1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ме остави бидејќи немал што да ми пружи во животот

Дискусија во 'Разделби' започната од malecka92, 16 јуни 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. malecka92

  malecka92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2011
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  1
  ме остави.вели дека нема што да ми пружи во животот а го сакав само него до мене.еве два дена поминаа и тешко е ама не плачам.му реков дека никогаш нема да биде среќен а всушсност ќе помине време додека јас бидам среќна...и не сака да му вртам ок е тоа не мора ама ми доаѓа да го скршам моб глупава сум мислам ќе се јави
   
 2. Anely

  Anely Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  225
  полудувам од болка

  Душо...ако ти е навистина битен јави му се и зборувајте уште еднаш.
  Ако и понатаму не сака врска, најдобро ќе биде да одмориш некое време...а потоа и да си запознаеш некој друг.

  Едит- само што прочитав дека тој бил женет.....има на извоз слободни дечки....батали го него,пробај си ја среќата со некој од нив, не е работата дека нема пари за развод тој не сака да се разведе!!!
   
  На maleckataa му/ѝ се допаѓа ова.
 3. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.729
  полудувам од болка

  Јави му се и побарај да разговарате, кажи му се што ти лежи на душа. Но сепак имај во предвид дека е женет, зошто да си го комплицираш животот со него, можеби на почетокот ќе те боли ама после дождот доаѓа сонце, ќе бидеш среќна со некој друг. :)
   
 4. Gea

  Gea Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  1.056
  Допаѓања:
  11.602
  Пол:
  Женски
  полудувам од болка

  Не му се јавувај.Тој веќе се изјаснил, го избрал својот пат без тебе.
  Во животот има среќни и несреќни врски, успони и падови, смешни и тажни моменти и ништо не се случува случајно.
  Само едно запомни-секогаш после дождот иде сонце!
  И живеј за себе, а не за моментот дали ќе ти заѕвони мобилниот!
  Еден ден, кога ќе се сетиш на сето ова, ќе се смееш на својата наивност!
   
  На palavoto.devojce, kankus, teddybear и 2 други им се допаѓа ова.
 5. lolyta777

  lolyta777 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  6.898
  Пол:
  Женски
  Да се надоврзам, имаш 18 год. ако е вистина :?: ....ќе најдеш некој друг тоа 100 %, не се секирај има многу риби во морето..само наредниот пат внимавај...бирај некој кој ќе биде целосно твој.

  Во таква состојба си што не би да те карам...инаку би си го добила од мене онака виртуелно
   
 6. malecka92

  malecka92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2011
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  1
  само ми е тешко ќе помине...нели?не можам да му се јавам...
   
 7. lolyta777

  lolyta777 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  6.898
  Пол:
  Женски
  Ќе помине, за тоа не се секирај...мисли на твојот живот, на твојата младост, на среќата која допрва ќе те снајде, излегувај со другарки, читај некоја добра книга, навлечи се на некоја добра серија, едноставно најди си преокупација за да ги оттргнеш мислите...И никако, никако не се јавувај, затвори ја таа страница од твојот живот, продолжи понатаму.
   
  На zdravkova и kankus им се допаѓа ова.
 8. malecka92

  malecka92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2011
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  1
  и ме остава на три дена пред мојот роденден кој требаше да го поминеме заедно и еве утре ке бидам со некои луѓе кои не ми се толку важни ама не можам да бидам сама.секоја секунда сакам некој до мене за да не паѓам во депресија
   
 9. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.629
  Допаѓања:
  21.961
  Пол:
  Женски
  Не сум упатена многу со приказнава, ама мислам дека човеков се покајал, сака бракот да му се врати во нормала, а не сака на непријателски начин да се разделите. Тоa е мое мислење, кое и да не е точно, пак мојот совет за тоа што треба да направиш останува ист - најди си некој друг, по можност слободен, не дека сум тука да морализирам ова она ќе ти се деси, туку едноставно да немаш толку главоболки. Замисли, некој кој е само твој и си уживате во миговите заедно без страв дека некој познат на жена му ќе ве види :) Ќе се чувствуваш подобро ти самата. Сега за преболување е тешко малце, знам, ама млада си живот има пред тебе, уживај, тоа што е твое ќе си дојде.
   
 10. Ulata

  Ulata Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2011
  Пораки:
  369
  Допаѓања:
  100
  Штом е женет...далеку од него..има и други во светот..можеби нас ние лесно да го кажеме ова...а тебе тие тешко да го примениш...но разбери тој е женет има веќе фамилија со друга жена....срцка мислам дека ниедна жена не заслужува да биди втора..заборави го
   
  На kankus му/ѝ се допаѓа ова.
 11. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  12.474
  Допаѓања:
  144.160
  Нема потреба да му се јавиш.Се разбира мила дека ќе помине, па што не поминало. Времето лечи се. Имаш само 18 год значи врсничка си ми, уживај во животот, излегувај , дружи се , забавувај се. Не вреди да се замараш за некој кој веќе ставил точка на се.
   
