Ме остави бидејќи немал што да ми пружи во животот

Дискусија во 'Разделби' започната од malecka92, 16 јуни 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. StefiNikola

  StefiNikola Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2011
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  57
  Девојко и јас имам 18 години ама твоево размислување е на 0 !!! Јас ја имав истата ситуација дома поради што се моите разведени, ама знаеш ли и после разводот што и се дешаваше на таа ороспијата??? самата си го замрзе сопствениот живот. Па добро нели ти е грозно да легнеш со маж кој може да ти биде татко? Каде ти е совеста, можеби тоа нивно дете гледа дома расправии заради тебе па недај боже и трауми да доживува. За таквите ко тебе само една секира у глава. Не си нормална, кажи му за твојов ,,проблем,, на татко ти дома и побарај совет. Или си мнооооогу лошо воспитана или имаш психички проблеми - а за тоа треба стручна помош. Обрати се во психијатриска болница за помош не овде!!! Те жалам и тебе и твојот натамошен живот каков и да биде. Еден совет од мене ЗАСРАМИ СЕ и продолжи натака во животот како и секоја друга нормална девојка. не ти доликува на годините тоа што го правиш. :puke: :puke: :puke:
   
 2. macence85

  macence85 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  1.217
  Допаѓања:
  817
  Убичу се.. :tmi: Место да плачеш по женет маж, земи размоткај си ја главата каде те води ова. Абе како не ви е срам да се влечете со мажи во семејства. Мислам сте чуле ли вие за поимот достоинство. :^) Е тоа е нешто кое го имаш се додека не се пикаш по туѓи кревети и не бараш совет како да растуриш туѓо семејство. Ајде таму ум во глава и се надевам дека не бараш совет и по другарки за тоа како да го преболиш дотичниов оти во нивните очи ќе станеш само обична фуфица која нема ни грам совест. И да не заборавам..karma is a bitch. Немој еден ден некое младо мевце да каже за тебе - Е кој и е крив кога незнае да задржи маж... |(
   
  На zdravkova и Gea им се допаѓа ова.
 3. StefiNikola

  StefiNikola Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2011
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  57
  BTW во секој брак има проблеми ама не треба тебе тоа да ти е како утеха зашто си ти со него. Нивните проблеми си се нивни нема потреба ти да го ,,тешиш,, човекот и уживај дека жена му не му го дава она што му го даваш ти, детето ШТРК го донел хахаха :rofl: :rofl: :rofl: мозокот ти заостанал во трето одделение. Хахахаааа што се земја не држи
   
 4. fificaaa

  fificaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 март 2011
  Пораки:
  689
  Допаѓања:
  415
  Пол:
  Женски
  Девојче ти мислиш дека се сакате т.е. ти за него си само авантура додека да му помине кризата во бракот а после тоа ке те шутне и ке останеш сама плус со етикета. Послушај ги другите и најди си некој врсник што нема да те искористува како овој...
   
 5. StefiNikola

  StefiNikola Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2011
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  57
  Веќе ја шутнал !!! :D :D :D
   
  На zara му/ѝ се допаѓа ова.
 6. XMaN

  XMaN Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  1.307
  Допаѓања:
  2.362
  Девојко типот те откачил ама изгледа сеуште не си свесна. Да те сакал како што си мислела сега веќе ќе беше разведен и со тебе а немало да и се врати на жена му. Од друга страна и он фино те манипулира дека немал пари за развод, глупости се тоа. Ако маж те сака ќе биде со тебе па 5 развода да му седат на врат. Впрочем затоа и постои развод ако веќе не го сакаш партнерот да не се мачите повеќе.

  Му било убаво со тебе извесно време но сега му се смачило или пак тој не е доволно јак да преземе нешто радикално па ве прави несреќни и тебе и жена му. Убаво те исплескал, направил да се заљубиш во него а сега те шутнал со идиотски изговор дека немал што да ти пружи, абе ај.

  Не те кривам толку тебе колку него, зезнал две жени, лажел две жени а сега си изиграва жртва.
   
  На MissSpark му/ѝ се допаѓа ова.
 7. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.217
  И уште да знаеш дека тој дома секоја вечер ја “плеска“ неа додека ти седиш сама вкревет и мислиш него!
  А ако веќе си тргнала по женети, барај некој што има што да ти пружи :lol:
  што ако ќе ти велам да се засрамиш кога нема да го направиш тоа? Уствари, можеби и ќе го направиш ама кога ќе созрееш некогаш...
   
