Мешање на родителите во врската!

Дискусија во 'Врски' започната од blondie11, 13 јануари 2010.

 1. vanessa

  vanessa Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Ti blagodaram Hipica sega se mislam na toa da razgovaram so majka mi pa mozebi nekogas ke popustat....navistina ti blagodaram tvojot sovet mnogu mi pomogna :):):)poozzzzz
   
 2. milicka19

  milicka19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 март 2010
  Пораки:
  398
  Допаѓања:
  113
  Пол:
  Женски
  Темава значи е супер посебно со ова свекрвиве :D мене сега брзо што ми се случи ова ми иди повеќе да не одам кај дечко ми дома.Седиме кај него и мајка му неколку пати ми го згреши името ме нарече по името на женската од брат му значи ај еднаш да згреши признавам ама на секое така :worried: и дечко ми ко ја слушна и се развика :lol: па уште полошо е што стрина му и братучеда му на дечко ми преку ќерката од братучеда му ја тераат да кажува дека јас многу сум се занесувала сум се прчела и женската на брат му од дечко ми била поубава од мене тоа е малечко две годинки од што слушнало пренесува а тие тука сите живеат во еден двор со куќите и ужас на оваа пак свекрва ми да речам во глава и се врти само другата и вика девојчето ич не се срами само ние така си мислиме многу мие грев за него дека нема мајка значи јас немам ништо против неа ама зошто да прават такви споредби со тоа се чувствувам многу навредена едни прости да ме потценуваат дојде работата да му се пожалам на дечко ми ќе си речи можи видија оваа само маани најдува уште не дојдена тука а во друго се супер мислам и внимание ми посветуваат и муабет прават се ама вака ова ме разочара :( а на татко му гледам дека повеќе му сум на срце за него навистина немам зборови и кога слушнал ова малово што кажува многу се налутил и вечерта ми се јавија да појдам мене солзи ми дојдоја ептен не убаво се почувствував кога слушнав што рекле уште од сега вака да биде после како ќе живееме незнам и најмногу што ме нервира тој брат му уште од сега се дели кога ќе дојди женска му се пикаат по соби никако да ја појави со нас да поседи незнам што му е филмот како кралицата да ја има фатено и што ми се запнаја толку мене незнам а до пред тоа кога немаше фатено женска брат му со душа ме чекаја да појдам а сега (ама брат му на срце и е на мајка му од дечко ми и мора сега и женската таа се меша таму редови става во врската нивна)... а не да се фалам ама за онаа не се давам да го видите едно никакво е со еден стегач околу главата шета лето зима и коса виткана има ама како од петарда испукана не сакам да навредувам девојчето нема ни пари ни ништо без еден родител ама јас вакви потценувања да трпам не :worried: навистина не ми се оди повеќе таму а да почнам да одбегнувам да одам дечко ми ќе се налути мие жал за него тој многу се нервира за вакви работи совет некој да ми дадете како да постапувам ај ве молам :(
   
 3. milicka19

  milicka19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 март 2010
  Пораки:
  398
  Допаѓања:
  113
  Пол:
  Женски
  леле форумки фала за вашиот совет околу мојот проблем во оваа тема многу сте биле љубезни :lol:
   
 4. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.117
  Допаѓања:
  4.868
  кај мене во сегашнава врска немам мешање од ниедна страна ни од мојте ни од неговите дури кога ќе се скараме со дечко ми владее општ хаос по домовите :lol: :lol: татко ми го боли глава како сум можела да се скарам од таму мајка му ми се јавува веднаш да ме праша како сум. искрено го имаат прифатено многу добро уствари нема коментар лош е само коментар керко голема си ти си знае ех си знам веќе 5 години :lol: :lol: , а што да ви кажам само дека мајка му ме сака како ќерка. никогаш не ни се мешаат за ништо каде сакаме идеме што сакаме прај ме имаме одврзани раце.

