Ме интересира твоето мислење...

Дискусија во 'Форумски игри' започната од sanjaeva, 13 јануари 2012.

 1. fatamorgana123

  fatamorgana123 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2013
  Пораки:
  1.268
  Допаѓања:
  1.513
  1.ноуп али би сакала :wasntme:
  2.не баш али имам огромен број на личности кои ми се одбивни |(
  3.половично

  1.Што би направила кога некоја другарка има љубовен проблем од кого неможе да крене глава?(Како би постабила освен тешење?)
  2.Кои се најзначајни промени во 21 век освен интернетот и технологијата?
  3.Кое е полошо:недоразбирање или кавги со домашните?
  :whew:
   
 2. ariela09

  ariela09 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2012
  Пораки:
  945
  Допаѓања:
  1.765
  1. Совети. Не можам да се мешам во туѓа врска освен да ја советувам другарка ми.
  2. Луѓето се поголеми лицемери и безживотни суштества опседнати со зголемување на своето парично богатство.
  3.Недоразбирање.

  1. Дали имаш дневник?
  2. Книга со длабоки мисли и добар писател или неверојатна авантуристичка мистерија?
  3. Имагинација или реалност?
   
 3. Barca-Gril

  Barca-Gril Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2013
  Пораки:
  869
  Допаѓања:
  924
  Пол:
  Женски
  1.Да
  2.Книга со длабоки мисли и добар писател.
  3.Имагинација

  1.На патување сам или со некого?
  2.Веруваш ли во судбина?
  3.Каде би сакал/а да живееш?
   
 4. Dog-lover

  Dog-lover Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2013
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.736
  Пол:
  Женски
  1. Зависи од ситуацијата, може некогаш во иднина ќе сакам да одам сама, а и може со некого, зависи. :D
  2. Не. Мислам дека нашите постапки влијаат на тоа што ќе биде во иднината, а не судбината.
  3. Си го сакам Скопје најмногу, ама би сакала во Минхен.

  1.За кој фудбалски клуб навиваш ? :wasntme:
  2. Што правиш во слободно време ?
  3.Кој ти е омилен спорт?
   
 5. ariela09

  ariela09 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2012
  Пораки:
  945
  Допаѓања:
  1.765
  1. Bayern Munchen honey :rock:
  2. Играм.
  3. Фудбал. Одбојка. Кошарка.

  1. Што мислиш за мене?
  2. Дали постои некој од форумов кој ти недостига?
  3. Дали се сметаш за убав/а и ако да,дали си нарцис?
   
 6. Dream-Girl

  Dream-Girl Caffeine addict ☕ Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  11.552
  Допаѓања:
  128.033
  Пол:
  Женски
  1.Дека си добра мила личност :)
  2.Па и да и не.
  3.Се сметам и по малку сум нарцис.

  1.Дали читаш книги?
  2.Дали гледаш турски серии?
  3.Омилен школски предмет?
   
 7. fatamorgana123

  fatamorgana123 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2013
  Пораки:
  1.268
  Допаѓања:
  1.513
  1.Да
  2.Не
  3.Англиски :geek:

  1.би прифатила ли да пееш на школски настан?
  2.што правиш кога те болат сите заби(освен апче)?
  3.обожаваш ли кисели краставички?
  :P
   
 8. FeminkaDoKraj

  FeminkaDoKraj Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2012
  Пораки:
  161
  Допаѓања:
  49
  1.ако знаев да пеам убаво,би прифатила. :)
  2.па сите заби не ме болеле никогаш,но кога ме боли заб легнувам и се вртам на таа страна каде што ме боли забот и потоа одам кај стоматолог.
  3.НАЈМНОГУУУУУ!!!


  Прашања за девојката/момчето под мене:
  1.Дали сакаш да си го промениш карактерот?
  2.Дали си избувлив/а,брзоплет/а и со тоа случајно ги лутиш твоите другари/ки и домашните?
  3.Дали се каеш за некои грешки кои си ги направил/а во минатото?
   
 9. ariela09

  ariela09 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2012
  Пораки:
  945
  Допаѓања:
  1.765
  1. Не
  2. Не
  3. Да

  1. Дали сакаш виткана коса?
  2. Во кое време би сакал/а да живееш?
  3. Најдобар женски глас?
   
 10. fatamorgana123

  fatamorgana123 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2013
  Пораки:
  1.268
  Допаѓања:
  1.513
  1.Да
  2.За време на ренесансата и по Втора Светска војна
  3.Amy Lee и Anneke van Giersbergen :rock:

  1.Треба ли да сме внимателни кога и што посакуваме?
  2.Дали се чувствуваш дека си во погрешно време на погрешно место околу погрешни луѓе?
  3.Како би си го подобрила животот доколку би била незадоволна со него?
  :wasntme:
   
 11. QueenElena

  QueenElena Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2013
  Пораки:
  1.213
  Допаѓања:
  1.287
  1. Да
  2. Не
  3. Зависи од што би била незадоволна.

  1.Омилен спорт?
  2. Дали си задоволна од животот?
  3. За што си талентирана, а за што не?
   
