1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Менструација

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од emilijakaraivanova, 13 јануари 2010.

 1. DevilBoy212

  DevilBoy212 Активен член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2019
  Пораки:
  99
  Допаѓања:
  450
  Пол:
  Машки
  Јаболкова киселина пиј секое утро по едно мало лајче.

  Не е докажано дека стварно има ефект ама луѓето го прават тоа.

  Докажано е дека стресот влијае најмногу. Е сеа незнам како да се потресиш
   
 2. Dahliaa

  Dahliaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2019
  Пораки:
  102
  Допаѓања:
  517
  Пол:
  Женски
  :drunk:

  Замисли си дека си трудна.
   
  На Bunny2 и marija305 им се допаѓа ова.
 3. DevilBoy212

  DevilBoy212 Активен член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2019
  Пораки:
  99
  Допаѓања:
  450
  Пол:
  Машки
  не бе, нека кажи кај живее ќе ја следам и ќе и викам сега ќе те фатам, тек 2020 на крај ќе и дојде менстурација од шок :P
   
 4. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  7.194
  Допаѓања:
  47.103
  Пол:
  Женски
  Иди на лекар мислам има апчиња за тоа.
   
 5. divna.st

  divna.st Активен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2019
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  35
  Ti blagodaram. Ne napraviv test najverojatno nekoj problem vo menzisot bidejki pred nekoj den imav i neizdrzliva ovulacija so bolki i iscedok pa kje treba sepak pak na ginekolog da pojdam mozs hormonite se vo prasanje
   
 6. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  6.262
  Допаѓања:
  122.324
  Пол:
  Женски
  со Примолут Нор таблети
   
  На Bunny2 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. wendy2

  wendy2 Популарен член

  Се зачлени на:
  17 август 2012
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  11.122
  Како да се намали подуеност за време на циклус?

  Првите два дена од циклусот, стомакот ми е толку подуен што неможам да облечам фармерки или пантолони и ме боли.
  Кафетин менструал не ми помага за подуеност.
   
 8. Blue.Sky

  Blue.Sky Популарен член

  Се зачлени на:
  8 август 2013
  Пораки:
  941
  Допаѓања:
  11.401
  Пол:
  Женски
  Недела и пол ми касни менструацијата. Дали е можно поради лекови што пиев и стрес од полаѓање?
   
 9. elenaxbbg

  elenaxbbg Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 април 2017
  Пораки:
  191
  Допаѓања:
  971
  Пол:
  Женски
  Можно е,и двете влијаат на доцнењето на менструацијата.
   
  На Blue.Sky му/ѝ се допаѓа ова.
 10. GirlLove

  GirlLove Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  3.766
  Допаѓања:
  11.065
  Пол:
  Женски
  А, мене скоро 3 неделно ми касни.
  Има доста стрес на работа и во автобус ми го украдоа новчаникот.
  Дал е можно од тоа?
   
 11. fana

  fana Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 август 2012
  Пораки:
  8.787
  Допаѓања:
  56.258
  Пол:
  Женски
  На GirlLove му/ѝ се допаѓа ова.
 12. christinnn

  christinnn Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2014
  Пораки:
  1.957
  Допаѓања:
  16.132
  Пол:
  Женски
  Овој период од годината обавезно ми се пореметува менструацијата.
  Не дека нешто ми била точна во последно, си доаѓа како сака. :envy: Ама сепак, веќе 4-5 дена ме болат градите, понекогаш имам слаби болки во долниот дел од стомакот, али никако и никако да пробие. Иначе 29ти ден ми е, а прошлиот месец на 28дена ми дојде. Претходно ми доаѓала и на 35-40 дена:@
  И сеа ја чекам нетрпеливо, али си велам ми доцни ради испити, климата а и имав доста стресна ситуација во неделата кога ми го украдија телефонот. Ептен подуено и болно се осеќам, ајде нека пробие веќе еднаш..
   
  На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Dream-Girl

  Dream-Girl • The insomniac dreamer • Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  14.252
  Допаѓања:
  143.192
  Пол:
  Женски
  Исто и мене.
  Мене 30+ дена веќе ми пројдоа. Гради ме болат, осеќам дека ќе ми дојде, само на расположение ме мава многу.
  И лани памтам во темава знам истово го зборевме овој период. :D
  Не си сама. :D
   
  На BlackMistery, christinnn и bicycle им се допаѓа ова.
 14. bicycle

  bicycle Популарен член

  Се зачлени на:
  3 ноември 2019
  Пораки:
  3.489
  Допаѓања:
  33.923
  Пол:
  Женски
  @Dream-Girl @christinnn +1
  Ме изеде болка, ме изеде нервоза, и големата желба за храна.
  Требаше да ми дојде на 30, ете, уште ја нема.
   
  На christinnn и Dream-Girl им се допаѓа ова.
 15. christinnn

  christinnn Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2014
  Пораки:
  1.957
  Допаѓања:
  16.132
  Пол:
  Женски
  Даа, баш сеа се сетив дека за истово зборавме лани, ист и периодот и проблемите:lol:
   
  На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
 16. bicycle

  bicycle Популарен член

  Се зачлени на:
  3 ноември 2019
  Пораки:
  3.489
  Допаѓања:
  33.923
  Пол:
  Женски
  2 ден, ме исцеди.
  Толку ја чекав, за да ми биде 2 дена по ред лошо. Едвај се движам, едвај се качувам по скалила.
  Све ми е на сила.
  УА
   
 17. Maciiimac

  Maciiimac Активен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2018
  Пораки:
  66
  Допаѓања:
  18
  Пол:
  Женски
  Zdravo dami
  Trebase vcera da mi dojde imam simptomi deneska cel den ima kako kafeav iscedok pri brisenje mnogu mala kolicina dali bi bilo toa deka nemoze da probie naednas
   
 18. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  20.774
  Допаѓања:
  136.797
  Пол:
  Женски
  И мене ми е пореметена и многу болна овде. Времето тука е променливо и мислам игра улога. Овој пат ми каснеше три дена, четвртиот ден добив.
  На една другарка и каснеше 10 дена и добила.
  Објаснување немам.
   
 19. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  4.015
  Допаѓања:
  42.325
  Пол:
  Женски
  1 година пиев Микрогинон веќе не ги пијам има месец сигурно, треба да ми дојде денес ама уште нема ништо. Можеби ќе касни оти не ги пијам повеќе?
   
 20. Luminary

  Luminary Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2017
  Пораки:
  1.804
  Допаѓања:
  31.000
  Пол:
  Женски
  Да се надоврзам со Бубаче.
  Исто и мене откако се преселив и променив клима.
  Менструацијата ми е болна и ептен обилна. Веројатно ќе ни се стабилизира со тек на време. Јас обично пијам по некое апче за болка првите два дена, и држам топло перниче на стомак, па така преживувам.