Местење на првиот вратен пршлен

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од angelaalima, 27 февруари 2014.

 1. angelaalima

  angelaalima Нов член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2014
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  dali ima nekoj odeno vo atlas centarot vo skopje za mestenje na prviot vraten prshlen koi se iskustvata
   
 2. vekickaang

  vekickaang Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2014
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  92
  Пол:
  Женски
  Јас бев пред два дена. Си платив 9 000 плус прегледот, а за ефектите уште неможам да се пофалам којзнае колку. Да, болката во вратот и рамениците се намали но постојано имам зуење во главата. Можеби се уште е рано. Се надевам дека ке ми биде подобро
   
 3. darko14

  darko14 Нов член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2014
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Машки
  A koj simptoni gi imavte pred da vi go namestat i kaj moze da otidam na kontrola.pozdra
   
 4. vekickaang

  vekickaang Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2014
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  92
  Пол:
  Женски
  Imav vroglavici, glavobolki, bolki vo vratot i ramenicite i gi napraviv site ispituvanja, magnet i eeg na glava i krv i hormoni i se bese vo red. Odev na fizikalna i nemav podobruvanje. Kontrolata ja napraviv vo Atlas centar vo Porta Vlae.
   
 5. vekickaang

  vekickaang Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2014
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  92
  Пол:
  Женски
  I uste mi e uzasno posebno koga se menuva vremeto kako sto e denovive :(
   
 6. darko14

  darko14 Нов член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2014
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Машки
  A so cirkulacijata ?
   
 7. krista

  krista Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2010
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  А како си сега? Ти се подобри состојбата? Јас бев викендов, го направив третманот, бидејќи со години имам болки во целото тело, особено во вратот и грбот. Ми рекоа дека треба да пројде време, сега за сега не чувствувам промена.
   
 8. vekickaang

  vekickaang Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2014
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  92
  Пол:
  Женски
  Voopsto ne mi se podobri. Dobro mi e samo koga pijam ketonal i dijazepm. A od mestenjeto nusto. Momentalno da ama od masazata
   
 9. krista

  krista Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2010
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  А беше после месец дена на контрола во Атлас Центарот да се пожалиш дека немаш подобрување? Они тврдат дека кај секој пациент има некакви подобрувања...
   
 10. vekickaang

  vekickaang Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2014
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  92
  Пол:
  Женски
  Bev vkupno 3 pati i 3 pati me tretiraa pak istoto i toj doktorot samo se crvenee i neznae sto da mi kaze osven ako ne ti e podobro dojdi povtorno. Nee be gluposti
   
  На thatnorma му/ѝ се допаѓа ова.
 11. krista

  krista Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2010
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  :( Леле се надевам дека не е некаква измама, и дека не пукнав за џабе 11.000 денари. Јас не знам некој друг што бил на третманов, ама читав по нет, секаде во свет се прави третманов и се препорачува, а јас со болкиве. вртоглавициве и лошата концентрација веќе не можев да издржам. Можеби понатаму ќе ти се подобри, зависи од пациентот..Ако долго си имала болки, може долго и да трае закрепнувањето.
   
 12. vekickaang

  vekickaang Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2014
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  92
  Пол:
  Женски
  Mene sostojbava mi e od oktomvri. Samo sto pocna vednas otidov na mestenje. Daj boze da ti e podobro ako ne samo relaksacija plivanje pilates i masaza
   
  На krista му/ѝ се допаѓа ова.
 13. krista

  krista Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2010
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Благодарам, се надевам и ти ќе бидеш добра што поскоро. :) Мене со испитувања ми утврдија само дискус хернија на кичмата, ама имам болки по цело тело години наназад, особено грбот и вратот. Пилатес и аеробик вежбав неколку месеци и многу малце ми ги ублажи болките. Како и да е сигурно е подобро што ни е наместен пршленов, отколку да е искривен. Ќе почекам и ќе видам што ќе ми каже нареден пат докторот за 1 месец, па ќе пишам каква ми е тогашната состојба. :) Поздрав
   
 14. macovska

  macovska Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 мај 2014
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  203
  Пол:
  Женски
  и како сте? Задоволни?
   
 15. vekickaang

  vekickaang Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2014
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  92
  Пол:
  Женски
  :@
   
 16. krista

  krista Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2010
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Не само што не сум задоволна, туку сум крајно револтирана. Подобрувања немам никакви, имам болки по грбот, вратот и целото тело, ми трне главата, рамената, рацете и нозете... Може да се каже дека ми е полошо откако го наместив атласот, но не знам дали е од тоа или нешто друго. Класичните доктори немаат појма што ми е, дигаат раце, никој не ти помага ако не си помогнеш сам во државава наша. :@Бев 4 пати кај атлас докторот, ме прегледуваше истото секојпат и дури последниот пат ми направи мала „корекција“ т.е. наводно ми го „домести“ атласот и ми ветуваше дека ќе бидам одлична овојпат! Многу лошо се осеќам, па почнав сеа да идам на физиотерапија која вклучува медицинска масажа, електротерапија, вендузи и киропрактика. Мноогу поевтино е, а за ефект дали има ќе ви пишам после неколку третмани. :) Чув добри муабети и ефекти и за квантна медицина... Тоа е, се ќе проба човек со хронични болки, ќе си помагаме ние на форуми со совети и препораки :)
   
 17. vekickaang

  vekickaang Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2014
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  92
  Пол:
  Женски
   
 18. vekickaang

  vekickaang Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2014
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  92
  Пол:
  Женски
  Moram da se vklucam po temava posto i jas sum krajno revoltirana. Ni kaj mene nemase podobtuvanje tuku vlosuvanje. Vi se veruva li deka odev na bioenergija da mi se vrati kako sto mi bese. Pa so terapija od dijazepam i ketonal bolkite znacitelno se namalija.
   
 19. Drinche

  Drinche Нов член

  Се зачлени на:
  4 мај 2016
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Машки
  Jas bev, i nisto 11.000den ke ti zemat i ke se naprais poloso ne odite kaj tie prevaranti za 10minuti tretman ke ti zemat 11.000den i nisto efekti
   
  На vekickaang му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Drinche

  Drinche Нов член

  Се зачлени на:
  4 мај 2016
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Машки
  Napraiv termin i otidov na pregled i mi napraia tretman so nekoj masazer vo vratot 10-15min i nisto efekti i podobruvanje samo sto se napraiv poloso, ako imate pari za frlenje togas odite kaj tie prevaranti, 11.000den mi gi zedoa i nisto
   
  На vekickaang му/ѝ се допаѓа ова.