Ме интересира твоето мислење...

Дискусија во 'Форумски игри' започната од sanjaeva, 13 јануари 2012.

 1. Angel4eeee

  Angel4eeee Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2013
  Пораки:
  530
  Допаѓања:
  334
  Пол:
  Женски
  1.Арогантни,досани и лигави
  2.Да многуу
  3.Не

  1.Твојот идеален партнер во три збора?
  2.Дали барем делумно се секаваш на твојот роденден коа си имал/а 4 годинки ?
  3.од кого е добиен твојот омилен подарок ?
   
 2. Antoninaaa

  Antoninaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2013
  Пораки:
  557
  Допаѓања:
  1.658
  1.Духовит,реален, висок :D
  2.Не
  3.Уште го немам добиено најубавиот подарок :D воглавно се банални

  1.Да имаш моќ да патуваш низ времето каде би отишла?
  2.Кое најубавото место кое си го видела?
  3.Дали веруваш во натприродни сили?
   
 3. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.705
  Допаѓања:
  25.387
  Пол:
  Женски
  1. Многу напред во иднината, ме интересира новата технологија.
  2. Грчките плажи
  3. Не.

  1. Колку време спиеш?
  2. Што би променила во светот?
  4. Кој ти е од Икс фактор фаворит. :rofl:
   
 4. Snow-Star

  Snow-Star Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2014
  Пораки:
  2.666
  Допаѓања:
  15.404
  Пол:
  Женски
  1. Околу 7 часа .
  2. Па многу нешта , ама јаде ќе напишам неколку :
  - би ги избришала сите лицемерни , дволични и користољубиви луѓе од лицето на земјата :envy:
  - би ја сменила власта да е во полза на граѓаните
  - би отворила повеќе работни места
  - би сакал сите луѓе на планетата земја да се среќни
  итн ( многу се ме мрзи да ги пишувам )
  3. Даниел Калмаковски
  и Алекса Перович ( ама нели испадна :@ :@ :@ )
   
 5. Snow-Star

  Snow-Star Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2014
  Пораки:
  2.666
  Допаѓања:
  15.404
  Пол:
  Женски
  Упс се извинувам ги заборавив прашањата |(

  1. Кој телефон посакуваш да го имаш ?
  2 . Д ли мислиш дека победникот на X фактор ќе биде подмитен ( дали ќе плати за да биде победник ) ?
  3 . Дали често одиш на маникир ?
   
 6. Stefani999

  Stefani999 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2012
  Пораки:
  703
  Допаѓања:
  601
  Не сум многу по технологија ама самсунг марката ми се убави..некој од нив(на допир)
  Не
  Воопшто не одам

  Омилен ден од неделата?
  Имаш ли идол и кој е тоа(доколку го имаш)?
  Ако можеш да се опишеш со еден збор кој би бил тоа?
   
 7. Maria.Vampire

  Maria.Vampire Нов член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2014
  Пораки:
  387
  Допаѓања:
  438
  -Сабота
  -Rihanna
  -Издржлива

  1.Омилена серија?
  2.Омилен инструмент?
  3.Омилен град?
   
 8. Anabelle.Amorette

  Anabelle.Amorette Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2013
  Пораки:
  2.258
  Допаѓања:
  32.684
  Пол:
  Женски
  1.Од индискиве оние што ги гледам,Светлина,Огнови на љубовта и Малечката невеста,ама има и од турските.Ма сите ми се омилени. :D
  2.Гитара,па по неа виолина,пијано и виолончело. :D :inlove:
  3.Њујорк,Скопје,Охрид... :D


  1.Oмилен бенд?
  2.Омилена песна?
  3.Фаворит од Икс Фактор?
   
 9. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.235
  Допаѓања:
  9.629
  Пол:
  Женски
  1. Red Hot Chilly Peppers!
  2. I told you so-Karmin
  3. Нашиот, се разбира! (Даниел)

  1. Кое ти е омилено животно?
  2. Дали се плашиш од пајаци?
  3. Што најмногу те исполнува?
   
 10. LittlePinky

  LittlePinky Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2013
  Пораки:
  1.372
  Допаѓања:
  4.283
  Пол:
  Женски
  Маче.
  Да!
  Uhm.. let me think about it :?:

  Која е твојата омилена професија?
  Каква музика обично слушаш кога си тажна?
  Љубител ли си на животни?
   
 11. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.235
  Допаѓања:
  9.629
  Пол:
  Женски
  Наставничка по англиски
  Весела. (несакам да бидам тажна)
  Нееееее ииич! :rofl:

  Се сакаш ли себе си?
  Какво милениче имаш/сакаш да имаш?
  Дали сакаш ризици?
   
 12. Anabelle.Amorette

  Anabelle.Amorette Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2013
  Пораки:
  2.258
  Допаѓања:
  32.684
  Пол:
  Женски
  1.Не баш.
  2.Чувам мачор еден бушав и едно куче(свинче едно палаво) :D.Би сакала да чувам и линчила,зајче и хрчак.
  3.Зависи,кога-како.


  1.Каде би сакала да отпатуваш?
  2.Како би сакала да се викаш?
  3.Дали човекот ако не учи многу,се чини како да е лош,некултурен човек кој не знае како да се однесува убаво?
   
 13. Snow-Star

  Snow-Star Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2014
  Пораки:
  2.666
  Допаѓања:
  15.404
  Пол:
  Женски
  1 . Во Њу Јорк :inlove:
  2 . Не би сакала да си го сменам името би си го задржала моето име :)
  3 . Според мене учењето има мала улога во тоа како треба да се однесуваш но има и луѓе кои завршиле и факултет но немаат свое јас односно незнаат како да се однесуваат , така да учењето не ни помага многу во градењето на својата личност и ако некој не учи тоа не значи дека е лош и некултурен.


  1 . Која карактеристика би ја сменил / ла кај себе ?
  2 . Дали си се нашол / ла во ситуација дека си била во право а си попуштила и си се покајала затоа ?
  3 . Како би се опишал / ла со еден збор како личност ?
   
 14. lightning123

  lightning123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2014
  Пораки:
  801
  Допаѓања:
  390
  1. Одењето лево-десно. :D
  2. Да, повеќе пати
  3. Толерантна. Единствена. Осамена

  1. Кого би сакал/а да гушнеш сега?
  2. Дали си бил/а со некоја личност цел ден без да го сакаш тоа?
  3. Дали мислиш дека си многу поразлична од останатите по своите размислувања и идеи?
   
 15. Adina

  Adina Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  1.025
  Допаѓања:
  8.022
  Пол:
  Женски
  1.Него
  2.Не,зш ако нешто не сакам нема жива сила што мојт да ме натерат да го направам тоа :P
  3.Боооооооо и тоа како.. ако се обидувам да балансирам во последно :?:

  1.Би се впуштила во врска со некој што не го сакаш?
  2.Дали ти е поважно да сакаш или да бидеш сакан?
  3.Колку е важно туѓото мислење?
   
 16. Anabelle.Amorette

  Anabelle.Amorette Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2013
  Пораки:
  2.258
  Допаѓања:
  32.684
  Пол:
  Женски
  1.Не,не вреди да глумиш дека си заљубен,кога-тогаш ќе се дознае дека глумиш.
  2.И двете.
  3.За жал,многу.Баш би сакала да не ми е гајле што мислат другите.


  1.Што си во хороскоп и дали ти е погоден хороскопот?
  2.Дали мислиш дека карактерот може да се смени?
  3.Дали во последно време се чувствуваш осамена?
   
 17. Stefani999

  Stefani999 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2012
  Пораки:
  703
  Допаѓања:
  601
  1.Стрелец.Погодеен :rofl:
  2.Уффф ногу тешко(иако не сум баш сигурна)
  3.Не

  1.Дали мислиш дека надвор од Мак. животот е подобар?
  2.Што најмногу до сега те има изнервирано?
  3.Дали веруваш во сродни души?
   
 18. Maria.Vampire

  Maria.Vampire Нов член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2014
  Пораки:
  387
  Допаѓања:
  438
  -Да.
  -Една личност,ако може да се рече дека е тоа.
  -Не.

  1.Дали си среќна?
  2.Дали си во врска?
  3.Дали имаш фејсбук ?
   
 19. Snow-Star

  Snow-Star Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2014
  Пораки:
  2.666
  Допаѓања:
  15.404
  Пол:
  Женски
  1. Моментално не , сега сум нервозна :envy:
  2. Не
  3. Да


  1. Која е книгата која до сега ти оставила најголем впечаток и нејзиниот автор ?
  2. Дали секогаш го правиш она што според тебе е најдобро или правиш исклучок во одредени ситуации ?
  3. Дали се потпираш на својата интуиција , и дали си се излажал некогаш поради тоа ?
   
 20. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  3.795
  Допаѓања:
  22.897
  Пол:
  Женски
  1.Папата Јована од Дона Вулфкок Крос
  2.Некогаш ќе се случи исклучок во одредени сутуации,а некогаш тоа што според мене е најдобро..фифти-фифти
  3.Сум се потпирала,ама се случува да ја погазам и на паника да се потпрам,па после кога ќе видам интуицијата била во право.

  1.Дали ги сакаш делата на Толстој,Достоевски,Гогољ?
  2.Слушаш ли класична музика(ако да кажи зошто-те опушта ова она,а ако не-зошто не)
  3.Си го посетил/а Марибор(Словенија)?