Ме интересира твоето мислење...

Дискусија во 'Форумски игри' започната од sanjaeva, 13 јануари 2012.

 1. sanjaeva

  sanjaeva Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  3.141
  Допаѓања:
  85.538
  Оваа игра има за цел да ги заживее некои подзаборавени теми.
  Секоја форумџика поставува свое мислење по дадените три теми од претходниот пост, на соодветното место во посочената тема и поставува три нови теми на кои следната форумџика ќе постави свои мислења.

  јас би сакала да го слушнам твоето мислење на следниве теми:
  1. Колку добро ве познаваат луѓето околу вас?
  2. Како ги решавате секојдневните проблеми?
  3. Љубоморни на туѓата среќа
   
 2. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.259
  Допаѓања:
  7.805
  Пол:
  Женски
  Па моите дома ме знаат како реагирам, бурно или не, едноставно знаат како дишам,а има луѓе што мислат дека многу ме знаат,а не знаат ништо за мене.
  Зависи какви се секојдневните проблеми и со која личност и со што се поврзани. Настојувам да ги решам што побрзо, за да не преминат во поголеми.
  Никогаш, ако е некој среќен му посакувам да биде уште повеќе. Користи ја подсвеста и посакувај добро за и тебе со добро да ти се врати и да ти се исполнат сите желби

  :D :D
   
 3. sanjaeva

  sanjaeva Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  3.141
  Допаѓања:
  85.538
  Или избрзувам со одговоров или не бев разбрана :$
  Кога овие мислења би ги поставила во соодветните теми, тие ќе имаа шанса да заживеат со самото тоа што ќе се појавеа во активни теми :)
  ...и за да не се прекине играта треба да зададеш и ти теми на кои бараш мислење :geek:
   
 4. stefi556

  stefi556 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  360
  Пол:
  Женски
  Луѓето околу мене не ме познаваат мн. добро (со исклучоци)
  Свирам вилина ко луда
  Не, туѓата среќа ме прави и мене среќна :)
   
 5. kikkki

  kikkki Популарен член

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  2.560
  Допаѓања:
  4.666
  Пол:
  Женски
  Ајде,дадете мислење....
  -сакате ли да бидете сами?
  -за или против љубомора...
  -што е подобро домашно милениче:маче или куче?
  (Од овие поглупи не можеше да ми текне)
   
 6. Shelea

  Shelea Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  3.756
  Допаѓања:
  35.413
  -Сакам да сум сама, зависно од моментот. Обично кога работам нешто што бара концентрација и инспирација.
  -Љубомора и Љубов мора да има. Првово само како зачин, никако како основен дел на Љубовта.
  - За мене маче. Не бара многу тинтрање, а сепак е другарче.

  Би исчезнала еден ден...(зошто, и каде)
  Првото љубовно искуство го памтам...
  Сакам да отпатувам во...
   
 7. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.894
  1.Лугето околку мене ме познаваат добро.Но,сега зависи и за кои некои од роднините ме познаваата подобро отколку јас самата себе што се познавам ,а пак некои помалку.
  2.Па тоа зависи за каков проблем се работи.....Некогаш пробувам да ги решам со мир ама некогаш кога некои не свакааат нешто и со лошо.Пред се се трудам моите проблеми самата да си ги решам не сакам никој да мешам во нив и тоа најчесто се трудат да го почитувааат моите најблиски.
  3. Нема зошто да бидам љубоморна затоа што знам дека животот е тркало и дека еден ден ке се сврти и ке дојде кај мене...доколку ја немам а ако ја имам знам дека нема вечно да е кај мене дека животот е непланирана игра и тоа дека не може да знаеме дали тоа што денес го имаме и утре ке го имаме туку едноставно утре може да го немаме......се се случува по некој редослет па така е среката кога најмалку ја очекуваме ке дојде а кога нај ни е потредна ке ја нема...... :| :| :| :|
   
 8. sadangel

  sadangel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  770
  Нема прашања за мене :wasntme:

  1. Сметате ли дека имате вистински пријатели?
  2. Одите ли сами против сите? (Правите што сакате дури и кога сите го сметаат тоа за лош потег)
  3. Може ли луѓето да "прочитаат" како се чувствувате?
   
 9. Cataleya

  Cataleya Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  262
  Допаѓања:
  619
  1. сите имаме другари ,но ретко кој има вистински пријател .у контекст на прашањето имам дечко ми не само што ми е љубовник,сопатник,сродна душа тој ми е ПРИЈАТЕЛ во вистинска смисла на зборот ...
  2. Секогаш го правам она што ЈАС го сакам многу сум своеглава ,незнам за граници и ретко размислувам за последиците ...
  3. Само две личности ( татко ми и дечко ми ) доволно е само да ме погледнат во очи - и се е јасно .
  што се тиче за све остало безразлика како навистина се чуствувам меѓу луѓето ја сум позитивецот секогаш .

