1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мешање на родителите во врската!

Дискусија во 'Врски' започната од blondie11, 13 јануари 2010.

  1. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.123
    Допаѓања:
    76.421
    Пол:
    Женски
    Неговите без разлика дали ме сакаат или не, тој ме избрал мене и кога одам кај него добро сум пречекана и ми велат да останам уште. Дали тоа стварно го мислат не знам (барем за мајка му не знам, не сум сигурна). А и моите не рекле нешто лошо за него. На мајка ми само не и се допадна многу но веќе го прифати.
     
    На Kristinchetoo му/ѝ се допаѓа ова.
  2. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.805
    Допаѓања:
    25.079
    Пол:
    Женски
    Nasite se mesaa , doduse svekrva mi pe prifati so tesko srce bidejki sum od selo , a oni se gragjani starosedelci vo gradov . Bashka imam poteklo od porecieto . Ama em bev bremena od sin i , em toj ne kriese od niv ,kolku me saka ,javno si iskazuvashe i den denes e ist . Ke me gushka pred niv , kje me baknuva na celo , na obraz .. Jas mu vikam '' abe nemoj pred tvoite nezgodno mi e ,uste da zemes da me sobleces tuka fali '' , i svekrvata togas velese '' bremena e ostavi gi da dishat malku , gi smacka '' . A inaku deka ne me sakase poradi pogore navedenite pricini , mi imashe kazano i mene i na mm ,od pocetokot go znaevme toa . Denes , me zapozna dobro , znae deka sum covek so golemo srce i najvekje i se naogjam koga i e potrebno , nikogash ne sum i rekla izmorena sum i sl , nekako me prifati . Plus dve vnucinja ima i ne biva da se mesaat vekje . Za soveti sme otvoreni ko bukvarce , da ni delat soveti e vo red , sepak pominale povekje vo zivotot od nas :) ama da ni nareduvaat deka ne treba da sme zaedno ili na nas sprat da pravime vaka ili onaka , vekje ne pravat toa .
     
    На Kristinchetoo и Dust им се допаѓа ова.
  3. Kristinchetoo

    Kristinchetoo Нов член

    Се зачлени на:
    3 октомври 2020
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    имам многу голем проблем,јас и дечко ми идеме година и 3 месеца и моите дома многу ме напнуваат и се прават само да раскинам со мојот дечко..премногу ми е тешко..дури се лутат зошто цело време сум со него? се прават да ми расипат..кажете ми вие како да постапам за да ме разберат дека премногу се сакаме? јас нема да дозволам да ми ја уништат врската а плус дечко ми го знаат со години не е некој непознат за нив!! ве молам за помош? како би постапиле вие??јас никогаш не би раскинала со мојот дечко затоа што мојат фамилија не го сака.Тоа е мое право..не може да ми се мешаат кого да сакам јас,нели?
     
  4. Purelove92

    Purelove92 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 март 2015
    Пораки:
    751
    Допаѓања:
    2.869
    Пол:
    Женски
    Која е причината што се против?
     
    На cresa-jagoda и tambelina им се допаѓа ова.
  5. Cosmi

    Cosmi Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 февруари 2012
    Пораки:
    8.451
    Допаѓања:
    81.991
    Пол:
    Женски
    Зависи што е причината.
    Често кога сте заљубени памет немате ,а ни очи, па добро е некој да ви ги отвори на време.
     
    На Feminka22, cresa-jagoda, eliesaab и 11 други им се допаѓа ова.
  6. tinka-mace

    tinka-mace Популарен член

    Се зачлени на:
    5 мај 2013
    Пораки:
    3.451
    Допаѓања:
    16.463
    А зошто не го сакаат?
    Ако се работи за психички стабилни родители кои посакуваат само добро на своето дете, сигурно имаат разумна причина што се против.
    Сепак ако дознале или виделе нешто лошо/негативно, нешто што не им се допаднало во врска со него по фер е да ти ја кажат вистината тебе, а не само да те напнуваат да му раскинеш и со самото тоа да се ствара револт кај тебе кон нив.
    Колку години сте вие, да не ве сметаат за многу мали па се против?
     
    На cresa-jagoda и Kristinchetoo им се допаѓа ова.
  7. Kristinchetoo

    Kristinchetoo Нов член

    Се зачлени на:
    3 октомври 2020
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    jas imam 16ipol on 19 ima ama ne znam zosto celo vreme koga sum so negoo i go pominuvam vremeto so nego oni sa protiv,ne im se dopagja ili nz shto ama on e sprema mene mn dobar nie dolgo vreme ideme i moite znaat uste odamna za mojata vrska so mojot decko i pak neshto im smeta i vekje ne znam kako da postapam,mnogu se protiv gi primetuvam dek sakaat da raskineme ama nema da se desi toa zatoa shto ljubovta pobeduva,duri koga me nema doma koga sum izlezena majka mi se javuva na telefon kaj negovite roditeli i se toa..ednostavno ne znam kako da izreagiram vekje i kako da im objasnam za da bide se okej..
     
  8. Kristinchetoo

    Kristinchetoo Нов член

    Се зачлени на:
    3 октомври 2020
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    da no roditel sepak mora da glea deteto da e srekjno a ne da saka da ja unisti vrskata..mn loso pominuvam denovive samo se karam so moite doma..
     
