1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Менструација

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од emilijakaraivanova, 13 јануари 2010.

  1. Ygritte

    Ygritte Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 април 2015
    Пораки:
    2.167
    Допаѓања:
    26.231
    Пол:
    Женски
    Кај мене дојде многу порадно од терминот...да не си сменила начин на исхрана или вежбање периодов?
     
    На christinnn му/ѝ се допаѓа ова.
  2. christinnn

    christinnn Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 август 2014
    Пораки:
    2.653
    Допаѓања:
    20.942
    Пол:
    Женски
    Тргни застани правам со диетата, ама не е тоа.
    Под стрес бев и уште сум ради испитната, времето крш е, а постојано сум во исчекување дека ќе ми дојди и валјда затоа вака.
     
    На Ygritte му/ѝ се допаѓа ова.
  3. ana-sweet

    ana-sweet Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2011
    Пораки:
    2.196
    Допаѓања:
    2.522
    И кај мене е вака. Ми касни а осеќам симптоми, не сум на диета ама под стрес сум ради испитнава, плус промена на време, се надевам дека ќе ми дојде кај и да е
     
    На christinnn му/ѝ се допаѓа ова.
  4. christinnn

    christinnn Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 август 2014
    Пораки:
    2.653
    Допаѓања:
    20.942
    Пол:
    Женски
    И јас се надевам. Мене многу ме нападна паника пред да напрам тест, си напрајв милион филмови за бременост иако немав ризичен однос. Сеа барем помирна сум и ја чекам да дојди.:envy:
     
    На ana-sweet му/ѝ се допаѓа ова.
  5. macor24

    macor24 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2017
    Пораки:
    921
    Допаѓања:
    2.392
    Пол:
    Женски
    Здраво на сите малку помош пирв апчиња едни за алергија дали може од тоа да ми касни немам односи ако можр нркој да ми одг некој што омал искудтво и чај пиев од камилица сеуштр нрма ништо а имам гледам нршто како воденикаво да ми кажете нешто фала.
     
  6. sofija014

    sofija014 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 октомври 2013
    Пораки:
    787
    Допаѓања:
    3.799
    Откако почнав да пијам Диане 35 таблети менструацијата ми е потемна од порано. Дали е нормално ова или нешто не е во ред?
     
  7. Tan4ence

    Tan4ence Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 октомври 2011
    Пораки:
    5.082
    Допаѓања:
    27.321
    Може ли да ми касни поради сменета исхрана и накачување на мускулна маса?
    Не сум бремена инаку.
     
  8. edna_malecka

    edna_malecka Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2018
    Пораки:
    3.894
    Допаѓања:
    14.690
    Пол:
    Женски
    Можно е. Јас кога намалив со исхрана и менструацијата ми се поремети ми каснеше.
    Му треба време да се навикне на новиот начин на исхрана . Ќе се среди со тек на време .
     
  9. GirlLove

    GirlLove Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    5.121
    Допаѓања:
    14.350
    Пол:
    Женски
    Дали е нормално трет ден на добиено , да ми се лоши од сабајле, да ме фаќаат бранови жешко, ладно, низок притисок, менување расположение?
    Сношти мн сум искрварила.
     
    На Ygritte му/ѝ се допаѓа ова.
  10. anggell

    anggell Популарен член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2011
    Пораки:
    4.747
    Допаѓања:
    8.758
    Пол:
    Женски
    Дали овулацијата е секогаш 11, 12 ден од првиот ден на мензис, или може и на 8, 9 ден да биде? Јас ја чувствувам по тапата болка што ми се јавува во јајник кога сум во овулација. Додуша еднаш и на доктор завршив од јака болка кога бев во ваков период.

    Освен тоа за време на овулација јас сум беттер од ПМС, тогаш полесно поминам отколку во овулација, дали е нормално?

    Не секој месец ама овој лошо го поминав. Сега во овулација психички сум хаос имам некоја безвеза напнатост, потење, мачнини, некоја безвеза паника или страв. Не ми трае толку долго со денови ама во неколку месеци ме здрма многу на неколку часа.

