1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ме боли клиторисот...

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од nemir, 16 мај 2010.

 1. nemir

  nemir Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  2
  seksualno sum aktivna skoro edna godina....ne sum imala odnos bez bolki...nekogas izdrzlivi nekogas neizdrzlivi. generalno me boli penetracija prvite nekolku minuti posle ili mi e ok i prodolzuvame ili tuka zavrsuva odnosot. problemot mi e sto me boli i nadvoresno. me boli klitorisot i usnite. ne sekogas i nemozam da primetam koga i od sto....

  na ginekolog sum bila. ne mi dal logicno objasnuvanje. infekcii nemam.poradi bolki vo posledno vreme mi se desava apstinencija i po tri nedeli...
  opustanjeto i vlaznosta ne mi se problem.

  Ve molam za bilo kakov sovet. psihicki me unisti problemov :|
   
 2. pandelka

  pandelka Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  1.499
  Допаѓања:
  7.268
  Пол:
  Женски
  ponekogas i jas imam bolki, i isto vo prvite nekolku minuti a nekogas vo tekot na celit odnos, neznam dali ke ti pomognam no kmislam deka mene voobicaeno me boli nekolku dena pred da mi dojde, togas se osekam taka ponezno i isto se trudam da apstiniram a vo tekot na ovulacijata nemam nikakva bolka....dali e mozno poradi nedovolna vlaznost ili probaj vovedi vo odnosot nesto novo...se nadevam ti pomognav ;)
   
 3. IvanaIvanchica

  IvanaIvanchica Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 април 2010
  Пораки:
  257
  Допаѓања:
  82
  Лично мислам дека не е во ред тоа што чувствуваш болка секој пат. Мој совет е да смениш гинеколог и исто вака да му објасниш што ти се случува. Сметам дека мора да има логично објаснување за сето тоа.
  Поздрав ;)
   
 4. bluberry

  bluberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  341
  И јас исто така имам болки а клиторисот.Значи не сум била единствената.Но незнам како би можело тоа да се спречи,ако знае некој нека пише :(
   
 5. andrea.sm

  andrea.sm Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
  Bolka vo klitorisot

  Posledniov mesec mi se slucuva veke tri pati da imam nepdnosliva bolka vo klitorisot, koja trae poveke od cas i me tera postojano da urinaram. dali nekomu mu se ima sluceno ova ila pak mozebi znae za sto se raboti? Od sto e posledica i kako moze da se izlece?
   
  На Lina24 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  581
  Bolka vo klitorisot

  Пробај да се одмиеш со камилица, и пиј увин чај... Во секој случај појди си на гинеколог.
   
 7. andrea.sm

  andrea.sm Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
  Bolka vo klitorisot

  a dali imate nekakvo poznavanje vo vrska so toa, dali nekogas ste slusnale nesto za toa?
   
 8. Azzura

  Azzura Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2011
  Пораки:
  184
  Допаѓања:
  149
 9. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  581
  Bolka vo klitorisot

  Не сум стручно лице затоа и ти кажав да појдеш на гинеколог. Камилицата не е страшна, тоа е за хигиена. Увин чај го препорачуваат за уринарните проблеми.
  Пробај, да видиш, дали ќе ти подпомине дур да појдеш на гинеколог. Иначе обавезно да одиш.
   
 10. andrea.sm

  andrea.sm Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
  Bolka vo klitorisot

  Procitav sega nesto za povreda na klitorisot, kakva bi mozela da bide taa povreda, ne sum osetila nisto takvo