дека има нешто. Чисто за да се ослободиш од стрес направи си тест за бременост. Ама искрено не верувам, и јас ги имав истите симптоми со болки во градите недела и нешто ми беа осетливи и на 11 ден ми дојде
     
  3. MamacitaBuena

    MamacitaBuena Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2017
    Пораки:
    1.449
    Допаѓања:
    25.397
    Пол:
    Женски
    Ми дoјде 10 денa пoрaнo oд вooбичaенo,нa 22ри ден oд циклус,нaместo нa 28-32,сличнo искуствo некoј?
     
  4. Xana1318

    Xana1318 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2019
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    98
    Пол:
    Женски
    Zdravo
    Moze Li nekoj da mi objasni posle poroduvanje so carski rez koga ide menstruacija znam deka do toa zavisi i od doenjeto mene mi nema dojdeno vekje 7 meseci a ja dojam ama ne tolku cestocesto kako porano
     
  5. Iva9612

    Iva9612 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2019
    Пораки:
    406
    Допаѓања:
    528
    Пол:
    Женски
    Девојки не сум многу загрижена ама сепак да ве прашам немам баш најредовна меструација ама сега ми доцни 10 дена но овој месец имав многу промени и во исхрана и пиев вентор цела недела дали можно е од тоа да ми касни?Трудна не сум немав односи а имам симптопи како треба да ми дојди
     
  6. BlackSwan22

    BlackSwan22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 март 2018
    Пораки:
    295
    Допаѓања:
    170
    Пол:
    Женски
    Девојки имам редовна менструација но сега ми доцни 7 дена пред тој месец со дечко ми имавме незаштитен секс, но пред време го извади до сега не ми доцнела толку и страв ми е да не случајно има нешто врска тоа. И таа предсемена течност некаде пишува дека е можна бременост од тоа некаде не. |(:sweat:
     
  7. Zimone

    Zimone Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2019
    Пораки:
    109
    Допаѓања:
    93
    Пол:
    Женски

    Оди на гинеколог да ти направи ехо ќе ти каже најубаво дали има бременост или ти доцни поради други причини... можеби имаш некој друг стресен период па ти доцни.
     
  8. nextredstyle

    nextredstyle Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јули 2018
    Пораки:
    14.631
    Допаѓања:
    116.204
    Пол:
    Женски
    Бев оперирирана на почеток на Април и поради анестезијата ми беше прекината менструацијата,па пак ми дојде од 10 до кај 14 Април.
    Денес е 10 Мај,а уште не ми доаѓа.
    Сексуални односи немам,па дали поради стрес или операцијата доцни?
    До сега ми доаѓаше 2-3 дена пред датум,ама овој месец уште ја нема.
     
  9. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Ќе ти дојде...
     
    На nextredstyle му/ѝ се допаѓа ова.
  10. nextredstyle

    nextredstyle Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јули 2018
    Пораки:
    14.631
    Допаѓања:
    116.204
    Пол:
    Женски
    Се надевам.Ме фати страв нешто да не ми се поремети.
     
  11. Tasija21

    Tasija21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2019
    Пораки:
    170
    Допаѓања:
    56
    Пол:
    Женски
    Ај ако може да прашам тука, дали месечниот циклус може да касне од промена на клима т.е друга држава ?
     
  12. Tasija21

    Tasija21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2019
    Пораки:
    170
    Допаѓања:
    56
    Пол:
    Женски
    Dali mesecniot ciklus moze da docni od promena na klima odnosno druga drzava?
     
  13. Leviosa2503

    Leviosa2503 Популарен член

    Се зачлени на:
    29 август 2018
    Пораки:
    455
    Допаѓања:
    1.227
    Пол:
    Женски
    Секако дека да
     
  14. Marti96th

    Marti96th Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2019
    Пораки:
    131
    Допаѓања:
    52
    Пол:
    Женски
    Менструацијата секогаш ми трае 7 дена и првите 3 дена ми тече повеќе па после помалку. Е сега втор ден ми е а многу малку ми тече, дури ни на хартијата коа се бришам мн малку имам. Сакам да ве прашам дали можеби знаете зошто е вака ? Се надевам нема ништо страшно..
     
  15. TutiFuti

    TutiFuti Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    3.462
    Допаѓања:
    33.190
    Пол:
    Женски
    Поради доење менст немам редовна минатиот пат правев пап тест и микробиолошки тестови излезе бактерија примив терапија во рок од недела дена ми дојде значи некаде од 6мај почна да ми пробива т.е не беше крв туку жолт секрет налик на крв, не знам баш кога точно почна крв да тече но рве скоро 10 дена како ми се цедурка по ептен малку ептен, паника на момент ме фати, сега не сум во мкд баш за да појдам кај матичниот, има ли шанса да ми е од стрес промена на клима или нешто не е во ред со мене.
     
  16. sweety90

    sweety90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2010
    Пораки:
    182
    Допаѓања:
    224
    Пол:
    Женски
    Дали е нормално менстралниот циклус да трае повеќе од 7 дена? :?:

    Обично ми трае по 7 дена, а овој месец веќе 10ти ден како имам но не обилно туку онака light.
     
  17. naturallmess

    naturallmess Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2018
    Пораки:
    1.035
    Допаѓања:
    3.694
    Пол:
    Женски
    ако не е обилно може да се случи по некогаш, мене во просек ми трае од 8 до 10 дена , со многу лесен проток во последните три дена , со консултација на гинеколог пијам витамин Ц од 1000 после дните денови и се е Ок , така сум веќе половина од животот, но сепак би ти препорачала да се консултираш со гинеколог .....
     
    На sweety90 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Bube.96

    Bube.96 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2014
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    9
    Здраво девојки. Збунета сум па сакам да прашам некој дали има слично искуство. Закажав на гинеколог во петок па дотогаш ќе се мрднам. Значи вака за да е појасно прашањето мајка сум на 14 мес. детенце добив 4 месеци по породувањето во јули и од тогаш добивам секој месец редовно. Циклусот ми трае околу 35 до 40дена. Последниов месец се загрижив. На 12 и 13 мај цел ден имав некој чуден лигав исцедок крвав (може слободно да го споредам со тоа кога ми паѓаше чепот на крајот од бременоста.) Читав на интернет можело да значи рана бременост или инфекција и таман решив ќе купам тест сабајлето. Ноќта на 13 мај почнав да крварам. Траеше 5 дена и имаше повеќе грутки "парчиња од обично. Но ме одврати од тестот и посетата на лекар. Арно ама денес 14 дена по циклусот пак цел ден имам ист таков крвав исцедок . По апликацијата што ја користам имам уште 6 дена до овулација. Значи не е она спотинг дека овулирам. Да е почеток на мензис нема ваљда да добијам два пати месецов. збунета сум... знае ли некој што може да е ?
     
  19. Zimone

    Zimone Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2019
    Пораки:
    109
    Допаѓања:
    93
    Пол:
    Женски
    Може само ти се балансираат хормоните и нема простор за паника... но ништо неможеш да знаеш додека не си направиш проверки на гинеколог... ехо брисеви и се тоа :)
     
  20. srce-9

    srce-9 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2012
    Пораки:
    700
    Допаѓања:
    1.062
    Пол:
    Женски
    Девојки
    Денеска ми е 5 ти ден од циклус и веќе ми е скоро завршен уште од вчера. Ми трае максимум 4 дена
    Сега имам само некој кафеав дури црн исцедок и силна болка во левиот јајник на моменти, трае неколу минути и престанува.
    Дали некој знае зошто може да се јавува болка бидејќи циклусот веќе е завршен ?
    Инаку чекам во болница за испитување скриен шеќер дури неможам да седам како со нож боде