Ме интересира твоето мислење...

Дискусија во 'Форумски игри' започната од sanjaeva, 13 јануари 2012.

 1. Barca-Gril

  Barca-Gril Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2013
  Пораки:
  869
  Допаѓања:
  924
  Пол:
  Женски
  Имам,маче...100000000000000000000% :inlove:
  Дневникот на Ана Франк :)
  Па..да :)

  1.Веруваш ли во машко-женски пријателства? :)
  2.Дали си тврдоглава? :)
  3.Дали често доцниш? :)
   
 2. fatamorgana123

  fatamorgana123 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2013
  Пораки:
  1.268
  Допаѓања:
  1.513
  1.Да
  2.По малце :$
  3.Не,никогаш
  :wasntme:

  1.Дали си уморна во последно време?
  2.Дали е подобро да им кажеш на родителите дека имаш дечко или да почекаш некое време?
  3.Од кога почна да се депилираш(надусници,нозе,раце кај што треба таму :D)

  8)
   
 3. Anne15

  Anne15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 февруари 2012
  Пораки:
  762
  Допаѓања:
  239
  Пол:
  Машки
  1.Да и тоа многу. |(
  2.Па мислам дека е подобро да почекаш да видиш како ќе ти оди во врската со ''него'',а потоа да кажеш дека имаш сериозна врска.
  3.Па од 6 одделение. :D

  1.Дали би одела на работа 3та смена?
  2.Каква боја би ја направила својата спална соба?
  3.Дали повеќе сакаш да си дома или некаде надвор?
   
 4. nikiiii

  nikiiii Популарен член

  Се зачлени на:
  22 август 2013
  Пораки:
  1.371
  Допаѓања:
  941
  да.
  нежна лиљакова.
  некаде надвор ;)

  1.Веруваш ли дека постојат вистински пријателства ?
  2.Првата буква од твоето име?
  3.Каде би сакала да живееш?
   
 5. Dream-Girl

  Dream-Girl Caffeine addict ☕ Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  11.552
  Допаѓања:
  128.033
  Пол:
  Женски
  1.Да :)
  2.К :)
  3.Во ПАРИЗ :inlove:


  1.Дали читаш книги?
  2.Дали имаш свој дневник?
  3.Дали фемина ти е тајна или не? :)
   
 6. LitttleRNBPrincess

  LitttleRNBPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  791
  Допаѓања:
  918
  Пол:
  Женски
  1. Да
  2. Не
  3. Да

  1. Првата буква од името на тој што го свиѓаш?
  2. Дали сакаш да гледаш филмови?
  3. Имаш ли фб? :D
   
 7. fatamorgana123

  fatamorgana123 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2013
  Пораки:
  1.268
  Допаѓања:
  1.513
  1.Н
  2.да
  3.да


  1.Како да и објасниш на мајка ти да прекине да се однесува со осудувања и дволичноста?
  2.Како ќе им објасниш на родителите коа ќе прашаат зошто цел ден не си била дома и си идиш во 12?
  3.Животот е костатна интоксикација нели?
  :smoke:
   
 8. Anabelle.Amorette

  Anabelle.Amorette Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2013
  Пораки:
  2.258
  Допаѓања:
  32.684
  Пол:
  Женски
  1.Искрено,незнам како би и објаснила...Би ги кажала последиците што дволичноста и осудувањето ги прават,ќе се обидам на некој начин да докажам дека не е во право,но сепак тоа тешко би одело.
  2.Ќе ја кажам вистината,излезена бев со другарките ова она,а ако нештото сакам да го скријам(нешто што никогаш не го правам)би рекла дека сум била кај другарка да правиме проект или нешто слично.
  3.Па незнам,можеби ...не сум размислувала за ова...

  1.Дали срамежливите луѓе изгледаат како одбивни и како луѓе кои несакаат никаква комуникација со никого?
  2.Дали училиштето во тинејџерските години е поважно или пак е поважно да се шета по цел ден и да се менува дечко на секои 2 недели?
  3.Според тебе,на колку години е најдобро да започнеш врска?
   
 9. Angel4eeee

  Angel4eeee Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2013
  Пораки:
  530
  Допаѓања:
  334
  Пол:
  Женски
  1.Не.Се сметаа дека срамежливите луѓе се повеќе про-социјални(умерената срамежливост ) и помалку анти-социјални отколку оние кои покажуваат друга емоција или воопшто не покажуваат емоција.
  Срамежливост е сепак добра работа, затоа срамежливите луѓе се подоверливи и љубезни.