 12. Dog-lover

  Dog-lover Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2013
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.736
  Пол:
  Женски
  Фудбал.
  Па да.. :)
  За спортови, а не сум баш за пеење. :)

  Во кое средно училиште учиш/учеше ? :D
  Кој ти е омилен композитор ?
  Гледаш ли криминалистички серии ?
   
 13. Dream-Girl

  Dream-Girl Caffeine addict ☕ Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  11.552
  Допаѓања:
  128.033
  Пол:
  Женски
  1.Во основно сум али мислам ќе учам или во средно медицинско или во хемиско :)
  2.Моцарт :P
  3.Да омилена ми е ЦСИ мајами :D

  1.За кој тим навиваш?
  2.Омилен жанр на филмови?
  3.Имаш ли дечко/симпатија?
   
 14. Moonstone.17

  Moonstone.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2013
  Пораки:
  591
  Допаѓања:
  1.861
  Пол:
  Женски
  1. Ако се мисли за фубалски тим тогаш за Баерн/Барса :D
  2. Историски, акција и љубовни (не можам да одвојам еден) :wasntme:
  3. Симпатија :D

  1. Како ќе изреагираш кога твојата најдобра другарка ќе издаде некоја твоја тајна пред сите во одделението ?
  2. Како би требало да изгледа еден идеален живот според тебе?
  3. Дали си инаетчика ? :D
   
 15. LittlePinky

  LittlePinky Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2013
  Пораки:
  1.372
  Допаѓања:
  4.283
  Пол:
  Женски
  1.и немам кажано некои си тајни што се многу битни али ако би се случило то , би се праела на 3ипол,и ќе излези дека она то го измислила :D а насамо кога би биле би ја плукнала в лице и никогаш повеќе не би се дружела со нејзе
  2.Паа.. :?: незнамм :tmi:
  3.Да и тоа премногу :D

  1.Кога би требало да бираш помеѓу другарките и дечкото(доколку би го имала) ти би избрала...?
  2.Твое хоби е...?
  3.Што мислиш за исмејувачите..?
   
 16. FeminkaDoKraj

  FeminkaDoKraj Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2012
  Пораки:
  161
  Допаѓања:
  49
  1.Најискрено, незнам како би постапила.Би се запрашала кој вреди повеќе,кој повеќе ме почитува и сака,па дури тогаш би одлучила,но вака,навистина незнам како би постапила.
  2. Мои хобија се: слушање музика,гледање туторијали за шминкање и фризури,понекогаш цртам(но сега многу поретко,немам многу време :( ),излегување со другарките,киснење на форумов хаха...Мислам дека се толку. :)
  3.ТАКВИТЕ ЃУБРИЊА ТРЕБА ДА СЕ УБИЈАТ!!! Никој нема право да исмејува било кого заради било што! Ако некому му смета нешто кај некоја личност,подобро е да си го задржи мислењето за себе и да не обрнува внимание на таа личност-и двете страни ќе бидат задоволни,верувам! Исмејувачите скоро секогаш знаат многу лесно да уништат нечиј живот! Како и што ми направија одредени личности и мене :(
   
 17. FeminkaDoKraj

  FeminkaDoKraj Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2012
  Пораки:
  161
  Допаѓања:
  49
  Сум заборавила прашањата да ги пишам |( колку сум несаглам...
  1.Дали луѓето ги цениш според облеката?
  2.Што мислиш за девојките/момците кои се "заљубуваат" на многу краток период?(под ова,мислам на тоа што наоѓаат момче/девојка и со него/неа се 2 месеци најмногу)
  3.Според тебе,дали животот е нефер? Ако да,зошто?
   
 18. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  3.795
  Допаѓања:
  22.897
  Пол:
  Женски
  1.Не.Не ја суди книгата според корицата.
  2.Многу брзаат,мислат љубовта таа е оригинале нема друга...немам баш којзнае какво мислење...
  3.Фер е...треба да се има рамнотежа во вагата наша...радост и тага..ако се беше розево,нема да е интересно нели?Многу филозофирам знам :lol:

  1.Дали сакаш да читаш криминалистички романи,пример од Агата Кристи?
  2.Хорацио од ЦСИ:Мајами симпатичен ти е или мислиш:мрш бе грдосијо една со коса боја-морков?
  3.Дали понекогаш си поставуваш реторички прашања?
  :geek:
   
 19. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.235
  Допаѓања:
  9.629
  Пол:
  Женски
  1. Обожавам криминалистички романи!
  2. Згоден е, но малку е старичок..
  3. Не е некогаш! Секогаш! :D

  1. Рацист си?
  2. Кои се твоите топ 5 интереси?
  3. Дали ви е убав Шерлок од серијата на А-Екс-Ен? (Не мислам на елементари)
   
 20. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.705
  Допаѓања:
  25.387
  Пол:
  Женски
  1. Не баш.
  2. Пишување, гледање филмови, одбојка, слушање музика и читање книги.
  3. Не ми е.

  1. Дали имаш милениче, ако да, колку проценти го сакаш? :wasntme:
  2. Kоја е твојата омилена книга?
  3. Веруваш ли во љубов на прв поглед?