Ме интересира твоето мислење...

Дискусија во 'Форумски игри' започната од sanjaeva, 13 јануари 2012.

 1. leighton23

  leighton23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2013
  Пораки:
  738
  Допаѓања:
  1.681
  1. Даа и тоа многу :)
  2. Не
  3. Воопшто не ме интересира

  1. Веруваш ли дека постојат вистински пријателства ?
  2. Дали мислиш дека секој заслужува втора шанса ?
  3. За кого би го дала животот ?
   
 2. Dream-Girl

  Dream-Girl Caffeine addict ☕ Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  11.552
  Допаѓања:
  128.033
  Пол:
  Женски
  1.Да :)
  2.Па не секој :)
  3.За братучетка ми,брат ми ,мајка ми,татко ми,другарка ми :)

  1.Каков телефон имаш?
  2.Првата буква од твоето име?
  3.Си летал/а со авион некаде?
   
 3. Dog-lover

  Dog-lover Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2013
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.736
  Пол:
  Женски
  1.Водафон,Нокиа,Алкател
  2.Е
  3.Не :)

  1.Омилен филм?
  2.Од каде си ?
  3.За кој фудбалски тим навиваш ?
   
 4. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  3.795
  Допаѓања:
  22.897
  Пол:
  Женски
  1.Невозможна мисија 5:Дух протокол 8)
  2.Битола :wasntme:
  3.Барселона :emo:

  1.Колку часови поминуваш пред компјутер?
  2.Читаш списанија?
  3.Омилен спортист?
   
 5. mileystar

  mileystar Популарен член

  Се зачлени на:
  10 декември 2011
  Пораки:
  741
  Допаѓања:
  2.095
  Пол:
  Женски
  1.3-4 часа на ден :D
  2.Па,многу ретко
  3.Меси


  1.Кој е твојот најголем страв?
  2.Имаш ли дечко?
  3.Омилена боја? :D
   
 6. Dark-Lady

  Dark-Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  6 април 2013
  Пораки:
  552
  Допаѓања:
  902
  1. Да ги изгубам оние кои ги сакам.
  2. Не.
  3. Црна.

  1. Што претставува за тебе животот ?
  2. Што претставува за тебе сродна душа ?
  3. Што претсавува за тебе пријателството ?
   
 7. sadangel

  sadangel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  771
  1. Забава!
  2. Личност со која би имале исти погледи на нештата, на животот и личност на која би можела да и верувам
  3. Нешто меѓу 2ца со слични интереси (во било која смисла на зборот) :wasntme:


  1. Веруваш ли во судбина и зошто?
  2. Која е твојата земја од соништата?
  3. Да имам способност да ти исполнам една желба што би посакала?
   
 8. ariela09

  ariela09 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2012
  Пораки:
  945
  Допаѓања:
  1.765
  1. Незнам дали верувам во судбина,но веројатно не.Сметам дека секоја одлука во животот влијае на иднината,а не судбина. :?:
  2. Пандора (од филмот Аватар) :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove:
  3. Да биде Пандора а не Земја. Да живеам во тој свет а не во овој.


  1. Дали си за или против феминизмот?
  2. Дали си помислила на самоубиство?
  3. Да имаш крилја,каква птица би била?
   
 9. fatamorgana123

  fatamorgana123 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2013
  Пораки:
  1.268
  Допаѓања:
  1.513
  1.Да
  2.Да,но научив дека животот не е патување кое се повторува одново.
  3.Хм..лебед.

  :D

  1.Доколку ти пријде момче со кое си на прв состанок да те бакне би се тргнала или? :wasntme:
  2.Што би одбрала човекот кој те сака или човекот кој го сакаш?
  3.Хејташ метал?
   
 10. hellowooorld

  hellowooorld Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  298
  Допаѓања:
  106
  1.Да, би се тргнала.
  2.Морам да кажам, многу тешко прашање. Не би го одбрала ни едното ни другото..
  3.Обожавам метал!


