1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мешање сонови со реалноста

Дискусија во 'Психологија' започната од Kristina.R, 11 јуни 2013.

  1. Jule.Sk

    Jule.Sk Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    1.314
    Допаѓања:
    736
    Пол:
    Женски
    Мене ми се има случувано ова,мајка ми ми вика дете треба да разграничуваш реалност од сон ама ај иди разграничи :D
    Инаку знам дека имам сонувано благо како имам ставано во фиоки некои и утре дента станувам отварам фиоки со сигурност дека сум ставила благо :lol:
    или мајка ми ја прашувам дали нешто оставила на некои место и таа цела :o
    ова оддамна ми се нема повторено не дај боже да ми се дешава уште :)
     
  2. bubic.k

    bubic.k Популарен член

    Се зачлени на:
    10 март 2014
    Пораки:
    1.025
    Допаѓања:
    3.783
    Пол:
    Женски
    Точно ова ми се дешава и мене и многу се плашам
     
    На maca cvet му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.055
    Допаѓања:
    76.056
    Пол:
    Женски
    И јас имам една случка за која сеуште се прашувам дали беше сон или беше стварност?! Бев на гости и ја видов бабата од братучетка ми која ми беше многу страшна... се качуваше по скали гледајќи во нас со тој погледот страшен...и така пополека си оди, скала по скала... после откако умре ја сонував од гроб како излегла. Трауми :D
     
  4. maca cvet

    maca cvet Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2014
    Пораки:
    683
    Допаѓања:
    455
    Пол:
    Женски
    И мене ми се дешава ова и некогаш дури и се плашам.
     
  5. moon1

    moon1 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2015
    Пораки:
    647
    Допаѓања:
    2.627
    Пол:
    Женски
    Мене ми се случи уште кога бев средно, сонував дека мајка ми ми рекла да си ги исчистам чизмите оти ми биле валкани. Утрото кога се разбудив бев од сабајле на училиште, тргнав и како одам по патот си ги погледнувам чизмите и си викам во умот: лелее заборавив да ги исчистам.
    Исто така во последно ми се случува тоа што си го размислувам кога ќе си легнам пред да заспијам, да го сонувам.... многу почнав да мислам пред спиење, порано не бев ваква...
     
  6. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    13.711
    Допаѓања:
    42.930
    Пол:
    Женски
    Пред некој ден сонував како мајка ми дошла кај мене во соба дур сум спиела и сум го барала телефонот.Знам дека станав упалив светло и заспав.И наредниот ден и кажав на мајка ми:Абе го најдовме телефонот?И ми вика каков телефон не баравме ништо и стварно телефонот ми го немаше тука кај што стои вообичаено.
     
  7. Dzulija*

    Dzulija* Популарен член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2015
    Пораки:
    749
    Допаѓања:
    1.111
    Пол:
    Женски
    Мене ми се има случено да сонувам некоја одредена личност и другиот ден да ја видам и секогаш истото се случува кога ќе ги сонувам другиот ден знам дека ќе го видам ..
     
    На Cosmic Girl му/ѝ се допаѓа ова.
  8. nedelce

    nedelce Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2011
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    28
    Пол:
    Женски
    Сонував едно непознато момче кое го немав видено никогаш, седна до мене на маса и почна да ми се додворува и смешка но не збореше ништо беше облечено во бело одело и кондури,ми се допаѓаше но се велев кој знае што ке си мисли ако му возвратам од другата страна седеше една другарка (разведена) со ќерка и.После 3 дена дечково го видов на фб во реална човечка форма.Сеуште се прашувам што ли значи сонов,вторник го сонував,петок видов .
     
    На Indiegurl и Cosmic Girl им се допаѓа ова.
  9. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.803
    Допаѓања:
    25.068
    Пол:
    Женски
    Кога го имав оној чуден сон во осмо одделение со маж ми ( пардон , идниот ми маж , во тоа време ) и втор пат кога ја сонував црквичката , која дури пред една недела открив дека всушност сум го сонувала ЛЕСНОВСКИОТ Манастир :o , кој никогаш не сум го посетила во животов ...

    Толку беше реално се во двата сонови .. Дури со првиот се ми се повтори во реалноста ( освен што маж ми не ми влезе во соба за да ми каже дека ќе ме земе за жена :rofl: , дури воопшто и не бил таму тој ден , они биле 2 дена пред нас во истиот хотел :rofl: крипи малку :?: ) ..

    Паметам дека кога се разбудив утрото бев као " wtf :^) " ..
     
    На Cosmic Girl, SnowWhite8 и Bezobrazna01 им се допаѓа ова.
  10. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.475
    Допаѓања:
    8.168
    Пол:
    Женски
    Незнам што е ,но сонував град во кој сум била на гости ,и отварам гугл градот постои во таа држава што сонував тоа чудно едно сонот што беше а градот на крај памет во реалноста не ми паѓал Zermatt Switzerland :)
     
  11. prominent

    prominent Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 март 2014
    Пораки:
    5.399
    Допаѓања:
    61.218
    Ми се има случено да сонувам некого и следниот ден да се сретнеме. Случајност или не, не знам, јас одбирам да верувам дека е чиста случајност :)
    Инаку обично ми се случува спротивно од тоа што го сонувам. Така се тешам кога имам лоши соништа:lol: