1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Местење на првиот вратен пршлен

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од angelaalima, 27 февруари 2014.

  1. Drinche

    Drinche Нов член

    Се зачлени на:
    4 мај 2016
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Машки
    Dali go poznava nekoj Dr Turan mi go preporacia go falat mnogu
     
  2. anaja1

    anaja1 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2013
    Пораки:
    2.530
    Допаѓања:
    7.421
    Пол:
    Женски
    9 000???
    Па не се нормални!!!
     
    На thatnorma му/ѝ се допаѓа ова.
  3. AtlasProfilax

    AtlasProfilax Нов член

    Се зачлени на:
    15 декември 2016
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Машки
    Луѓе, поздрав од мене... Мојот совет што се однесува до местење на атласот е да го побарате Предраг Ѓорѓевиќ од Србија тој е најдобриот атлас мајстор во цела Европа побарајте информации на www.preporod.org сите останати во нашиот регион се за пари и можат да ви направат многу поголеми проблеми поздрав и доколку некој оди кај Предраг ве молам напишете како се чувствувате после третманот
     
  4. meri11

    meri11 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2011
    Пораки:
    121
    Допаѓања:
    51
    Пол:
    Женски
    Денес гледав контактна емисија на Алфа каде гостинка беше извесна др. Павлина од Атлас релакс центар во Скопје. Дали некој бил овде и дали се истите со оние од Влае од каде што сум слушнала доста негативни коментари.
     
  5. AtlasProfilax

    AtlasProfilax Нов член

    Се зачлени на:
    15 декември 2016
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Машки
    Павлина Будиќ е нова докторка која била на обука во Хрватска(како што знам јас...) гледав како го местат пршленот и ништо не ми беше јасно, прават масажа по целиот грб... Глупости... Јас бев на местење кај овие од препород, за нас во Македонија е Ристо Чучурковски, бројот можете да го најдете на www.preporod.org во ограници одете и ке најдете... Јас имав сколиоза и спондилоза карлицата на лева страна спуштена на доле на десната на горе со што левата нога ми беше подолга од десната за 2цм заради заротираната карлица, од самото тоа имав болови во плешките, во кичмата итн... Во самиот момент на местење нозете ми се вратија во нормала ми се израмнија, болот во плешките се изгуби... Значи како магично стапче буквално, одев многу по чудно, по правилно, бидејќи ми се рамни нозете а телото ми било научено на неправилно движење... Така да луѓе најсигурни, најбезбедни и луѓе кои не се само за пари се луѓето кои се дел од организацијата на Предраг Ѓорѓевиќ(Препород живота-удружење граѓана) Контактирајте, и решете си ги проблемите... Поздрав да сте живи и здрави
     
    На meri11 и anaja1 им се допаѓа ова.
  6. meri11

    meri11 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2011
    Пораки:
    121
    Допаѓања:
    51
    Пол:
    Женски
    Според веб страната ги има само во Струга?
     
  7. Ana.brojka

    Ana.brojka Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2012
    Пораки:
    223
    Допаѓања:
    219
    AtlasProfilax самото тоа што си направил профил со име Атлас, и си коментирал само два пати вкупно и тоа само на оваа тема ми кажува дека нешто не штима, и дека си некако поврзан со местото што го препорачуваш. Така да, не фала.
     
    На Spidy и vekickaang им се допаѓа ова.
  8. FreeToGo

    FreeToGo Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 декември 2014
    Пораки:
    719
    Допаѓања:
    856
    Пол:
    Машки
    Замрела темава.
    Дали некој скоро бил на местење атлас, и како се чувствува сега?
     
  9. jofko19

    jofko19 Нов член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2020
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Машки
    Одете кај Првановиќ во Заечар Србија.... само таму е спасот за мали пари
     
  10. sweet-lola

    sweet-lola Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 август 2012
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    9
    Дали некој бил во Релакс Центар Атлас кај државна, дали и овие се преваранти и кој го прави третманот
     
  11. joni18

    joni18 Нов член

    Се зачлени на:
    3 април 2020
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Здраво на сите..
    Сакав да ве прашам дали знаете Др.Туран дали работи за време на ова пандемија која го фати цел свет
    Фала многу поздрав
     
  12. Magdalen

    Magdalen Нов член

    Се зачлени на:
    21 септември 2020
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Здраво сакам да го споделам моето искуство со местењето на првиот пршлен. После неколку обиди да ми го наместат мојот атлас со вибрации беше неуспешно. После 5 години поминати со изместен атлас најдов решение благодарение на Господинот Ице биоенергетичар од Битола кој на природен начин го мести за не цели 10 мин. Конечно после толку години можам да кажам дека живеам нормално без проблеми во вратот, главата, рбетот, циркулацијата како и вагусниот нерв кој ми правеше премногу проблеми
     
  13. FreeToGo

    FreeToGo Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 декември 2014
    Пораки:
    719
    Допаѓања:
    856
    Пол:
    Машки
    Како изгледа местењето?
     
  14. Rrrrrriiiiste

    Rrrrrriiiiste Нов член

    Се зачлени на:
    11 декември 2020
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Каде да го најдаж тој човек имаш ли телефонски број
     
  15. АндрејМ

    АндрејМ Активен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2022
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Машки
    Да ја воскреснам темава, дали некој бил на местење на атласот во AtlasRelax Centar кај Државна болница? Планирам да одам, па да прочитам мислење од некој што веќе го направил третманот. Ви благодарам.