    Еве на пример оваа вечер, обично секогаш навечер ми се случува да се чувствувам вака. И за да одбегнам паники и глупи мисли си наогам занимации. И витамини пијам и пак чат пат ме фати криза. Знам дека утре ова чудно ќе ми биде како ништо да не било ама во моментот ми е многу мачно и напнато, и ме исцрпува до бескрај.

    Кога се породив ми кажаа дека болки и се ќе ми се среди по порагај, аха нема што од болки некни се валав по земја и мм се испаничи. А психички без вакви кризни епизоди бев се додека не добив пак мензис. Додека немав добиено по порагај, буквално немав никаков симптом на болка а камоли паники и стравови.

    Како ги пребродувате ваквите денови и дали имате некоја комбинација со витамини, за да полесно поминувам?
     
  11. hellocity

    hellocity Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2017
    Пораки:
    3.075
    Допаѓања:
    6.635
    Пол:
    Женски
    Дали овој период ова само мене ми се случува, ми доцни кога требаше да ми дојде само ме болеше стомакот а ставив улошка и не ми дојде ми касне 12 дена веќе имам симптими.. бубалици, зголемена желба за секс како и обично 4 5 дена пред да ми дојде, периодот ослабев а и вежбав многу вежби за стомакот, заштитен секс имавме
     
    На Firegirll му/ѝ се допаѓа ова.
  12. GirlLove

    GirlLove Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    5.121
    Допаѓања:
    14.350
    Пол:
    Женски
    Не знам дали е нормално, веќе ми е последен ден и сум пречувствителна..
     
  13. нина122

    нина122 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2018
    Пораки:
    4.021
    Допаѓања:
    10.575
    Пол:
    Женски
    Јас цела недела кога имам менструација плачам.
    Не знам зашто.
    За се нешто ќе ми текне и плачам.
     
    На GirlLove му/ѝ се допаѓа ова.
  14. macor24

    macor24 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2017
    Пораки:
    921
    Допаѓања:
    2.392
    Пол:
    Женски
    Да нормално е ако си имала некои стресови нервози бидејќи и јас исто како тебе што ми каснеше чекав 45 дена за да ми дојде, не се грижи чимси имала заштитен ќе дојде само смирено и ако имаш некои сиптоми земи напиј се некој чај камилица чај од магдонос помага тоа без грижи само..
     
  15. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.883
    Допаѓања:
    4.879
    Пол:
    Женски
    Мене ми доцни скоро 10 дена, сум немала ризичен однос.
    Меѓутоа пијам апчиња за алергија, осеќам симптоми како да добијам, но никако да дојде.
    Имав премногу стресен период и се уште сум во паника....
     
    На piksooki му/ѝ се допаѓа ова.
  16. christinnn

    christinnn Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 август 2014
    Пораки:
    2.653
    Допаѓања:
    20.942
    Пол:
    Женски
    На сите периодов ни доцнеше, мене 6 дена ми закасна а баш рано ми пројави симптоми и си помислив порано ќе ми дојди.
    До времето e изгледа, крш е.
     
  17. edna_malecka

    edna_malecka Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2018
    Пораки:
    3.894
    Допаѓања:
    14.690
    Пол:
    Женски
    До тоа што си ослабела е.
    Му треба време да се навикне на новото тело ако можам така да кажам. Јас кога ослабнав и мене така ми беше. Ќе се среди.
     
  18. Ygritte

    Ygritte Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 април 2015
    Пораки:
    2.167
    Допаѓања:
    26.231
    Пол:
    Женски
    Прашање за тие што доите и имате редовен циклус, дали ви се случило заради зачестено доење (зголемена продукција на пролактин) да добиете порано циклус и тој да биде обилен? Еве веќе една година имам редовен циклус на 28 дена, сега добив на 23, ја дојам бебка често зашто е настината. :drunk:
     
  19. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    И мене ми касни а симптоми лудница.
    Де ми е топло,де ми е ладно, де ми се јаде,де ми се спие. Низок притисок и глава ме боли. Инаку бременост исклучена, гинеколошки се е океј.
     
  20. bicycle

    bicycle Популарен член

    Се зачлени на:
    3 ноември 2019
    Пораки:
    4.754
    Допаѓања:
    40.213
    Пол:
    Женски
    Исто, требаше пред два дена да ми дојде, мислам дека кај мене е поради промена на времето, стрес.
    Пмсто го поминав.