1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мешање на родителите во врската!

Дискусија во 'Врски' започната од blondie11, 13 јануари 2010.

  1. Pucvalcic

    Pucvalcic Активен член

    Се зачлени на:
    21 март 2022
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    Zdravo feminki e sega I jas imam eden problem vekje 1 mesec si odime so deckovo moj, si kazavme doma deka si imame nekoj vo nashite zivoti i se beshe super se dodeka sestra mi ne vide deka sme zaedno I pocna da me napagja da me vregja kako sum mozela toj bil starec toj bil losh taa ne go prifakjala nego I slicni raboti i sega pocnaa I mojte da mi vrshat pritisok da go ostavam a nie se sakame i ushte na pocetokot si kazavme deka ako odime ke odime za seriozno i sega mojte duri mi se zakanija deka ke me isfrlat od doma, mu kazav se na decko mi toj mi kaza da ne se nerviram deka se ke nadmineme i deka ke im dokaze deka ne e taka kako shto mislat tie, epa sega feminki moj drzete mi srekja da najdam rabota I da im dokazeme na mojte deka mozeme da uspeeme nie dvajca.
    P.s mislam deka 5-6 godini ne e golema razlika vo vrskata ako se dvajcata slozuvaat I sakaat
     
  2. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.535
    Пол:
    Женски
    Полнолетна ли си?
    Ако да тогаш 5-6 години не е голема разлика и не е старец.
    Запознај го со твоите родители да видат дека не е многу постар од тебе, зашто кој знае колку им кажала сестра ти :drunk:
     
  3. Pucvalcic

    Pucvalcic Активен член

    Се зачлени на:
    21 март 2022
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски

    Mila polnoletna sum 20 godini sum tie site raboti da se ispokarame doma se slucija tocno den pred mojot rodenden, sestra mi mi pishala sakala da mi gi otvori ocite a pred da pocneme da odime taa mi ima kazano toj e super decko, negovata bivsha mnogu ja cuvashe, toj na devojce nikogash nema da nashteti a sega koga vide deka sme zaedno pravi se za da raskineme, ne znam dali e toa bidejki e pogolema od mene a do sega ne e imala decko a site nejzini drugarki imaat decko a sega i jas imam
     
  4. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.535
    Пол:
    Женски
    Сигурно е љубоморна, но затоа ти треба да го запознаеш со твоите родители, да видат дека не е како што кажува сестра ти.
     
  5. Pucvalcic

    Pucvalcic Активен член

    Се зачлени на:
    21 март 2022
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски




    Sekako deka jas bi gi zapoznala no mojte I veruvaat sekogash na nea i taa sekogash e vo pravo bidejki taa e deteto koe vredi bidejki uci fakultet a jas sum toa dete koe e podgazeno bidejki na fakultet odev 1 godina i se otkazav, taa ja opishala situacijata deka toj bivshata ja maltretiral pa taa go ostavila, toj bil starec kako ne me e bilo sram da shetam so nego, I deka toj ke me samo iskoristel I ke me ostavil koga mu kazav na decko mi toj samo rece bebe jas da sakav da te iskoristam ke te iskoristev i ke te ostavev do sega nemashe da te zapoznaam so site moj bliski.
     
  6. -црноока-

    -црноока- Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јули 2022
    Пораки:
    552
    Допаѓања:
    3.252
    А случајно сестра ти дане имала фрлено око на него претходно? Па сега сака да ти наштети тебе. :worried: Многу токсично и негативно се настроени твоите родители и сестра ти кон тебе уште од сам старт. Како тоа таа вреди повеќе само поради факултет? Искрено јас вака ќе си размислам два пати пред да му кажам било што следно и ќе си барам работа за еден ден (дај Боже) да се оттргнам од нив. Ова може многу да ти наштети на самодовербата и општо на менталното здравје. :( Те молам немој да подлегнуваш на нивните зборови за било што. Знам дека постојат родители кои споредуваат и го извишуваат само едното дете, но ти не си ништо помалку од сестра ти. Доколку ти е убаво со дечко ти продолжи си, доколку нема никакво малтретирање (психичко и физичко) и доколку нема напади, љубомора и контрола. Ти посакувам среќа и не им ќути дома, на глава ќе ти се качат на крај. (facepalm)
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Pucvalcic

    Pucvalcic Активен член

    Се зачлени на:
    21 март 2022
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски

    Sekako deka nema nikako maltretiranje od negova strana me cuva kako kapka voda, I negovite se mnogu dobri sprema mene, inaku da reshiv ke si baram rabota a potoa mozebi ke si zapisham visho medicinsko bidejki se otpishav od medicinski fakultet i sakam da im dokazam deka ne e se kako shto mislat
     
    На cresa-jagoda и -црноока- им се допаѓа ова.
  8. Puellapulchra

    Puellapulchra Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 август 2022
    Пораки:
    2.021
    Допаѓања:
    6.014
    Пол:
    Женски
    Освен ако немаш 14 години, зошто родителите би се мешале(facepalm)
     
    На Meddy му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Tilio

    Tilio Активен член

    Се зачлени на:
    16 март 2023
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
    Site imaat problemi so svekrvite, jas za mojata nemam zbor da recam. Eve vrska 4 godini nikogash ne me deli od nishto zhenata e predobra i mnogu dobra komunikacija si imame znajme nekogash so sati kafe da pieme i razgovarame se smeeme i shegi i se. Arno jas imam problem so svekorot, chovekot e kako vremeto promenliv i mnogu tezhok karakter, de mu tekni mi zbora de mu tekni ne mi zbora. Pricina ne znam, na pocetokot mnogu se nervirav se mislev imam zgresheno neshto. Ama koga vidov deka e limon karakter povekje ne se nerviram, ako mi zborni zboram ako ne mi zborni ne zboram. Porano zborni mu toj nemase da mi odgovori i mnogu se nervirav, duri ednas i se iznaplakav se mislev imam zgreseno nesto.
     
  10. Kumanovkaa

    Kumanovkaa Популарен член

    Се зачлени на:
    14 март 2019
    Пораки:
    388
    Допаѓања:
    1.105
    Пол:
    Женски
    Моите малце се старомоден тип и беа многу против него кога дознаа дека е постар од мене, откога го запознаа сфатија дека е скроз нормален, го засакаа но сепак понекогаш ми зборат дека е постар, ке сака да се жени, јас да завршам факултет... Еднаш уште на почеток на врската тоа и на него му го кажаа, не знам дали на мене или на него му беше понепријатно
    А кога збориме и ние двајцата секогаш викаме дека ни е рано иако "на него веќе му е време"