1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Метастази на коски

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од tytytytytt, 10 март 2018.

 1. tytytytytt

  tytytytytt Активен член

  Се зачлени на:
  10 март 2018
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  После направена биопсија е утвредено метастази на коски се работи за адено карцином мегутоа и покрај направени сите испитувајна не се откри примарен орган ниту некој друг зафатен со канцер.
  Ве молам за мислења и совети во врска со ваков случај
   
 2. lucia22

  lucia22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2013
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  За што правеше биопсија поради која причина,симптом? Каде во која клиника те водат? И јас ке треба да правам....
   
 3. tytytytytt

  tytytytytt Активен член

  Се зачлени на:
  10 март 2018
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
   
 4. Alishan30

  Alishan30 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јуни 2018
  Пораки:
  6.660
  Допаѓања:
  116.565
  Пол:
  Женски
  А тумор маркери испита? Они се насоки кои водат до одреден орган за примарен тумор.исто интернистички преглед,уролог да се консултира.компјутер дали се направи.мора да се пронајде примарното жариште
   
 5. tytytytytt

  tytytytytt Активен член

  Се зачлени на:
  10 март 2018
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Тумур маркерите се во ред се од испитувајната е направено и општиот лекар дојде до заклучок дека карциномот потекнува од мекото ткиво кај цревата, но чудно е не зафатил соседен орган туку метастазирал на коските.