  1.Дали би носела облека во која другите ќе те гледаат чудно?
  2.На што се восхитуваш?
  3.Дали се сметаш за самостојна девојка?
   
 11. krEM4Eto

  krEM4Eto Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  1.391
  Допаѓања:
  4.238
  Пол:
  Женски
  1.Ако во неа изгледам убаво и пристојно, да.
  2.На дечко ми незнам како ме трпи :lol:
  3.Да.


  1.Дали би се дружела со дволична девојка?
  2.Дали би имал/а врска на далечина?
  3.На колку години сакаш да се мажиш?
   
 12. Stefani999

  Stefani999 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2012
  Пораки:
  703
  Допаѓања:
  601
  1.Не
  2.Па ако сметам дека тој е вистинскиот,да
  3.На дваесет и неколку


  1.Ако си заљубена во најдобриот другар,ќе му кажеш ли?
  2.Кое ти е омилено овошје?
  3.Каде би сакала да живееш?
   
 13. sadangel

  sadangel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  771
  1. Дирекно не но ќе му дадам до знаење дека ми се допаѓа како нешто повеќе од другар
  2. Банана
  3. Њу Јорк :wasntme:

  1. Кој е денот кој никогаш нема да го заборавиш?
  2. Се сложуваш ли со тоа дека само еднаш вистински се сака?
  3. Омилен цртан од детството?
   
 14. krEM4Eto

  krEM4Eto Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  1.391
  Допаѓања:
  4.238
  Пол:
  Женски
  1.17 февруари
  2.Дефинитивно.
  3.Мечето Ушко :inlove:

  1.Каде сакаш да живееш?
  2.Кој е најдобар начин да ослабиш, диета или фитнес?
  3.Што правиш во слободно време?
   
 15. kim.k

  kim.k Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  1.685
  Допаѓања:
  14.391
  Пол:
  Женски
  -New Orleans :)
  -фитнес дефинитивно
  -седам на нет. :D

  1.Oмилено место за искачање?
  2.имате ли алтер его?
  3.најважно нешто?
   
 16. fatamorgana123

  fatamorgana123 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2013
  Пораки:
  1.268
  Допаѓања:
  1.513
  1.Секое место каде можам да си поминам одлично :rock:
  2.Не баш
  3.Да постигнам нешто добро и значајно за себе што ќе ме направи среќна затоа што навистина очајно ми треба :yawn:

  1.Како се концентрираш кога нешто работиш/учиш?
  2.Што кога неможеш да изненадиш некого ради некој трет?
  3.Како ја надминуваш болката во забите кои ти се здрави,но ти придаваат болка?
  :emo: :hai:
   
 17. ariela09

  ariela09 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2012
  Пораки:
  945
  Допаѓања:
  1.765
  1. Едноставно се концентрирам. Шетам низ соба и читам на глас. :)
  2. Зависи. Ако оној кој што сакам да го изненадам ми е по драга личност,го изненадувам. Ако не,тогаш си седам мирна :)
  3. Ја држам устата затворена. :D


  1. Кое годишно време најмногу го сакаш?
  2. Дали си уметник?
  3. Оптимист или песимист? (во овој случај реалист не постои) :D

  ;)
   
 18. Dream-Girl

  Dream-Girl Caffeine addict ☕ Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  11.552
  Допаѓања:
  128.033
  Пол:
  Женски
  1.Лето :)
  2.Да :D
  3.Средина оптимист-песимист :D

  1.Дали сакаш мотори?
  2.Имаш ли брат сестра?
  3.Првата буква од твоето име?
   
 19. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.235
  Допаѓања:
  9.629
  Пол:
  Женски
  1. Многу! ]:)
  2. Со разговор.
  3. Не, се радувам на туѓата среќа повеќе и од мојата! :D
   
 20. HelloKityy

  HelloKityy Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2012
  Пораки:
  241
  Допаѓања:
  73

  1. Не баш
  2. Имам брат
  3. Т

  -----------------------

  Свириш ли некаков инструмент?
  Дали мразиш некого многу?
  Дали имаш многу пријатели на школо или не?