1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мерилин Монро

Дискусија во 'Канта' започната од IvanaJenner, 12 ноември 2017.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. IvanaJenner

  IvanaJenner Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2017
  Пораки:
  442
  Допаѓања:
  555
  Пол:
  Женски
  Во последно време се опседнав со Мерилин Монро. Таа била актерка во далечните 1950ти. Споделете ги мислењата за неа овдека.;)
  (Многу се извинувам ако има проблем со темава, нова сум и не се разбирам толку прва тема ми е |-))
   
  На Justicija му/ѝ се допаѓа ова.
 2. SeaMermaid

  SeaMermaid Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2015
  Пораки:
  1.138
  Допаѓања:
  14.422
  Пол:
  Женски
  Интересна личност,можеби и најпознатата жена во 50-тите.Вистинското име и било Норма Џин, и на почеток била бринета.Дефинитивно имала вкус за мода,важи за една од модните икони.Инаку постојат сомнежи дека имала врска со Џон Кенеди,и дека тој е одговорен за нејзината смрт.Ја нашле предозирана во нејзниот стан,сметаат дека извршила самубиство.Ја погребале во зелен фустан...Нејзината смрт е мистерија,животот и бил доста контроверзен.Сепак тоа не ја прави помалку значајна,особено нејзиното влијание во светот на модата и филмот.Ја обожавам...Кралица,инспирација,моќна жена...
  Еве интересна статија за нејзе,многу доборо ја опишале.

  http://www.femina.mk/убавина-и-мода/мода/модни-икони-мерилин-монро
  [​IMG]
  [​IMG][​IMG]
   
  На IvanaJenner и Justicija им се допаѓа ова.
 3. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.676
  Допаѓања:
  14.184
  Пол:
  Женски
  На Gosh му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.