  9. Kristinchetoo

    Kristinchetoo Нов член

    Се зачлени на:
    3 октомври 2020
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    ne im se dopagja i mnogu mi zboruvaat ama ne znam zosto taka..kako da zboruvam ne znam so niv za da razberat..
     
  10. Deni_srce

    Deni_srce Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2020
    Пораки:
    97
    Допаѓања:
    122
    А за што твоите родители начесто ти зборат дека се против:
    1.дека не е убав многу ...
    2.нема убав карактер ...
    3.млади сте многу ...
    4. не им се допаѓа неговата фамилијата, статус, локација на живеење,..
    5. Друга нација, вера?
     
    На cresa-jagoda, tinka-mace и tambelina им се допаѓа ова.
  11. Lifelive

    Lifelive Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2019
    Пораки:
    298
    Допаѓања:
    771
    Пол:
    Женски
    Според целава ситуација твоите родители се во право. И верувај ми дека за неколку години ќе си признаеш и сама дека биле во право..
    Инаку, нели мислиш дека на 15 години е премногу рано за врска? Зошто брзате не можам да разберам. А и плус тој бил полнолетен. И тоа исто не е во ред. А исто и не е во ред на тие години постојано да си со некој...
    Послушај си ги родителите, ќе бидеш и заљубена и сакана и среќна, се во свое време. :)
     
    На cresa-jagoda, marija305, злоба и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  12. gjoker4e

    gjoker4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2016
    Пораки:
    6.288
    Допаѓања:
    34.220
    Пол:
    Женски
    Епа ако на 16 години љубовта победува... :^)
    Сигурно премногу гледаш филмови.
    И не ни ја кажуваш причината поради која не го сакаат што посочува дека се во право.
     
    На cresa-jagoda, Feminka22, marija305 и 4 други им се допаѓа ова.
  13. ElenaOfRivendell

    ElenaOfRivendell Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2019
    Пораки:
    2.106
    Допаѓања:
    5.286
    Пол:
    Женски
    Не сте многу разлика во години, ама можеби им смета што ти си малолетна, а тој полнолетен?? Си седнала ли да правиш муабет што им пречи? Не верувам дека туку така, без причина би биле против.
     
    На cresa-jagoda, Feminka22, tinka-mace и 2 други им се допаѓа ова.
  14. dankee

    dankee Популарен член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2011
    Пораки:
    292
    Допаѓања:
    772
    Годините не се битни за љубов ..ако уште на 16 години се научат така што понатаму.. работава е дали има некоја позадина.. дали е кој дете дури и да е пролазно, до колку часот навечер излегува, дали ги запостава пријателките таа и слично ...
     
    На Kristinchetoo му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Biljarkata

    Biljarkata Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2019
    Пораки:
    17.229
    Допаѓања:
    165.892
    Пријателките? Не би требало да е училиштето? :?:
    @Kristinchetoo не е мое, ама како родител на малолетно дете, морам да прашам- прво и најважно, едуцирана ли си за секс и соодветна заштита?
     
    На cresa-jagoda, S.W.A.G, marija305 и 5 други им се допаѓа ова.
  16. dankee

    dankee Популарен член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2011
    Пораки:
    292
    Допаѓања:
    772
    Едукацијата да нормално затоа и набројав неколку примери, но пријателите се важен фактор. Не го спомнав образованието бидејќи не знаеме за каков ученик се работи, но напомена дека постојано е со дечко и .. затоа потенцирав дека мора да одржува круг
     
  17. tinka-mace

    tinka-mace Популарен член

    Се зачлени на:
    5 мај 2013
    Пораки:
    3.451
    Допаѓања:
    16.463
    Добро каде брзате бре деца.. 16 години и љубовта победувала.. 8-| 99% од врските завршуваат со разделба на оваа возраст.
    Седни ги родителите(т.е. они треба да те седнат ама ај) и разговарајте како возрасни луѓе.
    И ако имате односи убаво едуцирај се и користете заштита.
    И не брзај да пораснеш, уживај си во детството.
    И очигледно е дека мајка ти и татко ти се во право.
    Сконцентрирај се на школото, имаш време за вечни љубови.
    16 години...и љубовта победувала:D важи.:mm:
     
    На honey.11, cresa-jagoda, raww и 4 други им се допаѓа ова.
  18. prominent

    prominent Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 март 2014
    Пораки:
    5.399
    Допаѓања:
    61.219
    Не се мешаат, но дури и да сакаат да се вмешаат по некаков начин, не прифаќам. Советите, дури и добронамерни, можат да наштетат. Врската е помеѓу две личности, тие треба да одлучуваат заедно... сега за сега, оваа формула ми се покажала успешна. :)
     
    На Kristinchetoo му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Kristinchetoo

    Kristinchetoo Нов член

    Се зачлени на:
    3 октомври 2020
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    vo pravo si mladi sme ama sigurni sme eden so drug no moite ako znaat deka go sakam i se treba da go prifatat neli? jas sekako ne brzam nikade samo mene ubavo mi e so nego i srekjni sme i sve so vreme..no moite doma...uzas
     
  20. Kristinchetoo

    Kristinchetoo Нов член

    Се зачлени на:
    3 октомври 2020
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    vo pravo si!!❤️