Ме интересира твоето мислење...

Дискусија во 'Форумски игри' започната од sanjaeva, 13 јануари 2012.

 1. alessandraaa

  alessandraaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2012
  Пораки:
  161
  Допаѓања:
  189
  1. Да (една ана вредна)
  2. Да станам психолог
  3. Нечовештината

  1. Која ви е омилена песна?
  2. Читате ли книги?
  3. Кој последно филм ти остави голем впечаток
   
 2. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.315
  Допаѓања:
  734
  Пол:
  Женски
  1.Set fire to the rain-Adele
  2.Читам многу
  3.Бродот

  1.Омилен предмет?
  2.Наскоро сакам да имам?
  3.Би живеела во?
   
 3. Angelinkka

  Angelinkka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2012
  Пораки:
  527
  Допаѓања:
  360
  Пол:
  Женски
  1. Maтематика
  2. Приватен остров
  3. Сад
   
 4. NewYorker

  NewYorker Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2012
  Пораки:
  388
  Допаѓања:
  94
  1.најдосадно нешто на свет!
  2.Хаваиии
  3.најомилени држави

  -омилен глумец
  -домашно милениче
  -каков телефон имаш
   
 5. SlAtKi4ka.SlAtKi4ka

  SlAtKi4ka.SlAtKi4ka Популарен член

  Се зачлени на:
  23 мај 2011
  Пораки:
  243
  Допаѓања:
  313
  Пол:
  Женски
  1.Анџелина Џоли (ако мислеше за женско),а машки омилен глумец немам :wasntme:
  2.Преслатко суштество
  3.Sаmsung Galaxy Y :wasntme:

  -Училиште
  -Книга
  -Фемина
   
 6. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  2.553
  Допаѓања:
  3.466
  Пол:
  Женски
  1. имам завршено факултет
  2.девојка без полуматуре
  3,фемина-мојот омилен сајт :!:

  1.кога би можела да бираш,како би изгледала?
  2.раскажи кој ти е најубав спомен во животот?
  3.без кого не би можела да живееш?
   
 7. homealone

  homealone Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2012
  Пораки:
  1.286
  Допаѓања:
  358
  Пол:
  Женски
  1. би имала плава коса , посветол тен и пополна уста друго не би мењала на себе.
  2. најубавиот спомен од животот ми е матурата никогаш нема да се заборави некоја чашка алохол и после тоа лудуванје ,играње ,пеење до сабајле и како и секоја матура на крај жива музика во школски двор нешто не заборавно.
  3. не би можела да живеам без дечко ми.

  1.Кој ти е омилена дестинација на која сакаш да летуваш?
  2.Датум кој никогаш нема да го заборавиш?
  3.Дали некогаш си се каела за нешто во животот?
   
 8. Lovy1

  Lovy1 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2013
  Пораки:
  1.082
  Допаѓања:
  817
  Пол:
  Женски
  1. Хаваи
  2. 13.07.2012
  3. Да

  1. Дали читаш книги?
  2. Дали си во врска? :inlove:
  3. На колку пријатели можеш да им веруваш? :)
   
 9. stojanovskata

  stojanovskata Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  473
  Допаѓања:
  122
  1.многу ретко
  2.не
  3.во моментов на никој :(

  1.Дали посакуваш да го видиш Њу Уорк?
  2.Дали имаш дечко?
  3.Дали гледаш Беверли Хилс-90210 нови епизоди?
   
 10. Ketrin.Moon

  Ketrin.Moon Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2013
  Пораки:
  770
  Допаѓања:
  7.168
  Пол:
  Женски
  1.не
  2.не
  3.не , имам гледано ама не сите .. :) :)

  За што размислуваш пред да заспиеш?
  Веруваш ли во своите соништа?
  Амбициозна си? :)
   
 11. Barbie07

  Barbie07 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 април 2013
  Пораки:
  353
  Допаѓања:
  588
  Пол:
  Женски
  За мноогу нешта...
  Да!
  Да!
  Твојата најголема желба е?
  Идеално место за живеење според тебе е?
  Омилена серија ти е?
   
 12. maravillosa

  maravillosa Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2013
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  145
  Пол:
  Женски
  да си ги остварам сите желби
  бора-бора
  ангели
  твојата најдобра другарка се вика?
  твојот идеален партнер би требало да биде?
  книгата на твојот живот би се викала?
   
 13. Angel4eeee

  Angel4eeee Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2013
  Пораки:
  530
  Допаѓања:
  334
  Пол:
  Женски
  Се вика Ирена
  Убав,паметен,вреден, богат,нежен,добар,внимателен и многу да ме сака
  Мојот живот во неколку то4ки (тука би ги пишала својте успеси)


  Место каде што би сакал/а да живееш кога ке летнеш од дома?
  Твојот омилен број?
  Омилено животин4е?
   
 14. ariela09

  ariela09 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2012
  Пораки:
  945
  Допаѓања:
  1.765
  Њујорк бејбе 8)

  мислам дека се гледа во никот. 9 :lol:

  волци и птици :)  Слаба точка?
  Омилена боја?
  Првата буква од твоето име ]:)
   
 15. Dream-Girl

  Dream-Girl Caffeine addict ☕ Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  11.603
  Допаѓања:
  128.341
  Пол:
  Женски
  Моето семејство :)
  Виолетова :)
  К :)

  1.Боја на очи?
  2.Третата буква од твоето презиме?
  3.Место на живеење?
   
 16. S.W.A.G

  S.W.A.G Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  894
  Допаѓања:
  5.448
  Пол:
  Женски
  Сина :inlove:
  Ш
  Радовиш :Р

  Најголема желба?
  Втората буква од твоето име?
  Омилено јадење?
   
 17. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  2.553
  Допаѓања:
  3.466
  Пол:
  Женски
  1.хмм да бидам со оној што навистина го сакам :inlove:
  2.A
  3.пица :D

  Kаде би отишла без саканиот?
  Kолку години сакаш да живееш?
  Kој ти е омилен моден додаток?
   
 18. Serpentina

  Serpentina Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2012
  Пораки:
  306
  Допаѓања:
  136
  1. Во WC
  2. 101
  3. Саат

  1. Најк или Адидас?
  2. Каде би сакала да бидеш во моментот?
  3. Најдолга врска?
   
 19. Dream-Girl

  Dream-Girl Caffeine addict ☕ Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  11.603
  Допаѓања:
  128.341
  Пол:
  Женски
  1.Хм па адидас :)
  2.Покрај море на некоја клупа :)
  3.Не сум имала врска до сега мала сум имам 12 години :)

  1.Имаш ли возачка дозвола?
  2.Имаш ли брат или сестра?
  3.Гледаш ли хорор филмови?
   
 20. EleonoraLovato

  EleonoraLovato Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2012
  Пораки:
  683
  Допаѓања:
  675
  1.Не
  2.Да,брат
  3.Да, омилени ми се

  1.Ги сакаш животните?
  2.Имаш пробано цигара?
  3.Те интересира мислењето на другите за тебе?