Мешање на родителите во врската!

Дискусија во 'Врски' започната од blondie11, 13 јануари 2010.

1. Bitter-Sweet

Bitter-Sweet Форумски идол

Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    8.247
    Допаѓања:
    44.885
    Неговите без разлика дали ме сакаат или не, тој ме избрал мене и кога одам кај него добро сум пречекана и ми велат да останам уште. Дали тоа стварно го мислат не знам (барем за мајка му не знам, не сум сигурна). А и моите не рекле нешто лошо за него. На мајка ми само не и се допадна многу но веќе го прифати.

2. CrazyGirl15

CrazyGirl15 Популарен член

Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    3.070
    Допаѓања:
    15.991
    Nasite se mesaa , doduse svekrva mi pe prifati so tesko srce bidejki sum od selo , a oni se gragjani starosedelci vo gradov . Bashka imam poteklo od porecieto . Ama em bev bremena od sin i , em toj ne kriese od niv ,kolku me saka ,javno si iskazuvashe i den denes e ist . Ke me gushka pred niv , kje me baknuva na celo , na obraz .. Jas mu vikam '' abe nemoj pred tvoite nezgodno mi e ,uste da zemes da me sobleces tuka fali '' , i svekrvata togas velese '' bremena e ostavi gi da dishat malku , gi smacka '' . A inaku deka ne me sakase poradi pogore navedenite pricini , mi imashe kazano i mene i na mm ,od pocetokot go znaevme toa . Denes , me zapozna dobro , znae deka sum covek so golemo srce i najvekje i se naogjam koga i e potrebno , nikogash ne sum i rekla izmorena sum i sl , nekako me prifati . Plus dve vnucinja ima i ne biva da se mesaat vekje . Za soveti sme otvoreni ko bukvarce , da ni delat soveti e vo red , sepak pominale povekje vo zivotot od nas :) ama da ni nareduvaat deka ne treba da sme zaedno ili na nas sprat da pravime vaka ili onaka , vekje ne pravat toa .

На Dust му/ѝ се допаѓа ова.