  а морам да ви кажам и уште ова кога имав 17 години имав дечко 4 години постар од мене татко ми неможеше да го смисли мислам толку го мразеше не дека покажуваше туку само јас тоа го знаев али и тој се праеше демек кој сум јас. а чудна работа па и таму кај него мајка му мн. се мешаше и таа неможеше да ме смисли а татко му мн. ме сакаше. и претпоставувате го послушав татко ми со некој трик совети како до успешна врска и се покажа дека тој не е за мене :lol:
   
 5. milicka19

  milicka19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 март 2010
  Пораки:
  398
  Допаѓања:
  113
  Пол:
  Женски
  Ви завидувам и кај мене беше се ок додека брат му не си фати женска и почнаа повеќе внимание неа да и посветуваат и вчера пак истото свекрва ми ме нарече по нејзиното име не се трпи повеќе па и згора на тоа вчера појдов кај дечко ми вечерта тој спијаше и го разбудив и ќе одевме да се преместиме во другата куќа малку да се видиме без никој да ни пречи и само што сакавме да одиме брат му истрча со женската таму кога ме виде дека идам и свекрвами му рекла на дечко ми брат ти седи таму не одете и друго што ме нервира во собата кај дечко ми оставил слика негова и нејзина како што имаме ние во рамка и ги ставил на другата страна од комодата јас премногу се налутив сакав да му ги тргнам од тука што има тој во собата на брат му да мести си има своја соба и на фб само што наместивме слики наши одма и тие по нас и цело време бегаат од нас незнам што се случува толку бев изнервирана вчера што му кажав на дечко ми дека се лутам и дека вака повеќе неможам да трпам или ќе превземи нешто или јас не се појавувам повеќе таму и ме нервира тоа што ние кога сме излезени и тие се ние кога сме дома и тие седат и треба да се тепаме кој прв ќе појди таму за да биде насамо неможам да трпам повеќе незнам како да постапувам ќе изгубам контрола :@ :@ :@
   
 6. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.548
  Допаѓања:
  19.956
  Миличка19 а да прекинеш едно време да одиш кај него дома..Да избегнуваш сретнувања со брат му и девојката...Не за друго да си пораат ти во душичката да не се нервираш..Нервозите тек ќе бидат здравје кога ќе се земете..Тогаш ќе мора да трпиш сешто..Дај шетајте повеќе или он кај тебе нека е..не оди едно време кај него.Ај пробај.И кажи му на дечкото дека така си решила отворено зошто за да не помисли не сакаш или слично.Барем ќе си вака со мирна глава..Остај ги дригите што сакаат да прават..И едно нешто пази се од девојката на брат му очигледно е препредена некоја.Држи дистанца.
   
 7. milicka19

  milicka19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 март 2010
  Пораки:
  398
  Допаѓања:
  113
  Пол:
  Женски
  И јас баш тоа размислував ама знајш одма ќе си помислат уште не дојдена видија што прави сите не посторои а таа женска му од такт ме вади нема на што да се занесува и упорно си ја дига цената да е некоја да се претура во богатство или да е премногу убава ај ама кутрата гревче невидено е мора да работи на 20 години за да го издржува семејството ама и јас од сега така ако ми зборнат ќе зборнам ако не ќе си го дигам носот не верував на некој другарки мои кога кажуваја вакви нешта ама еве и мене истото ме снајде ќе пробам убаво да му објаснам зошто нема да одам и да го замолам да не кажува дома пред родителите оти татко ми се познава со татко му хаос ќе биди ако испадни нешто како што не треба а дечко ми загрижен е си мисли дека јас него му се лутам за целата ваква ситуација се беше добро на почеток кога овој не фати женска не да сум љубоморна ама се осеќа дека не е како што беше ако речиме нешто да ни направи мајка му да јадиме и ако слушни овај брат му одма вика сами неможите да си направите ама она ко на шала ама ќе си го кажи тоа што мисли и дома ќе му се развикаат и пак истото се нервирам многу незнам зошто вака јас примерно се однесувам не се дигам не се срамам се чувствував како дома и сега ... :@ :@ :@ :@ :@ :@ :@ :@
   
 8. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.548
  Допаѓања:
  19.956
  А бе сега тоа е, таа несудената ти јатрва те осеќа како конкуренција и намерно го буцка брат му само да не ве оставаат раат посебно тебе..Затоа што е како викаме шуто и боде..Од такви понастрана..Затоа ти ќе му објасниш на дечко ти убаво зашто едно време нема да одите кај него..Ти ако сакаш оди ама ептен ретко нека е..и избегнувај да се тука брат му и девојката па и мајка му..Држи некоја дистанца...а биди си природна каква што си.
   
 9. BlacKandWhiteRose

  BlacKandWhiteRose Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  3
  Jas mislam deka ovde ima malku ljubonmora od tvoja strana ne e ubavo da go navreduvas devojceto leto zima setala so eden stegac. Tebe ti vlijae ljubomorata bidejkji do vcera ti si bila centar oaznja a sega poveke ne si... pozz
   
  На enca.69 и pufi-cufi им се допаѓа ова.
 10. milicka19

  milicka19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 март 2010
  Пораки:
  398
  Допаѓања:
  113
  Пол:
  Женски
  Па јас напоменав дека не се работи за љубомора од моја страна туку за тоа што јас се чувствувам навредена зошто да ме изговараат по незјино име за така не заслужив до тогаш оти не се викав така сега од кога дојде таа се викам така таа стана центар на внимание а јас никогаш не ни бев само го променија ставот кон мене од кога таа дојде до тогаш беше се ок вакви работи не постоеја и мене ме споредуваат со неа роднините од дечко ми дека била поубава од мене секој за себе и со својата убавина со тоа мене мислиш не ме вреѓаат тоа не е гревота?како што тие си земаат право тоа да го речат така и јас си земам право да кажам всушност вистински како изгледа значи кога тие сега вака прават што ќе се случи кога ќе бидиме во заедница јас ќе бидам газена и потценувана а таа ценета и почитувана таа на некој начин сака да го заземи моето место и ме повторува во се т.е брат му во случајот љубомори само што се фативме ние и него му текна дека треба женска да има па почна истите работи како нас да ги повторува па и таа по крај него е иста се подразбира тоа ова на што личи до нашите слики да поставуваат нивни демек кеф им е да имаме така слики поставено тоа е дека премногу не сакаат а кога ќе не видат бегаат по соби кога ние сакаме да бидеме насамо тој ни го зазема местото значи се прават некои работи за инает кога нешто сакаме да ни направи мајкаму за јадење брат му од кога фати женска менува фаци вика правете си сами ако ви се јаде тоа добро е вака по твое?во тој случај е тој што љубомори демек јас се што ќе посакам добивам а неговата женска никој не ја гледа што тоа не е така а иначе јас сум отворена не сакам да се карам сакам да си разговарам да си правам муабет многу ги почитувам не сум ги навредила неговите родители и сакам исто и тие кон мене да се однесуваат не се срамам не се дигам не ги потценувам а за разлика таа е дива бега од сите демек со изговор се срами а доаѓа можи повеќе од 3 месеци мубает избегнува да прави а јас еве се случило со брат му порано да се изнамубаетев ми беше мило навистина а таа со дечково мој никако тоа на што личи човек се познава кога се срами а кога дивјашки се однесува само јас не го забележав тоа туку сите и ако тие почнат да се дружат повеќе со нас можеби јас ќе го сменам мислењето за неа и нема да звучам толку навредувачки затоа што во случајот јас мислам дека таа си ја дига премногу цената и ги понижува луѓето со тоа што избегнува да има контакти таа не ни ме познава ни мене па ни дечко ми па да прави така ептен кога веќе е неизбежно седи и само молчи ние другиве си правиме муабет и тоа неа можи ја нервира затоа што никој не и обврнува внимание кога молчи значи пак ќе речам не се работи за никаква љубомора од моја страна туку ова ме наведе затоа што сум премногу навредена бидејќи родителите на дечко ми не ни имаат контакти со неа секогаш со нас седат и разговараат едноставно пред мене се опуштени премногу и не се срамат ни тие ни јас ама нема потреба мајка му да ме изговара по нејзино име а роднините да ме споредуваат секој за себе си позз и да не бидеш толку критична туку да си на мое место ќе видиш колку ќе ти биде не убаво
   
 11. princessofthedark

  princessofthedark Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2010
  Пораки:
  1.018
  Допаѓања:
  139
  па што нека ме мразат не им обрнувам внимание едноставно ми е гајле
   