  2.Зависи секој што повеке сака но и од едната и од другата страна сепак ке се видат последиците.

  3.Според мене најдобро е на 24 години навистина сериозна врска,тогаш сепак дел од работите што сте ги планирале сте ги завршиле а другото секако нема да избега.Тој што навистина те сака ке те чека колку и да е потребно.  1.За подарок што попрво би избрале да подарите часовник или златно лан4е ?
  2.Како би се справиле со досаден де4ко кој се јавува по 1000 пати на ден?
  3.Кога би правеле тетоважа кое би било најскришното место за истата ? :?:
   
 10. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.235
  Допаѓања:
  9.629
  Пол:
  Женски
  1. Часовник
  2. Кажам да биде пострплив зошто и јас имам живот, ако не слуша ќе му раскинам.
  3. Ниедно место... а не би правела акришна тетоважа.

  1. Дали некогаш си плачела за непотребна личност?
  2. Дали си била изневерена од некој?
  3. Кога е затворена завесата, дали ја отвараш да видиш да не има некој зад неа? :lol:
   
 11. summer-lover

  summer-lover Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2013
  Пораки:
  377
  Допаѓања:
  1.255
  Пол:
  Женски
  1.Да
  2.Да
  3.Да


  1.Дали веруваш во натприродни сили?
  2.Дали имаш големо семејство?
  3.Дали си среќна?
   
 12. Maria.Vampire

  Maria.Vampire Нов член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2014
  Пораки:
  387
  Допаѓања:
  438
  -Не |(
  -Па ... не големо, четиричлено :P
  -Да.

  1.Дали си зачленета на друг форум?
  2.Кое смајли највеќе го употребуваш?
  3.Имаш ли брат/сестра?
   
 13. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.637
  Допаѓања:
  5.349
  Не
  ;)
  сестра

  1.Дали си заљубена?
  2.Омилена боја?
  3. Десерт -омилен?
   
 14. Stefani999

  Stefani999 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2012
  Пораки:
  703
  Допаѓања:
  601
  Не
  Зелена и црна
  Моцарт торта

  Која е последната книга шо ја прочита?
  Во стан ли живееш?
  Каква музика слушаш?
   
 15. erica

  erica Популарен член

  Се зачлени на:
  21 август 2011
  Пораки:
  1.311
  Допаѓања:
  2.037
  Пол:
  Женски
  1.Не се сеќавам
  2.Не
  3.Паа...англиски музики

  1.Колку време ти стои аватарот?
  2.Кое беше првото мислење отако се зачлени на фемина?
  3.Имаш ли Твитер?
   
 16. Anabelle.Amorette

  Anabelle.Amorette Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2013
  Пораки:
  2.258
  Допаѓања:
  32.684
  Пол:
  Женски
  1.Па,мислам дека стои 2 недели максимум,не сум баш сигурна.
  2.Во Кафе-муабети->Да се запознаеме
  3.Немам.


  1. Дали мразиш математика и физика?
  2. Дали мразиш турбофолк?
  3. Се шминкаш ли секој ден?
   
 17. Snow-Star

  Snow-Star Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2014
  Пораки:
  2.666
  Допаѓања:
  15.404
  Пол:
  Женски
  1. Mатематиката ја мразам а физиката ја обожавам :inlove: .
  2. Да , мразам .
  3. Не.


  1. Кое место ( град , држава ) би го избрал/ла за живеење ?
  2. Кој е твојот омилен филм ?
  3. Која е твојата омилена актерка ?
   
 18. summer-lover

  summer-lover Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2013
  Пораки:
  377
  Допаѓања:
  1.255
  Пол:
  Женски
  1. Америка
  2.Frozen
  3.Troian Bellisario

  1.Која ти е омилена серија?
  2.Која е најзрелата форумџика (од помалите) на форумот?
  3.Колку си висока?
   
 19. lightning123

  lightning123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2014
  Пораки:
  801
  Допаѓања:
  390
  1. Doctor Who, Merlin
  2. Па, можеби јас
  3. 145

  1. Кој ти е омилен пејач?
  2. Во кое училиште учиш?
  3. Која е форумџиката со која најмногу си пошуваш?
   
 20. Maria.Vampire

  Maria.Vampire Нов член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2014
  Пораки:
  387
  Допаѓања:
  438
  -Rihanna
  -ООУ„Браќа Миладиновци“
  -Papillon.Papi и CutieWithABeauty (неможам една да издвојам)

  1.Каков тип на луѓе не поднесуваш?
  2.Дали ти е важен изгледот?
  3.Дали често носиш накит?