  1. Доколку би можела да бираш место на живеење тоа би било ...?
  2. Пари или среќа ...?
  3. тивко место и најблиските или многу луѓе и бучава ... ?
   
 10. kikkki

  kikkki Популарен член

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  2.560
  Допаѓања:
  4.666
  Пол:
  Женски
  1.Тоа би било некое мирно место...јас и саканиот... :| :envy:
  2.Би избрала среќа,зошто со среќа се заработуваат пари,кои секако се и тие многу потребни,за разлика од тоа што парите доколку би ги одбрала не ќе можев да купам среќа... :geek: :clap:
  3.Тивко место и најблиските... :sweat: :*


  1.Сакаш ли да живееш со деца...?
  2.Семејство или пријатели за нова година...?
  3.Кога имаш среќа на игри на среќа колку ќе си дозволиш да одеш по тој пат...? |-) :inlove:
   
 11. Alesii

  Alesii Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2012
  Пораки:
  1.125
  Допаѓања:
  841
  1.сега не :!: после неколку години да
  2.па сега..зависи
  3.додека не ја изгубам среќата  1.Веруваш ли во љубов на прв поглед?
  2.Попрво би одбрала со вистинскиот затворена дома или со пријателките изглезена
  3.Дали понекогаш си разочарано во животот???Најчестите причина за тоа се?
   
 12. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.300
  Пол:
  Женски
  Мислам дека мислењата треба во темите да се оставаат. :^)

  Или грешно разбрав ??
   
 13. Alesii

  Alesii Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2012
  Пораки:
  1.125
  Допаѓања:
  841

  Хаххаха...Јас не ни прочитав тоа,видов како играат и ја профолжив... :tmi: :tmi:
   
 14. stefyle

  stefyle Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 мај 2011
  Пораки:
  127
  Допаѓања:
  108
  Пол:
  Женски
  1.Веруваш ли во љубов на прв поглед?
  2.Попрво би одбрала со вистинскиот затворена дома или со пријателките изглезена?
  3.Дали понекогаш си разочарано во животот???Најчестите причина за тоа се?

  1.Да
  2.оо па тешко питање али ајде за првото....
  3.На секој нешто му фали :) ситници кои ми недостигаат ... :)
   
 15. kikkki

  kikkki Популарен член

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  2.560
  Допаѓања:
  4.666
  Пол:
  Женски
  Треба да пишеш нови..прашајна
   
 16. kristince51

  kristince51 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2012
  Пораки:
  787
  Допаѓања:
  1.019
  еве јас ке напишам
  1 Дали се инаетчика или попустлива личност.
  2 Дали би простиле неверство.
  3.Повеке сакате да пешачите или да се возите во кола?
   
 17. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.732
  Допаѓања:
  4.818
  Пол:
  Женски
  1.Инаетчика сум голема :rock: :rock: :rofl: :lol:
  2.Не.
  3.Сакам да пешачам,затоа што немам возачка а и години за да возам кола! :lol: :rofl: А кога би имала,е тогаш дефинитивно ќе се возам! :rofl:

  1.Веруваш ли во машки солзи?
  2.На одмор сама или со друштво?
  3.Колку си полна со самодоверба?
   
 18. la-lita-e

  la-lita-e Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2012
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  150
  1. Верувам
  2. Со друштво но ми е желба да одам и сама иако ми е малку страв
  3. Доволно. Некогаш сум full,некогаш заради некои случки и зборови ќе се сомневам во себе али у глобала имам

  1. Шо најмногу те опушта?
  2. Ги оправдуваш ли тие шо се зимат помали-под 20 год,затоа шо направиле бебе?
  3. Сакаш да си домакинка или и ти да работиш и да носиш пари дома?
   
 19. mal.ecka

  mal.ecka Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 декември 2010
  Пораки:
  3.439
  Допаѓања:
  48.775
  1.Најмногу ме опушта внуками во преградка и нејзината насмевка
  2.Па подобро тоа него абортус,незнам не сум јас таа која треба да суди за тоа .....
  3.Јас домакинка :D би работела несакам материјално да зависам од некого

  1.Дали кога повторно би се родила би сакала да бидеш истата личност?
  2.Што ти е најважно во животот?
  3.Што те прави најсрекна и те исполнува целосно??
   
 20. Greeen

  Greeen Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 септември 2012
  Пораки:
  729
  Допаѓања:
  567
  1.Да
  2.Здравјето
  3.Моите најблиски.

  1.Дали имаш вистински пријатели?
  2.Која е твојата неостварена желба?
  3.Што те нервира најмногу?