 12. helenamanson

  helenamanson Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јули 2010
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  2
  Мене мајка му на дечко ми (со кој сум 4 години)ми најде мана оти сум била од село. :D Јас искрено немам никаков комплекс поради тоа но секогаш кога ќе отидам кај него дома таа ми збори нешто како-имате вие дома стока,имате ниви-а знае дека не се занимаваме со такви работи-само колку да ме нервира збори!И цело време тоа му го зборала на дечко ми,зашто од село,ако е од село не е паметна.Простотилак невиден!Еднаш му кажувам на дечко ми дека имам ново маче а таа одма се вмешува и вика јас мразам мачки бидејќи сум градска жена.Во секој збор ме прекинува,еднаш ми рече дека ќерка и била девица до брак а не како некои девојки кои идат со дечковците да се затвараат сами во соба(ова беше наменето за мене).Ем шуто ем боде!И нешто што најмногу ги повреди моите е тоа што моја братучетка и кажа дека мајка му на дечко ми пред сите на некаква слава рекла па што ако девојката на синот ми е од учена фамилија кога е од село!не си ја гледа 'рѓата нејзина и не знае да им каже едно фала на моите кои му беа професори на син и и 4 години оцени му поправаа,татко ми работа му најде и ред други работи кои ги направиле моите да му помогнат.Дечко ми се нервира за тоа но,сепак мајка си е мајка.И во последно време ја избегнувам,кога и да идам кај него одам право во неговата соба и не ја ни поздравувам.И мислам дека така е најдобро :D
   
 13. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.164
  Допаѓања:
  26.859
  ПРашај ја родителите нејзини од кое село се доселиле в град. |(
   
  На girl1985 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. helenamanson

  helenamanson Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јули 2010
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  2
  хахаха работата е што и самата таа е доселена од село во град-и тоа кога се омажила со татко му на дечко ми купиле куќа во град и се доселиле а и плус кутрата жена е само со 8мо одделение (и тоа вечерно го завршила) :D затоа ја викам ем шуто ем боде :D ама не и се замарам веќе,порано бев помала и се нервирав ама сега...ич не и се замарам :D
   
 15. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.164
  Допаѓања:
  26.859
  Па плесни и го тоа во лице.
   
 16. marinastr

  marinastr Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 декември 2009
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  3
  odnos majka kerka

  kako e mozno da sopstvenata majka ne go poznava svoeto dete? ;( mojot odnos so nea bese sovrsen se dodeka se odnesuvav onaka kako so sakase taa. vo prv plan deckoto.dali mislite deka majkite imaat pravo da gi izberat partnerite na svoite deca? :( nasiot odnos e uzas od koga rasiknav so deckoto koj taa go smetase idealen za mene no ne i jas. sega zapozanav covek koj smetam deka e sovrsen za mene.i taa go smetase za sovrsen se dodeka ne i kazavme deka se sakame. problemot e so toj e razveden,ima detence i zivee vo stranstvo. no jas sum spremna da odam i na kraj svet za nego, a i toj za mene. koga i kazav na majka mi me narece sekako od ulicarka, bezobrazna, nevospitana, sebicna se i sesto. mi nametnuva i griza deka tatko mi ke umre koga ke mu kazam za ovoj "sram", deka e bolen i taka. :( mislam deka ke umram od so me boli dusava :(
   
 17. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.250
  Прво да ти кажам дека има таква тема, второ пишуваш латиница, а трето постовите ти се многу контрадикторни, некаде пишуваш дека имаш 2 годишна врска, некаде 3 годишна, некаде дека 4 години страдаш од разделбата :^)
  Плус ако навистина имаш 3 годишна врска и сте среќни како може мајка ти цело време да не сфати дека тоа е тоа (ако е така)?
  Незнам, има многу контрадикторност кај тебе, и ти самата незнаеш што имаш пишувано
   
 18. marinastr

  marinastr Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 декември 2009
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  3
  znaci vrskata koja ja prekinav a zaradi koja majkami sega e besna bese 3 godini. deckoto poradi koj stradav sega e veke ozenet a licnosta za koja zboruvam sega ja zapoznav pred 6 meseci. kotradiktorma ic ne sum samo ne sakam da vi go raskazuvam celiot moj zivot oti ke se izgubite kolku e haos.
   
 19. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.250

  Контадикторна си бидејќи сите мислења ти се различни и неповрзани- незнам што подразбираш ти под контрадикторност?
  А за да ти дадеме некој совет (доколку сакаш, се разбира), треба да знаеме повеќе за ситуацијата и за проблемот, а не само дека си се скарала со мајка ти.
  Ме сфаќаш, нели?
   
 20. marinastr

  marinastr Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 декември 2009
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  3
  duso posledno so mi treba e da se raspravam so tebe dali sum ili ne sum kontradikotorna. ako sakas da mi kazes so mislis jas ubavo prasav. so milsite do kade roditelite imaat pravo vo odbiranjeto na partnerot na svoeto dete.? mislam deka ne e ubavo so na vakov nacin pristapuvas kon nekoj koj bara sovet ili pomos. ako ne sakas ne moras nisto da napises a ne vaka .
  poz i ne sakam da me svatis pogresno