  На barbie-hilton му/ѝ се допаѓа ова.
 12. barbie-hilton

  barbie-hilton Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  154
  Допаѓања:
  82
  Пол:
  Женски
  Еве ти ја шансата за да бидеш среќна во животот.. Покрај толку млади момчиња ти на 18 години си го упропастуваш животот со женет човек.?? А ако толку те сакал немало да те остави пред твојот роденден како повече да те повреди ти докажува дека е ќубре дека нее за тебе... Девојка на твои години заслужува да биде среќна и весела да лудува по дискотеки. Знам дека ќе ти биде тешко некое време но верувај дека ќе го заборавиш за све има заборав не мисли на тоа колку ти било убаво со него мисли на тоа дека тој има жена и дете и дека кога тогаш тој пак ќе биде со нив. Ретки се случаите кога мажот се развел од жената поради друга посебно ако има деца... Мисли на тоа колку е убаво да излегуваш на кафе со другарките да се враќаш во раните утрински часови додека твоите ти викаат да се прибереш порано еххх тоа треба да го правиш на твои години а не да се заљубуваш уживај и живеј го секој ден како да ти е прв зошто за вакви проблеми ќе имаш цел живот а женетиов полека ќе го заборавиш само верувај... Излези си за роденденот и помини си најубаво токму тие луѓе што велиш дека не ти се важни ќе ти помогнат во тоа само ти треба да сакаш.
   
  На duffi му/ѝ се допаѓа ова.
 13. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.223
  Што ќе ти е маж кога нема што да ти пружи? еве читам бил женет. Сакаш ли да му бидеш друга цел живот? Немој да го губиш времето со такви.
   
 14. malecka92

  malecka92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2011
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  1
  морам да продолжам и еве додека го пишувам ова плачам а не плачев од тој ден...
   
 15. Gea

  Gea Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  1.056
  Допаѓања:
  11.602
  Пол:
  Женски
  Знаеш што малечка,
  кога прочитав дека кукаш за оженет човек, некако кожата ми се наежи...и ми стана криво што воопшто те советувам.
  Се ставам во позиција на сопругата на дотичниот и срцево ќе ми летне од гради, зашто јас сум сопруга и мајка и имам семејство и да проба некоја „девојчица“ да ми го растури, да ми го сруши тоа што сум го градела, да ми го одземе душевниот мир-па џигерот на вилушка ќе и го извадам и ќе и го дадам в раце да го држи.
  А паричката има две страни, имај ти утре семејство и нека ти влезе некоја си падобранец таму да ти го одземе најмилото, да видам како ќе се чувствуваш тогаш и дали ќе ти биде мило.
  Сака да си се врати на семејството, ставил на кантар, измерил и сфатил кој му е поважен, а ти ќе останеш да бледиш во нивните спомени како „авантуричка“ и соочи се со тоа...
  Најди си нов, сингл, аман мажи има со лопата да ги ринеш!

  Се извинувам за офтопик!
   
  На zdravkova, SilverGirl, palavoto.devojce и 18 други им се допаѓа ова.
 16. m2m2m2

  m2m2m2 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  1.517
  Допаѓања:
  1.059
  Верувај дека еден ден ќе му бидеш благодарна што те оставил, што не продолжува да те залажува уште долго за на крај да не добиеш ништо, пак да останеш сама, и етикетирана како некоја што одела со женет.
  И не еден ден, туку уште сега во моментов треба да му бидеш ПРЕБЛАГОДАРНА, сепак колку толку има памет и е фер, иако сега не ти изгледа така...
  Позз
   
 17. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.893
  Ете ти кажал дека нема што да ти пружи-што може да ти пружи женат маж? Не навлегувај во вакви врски,млада си и како што те советуваат другите има и други момчиња,а од оваа врска- нема иднина! Тој веке се изјаснал што сака-не барај го повеке,ова е само период и ке ти помине :)
   
 18. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.949
  Пол:
  Женски
  како прво не си се изјаснила воопшто во твојот пост за што рекол дека нема што да ти пружи во животот материјално, емоционално ништо не си објаснала а бараш совет не разбирам...
  Ај ок потоа читајќи ги понатаму другите постови доаѓаме до заслучок дека бил женет па?
  што ти е чудно или неубаво што било поминало правилна одлука од негова страна нормално дека ако е женет нема што да ти понуди ако размилиш здрело и трезвено тоа е најубавото нешто што може да ти се случи и понатаму слободно да си го планираш и продолжиш животот...
   
 19. malecka92

  malecka92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2011
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  1
  точно кукам по женет човек кој ја загуби работата и затоа нема што да ми пружи (тоа тој мисли) а со тоа и не може да се разведе како што планираше пошо и за тоа требаат пари а он има и дете.и да се надоврзам на тоа како јас сум го завела епа не беше баш така.тој одеше по мене и жена му знае за мене дури и знае дека ме сака,самата таа ми кажа.како и да е изгледа нема доволно сили да се избори со сите тешки моменти...сеедно сега веќе е готово
   
 20. Dafnee

  Dafnee Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2010
  Пораки:
  340
  Допаѓања:
  1.927
  Не знам како размислувате луѓе стварно..можело да се деси...Љубов било... Судбина... Не знам што.
  Како бе така? Ѓивеете во Дизни бајки, пошто во вашите глави, судбина е само кога нешто ќе заебете, кога ќе згрешите нешто, па не сум јас крива, судбина е не може против тоа- како кога ќе се спотерате со женет ПОСТАР МАЖ. А на жена му СУДБИНА и е маж и да ја вара? Он те бркал? ПА НОРМАЛНО ДЕКА ОН ЌЕ ТЕ БРКА. Секогаш они се тие што бркаат! Оф...
  Имаш 18 години, чукни си ја малце главата. Те сакал..Па ќе те сака, кој не би сакал „младо мевце“ за плескање? Извини вака на израз ама наместо да ти е тешко, треба да ти биде срам. И едвај да чекаш да заборавиш за ваквата епизода во твојот живот, што за твоја среќа, за некоја година ќе можеш да ја препишеше на - мала бев и глупава.

  Мислам, риалити чек малце, озбилно.
   
  На zdravkova, nena2010, LilBaby и 3 други им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.