 8. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.229
  Допаѓања:
  16.873
  Пол:
  Женски
  Ај малечка(92) биди храбра прими ја корпава како што и доликува на некоја растурокуќа(морав така да се изразам бидејќи кон тоа си целела) како тебе, се надевам дека нема да те погоди многу.
  Ти се нервираш бараш совети а не сакаш да си признаеш себеси дека те искористил за секс и те фрлил како стара крпа.
  Тоа ти е, животот е кучка ако си кучка спрема него.
  Друг пат памет у глава и немој да се правиш толку паметна дека си подобра од секоја.
   
 9. kankus

  kankus Популарен член

  Се зачлени на:
  31 декември 2010
  Пораки:
  1.465
  Допаѓања:
  861
  абе ај те молам женет при толку слободни машки ти плачеш за женет дај ти се молам ....гледај на ова како на услуга пошто и онака никој не изградил среќа на туѓа несреќа
   
 10. MissSpark

  MissSpark Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2011
  Пораки:
  692
  Допаѓања:
  1.285
  Пол:
  Женски
  Од ова твое искуство, значи да акцентираме = свесно ставање на второ место т.е статус - швалерица (не е тоа понижувачки?) единствена лекција што можеш да ја добиеш е дека не можеш да му веруваш на секому, или скратено никому. Траума што ќе те прати у живота ќе ти е - да не ти се случи и тебе истото, знаеш карма, ово оно, а па и не верувам дека ќе знаеш да си го задржиш мажот, кога не можеш да си го задржиш љубовникот. И многу ќе те кошта тоа што извесен период (доколку ти дојде памет) нема да можеш да се ослониш на некој. Значи, он нит криел нит заскривал дека е женет и слично, АПЛА ти дал до знаење дека си му авантурка, ама успат зашминкал дека ќе се разведува. Епа да беше искрен до сеа 5 пати можел да се разведе. Ама би те запрашала малечко, дали ти свесно на твоја глава и одговорност би се омужила со некој што шврљал на страна? Ете жена му ја изневерил, додека сте се спанџуеле и тебе коа ќе видиш те изневерил, а и у иднина ако не знаеш сеа, дознај што би те очекувало. И видиш на крај те откачиил. Чича мича завршила прича... или не, ако си преглупо суштество ќе си дозволиш пак да ти плаче на рамења, коа ќе се избедира дека нема пари и дека не ја сака жена му.
  Вистината е, дека си се заљубила во него, си била веќе со него и нема враќање, после е*ење нема каење, сите си знаеме. Си направила грешка, млада си, неискусна, но ако не успееш да извлечеш лекција од ова што навистина премногу една тинејџерка која штотуку почнала да живее (ако може така да се изразам) јас стварно не знам зошто ова го пишувам. Веќе се случило тоа што се случило, можам да те разберам поради тоа што си малечко, те завел со убави зборови, си мислела дека е совршен, дека има и за вас иднина, не си сакала да размислуваш за жена му и детето и не си сакала ни да помислиш дека премногу леташ во облаци но тоа е што е. Јас ти препорачувам да го оставиш да си го среди животот, зависи колку к‘на е жена му (и коолку ќе му дозволи хуху), да се обидеш да продолжиш понатаму, едноставно да живееш. Сега тешко ти е, што ти е, мислиш дека го сакаш, ама веруј се лажеш. Факт е дека нема за тебе и него иднина, а ако се обидеш да ја креираш ти ќе бидеш пак жртва. И иди во црква, барај прошка.. премногу гревови имаш за тие 18 години. Се надевам ќе биде добро, поздрав.
   
 11. kallias

  kallias Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  3.782
  Допаѓања:
  6.973
  :clap: Потполно се согласувам со овој пост, дефинитивно е така .
   
 12. peperutkaa

  peperutkaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  917
  Допаѓања:
  544
  Пол:
  Женски
  Колку за информација на малечково.
  Еден развод со се судски такси чини околу 2000-2500ден. Така да види сега дали е ради немање пари? :fubar: :punch:
   
 13. Zoza

  Zoza Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  792
  Допаѓања:
  292


  грешка си,само адвокатот чини 200 евра....
   
 14. peperutkaa

  peperutkaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  917
  Допаѓања:
  544
  Пол:
  Женски
  Зошто 200евра? Па адвокатот си наплаќа од страната на ``виновникот``нели? Е сега бидејќи он е мажот сигурно он ке го извлече подебелиот крај. Моја пријателка се разведи и сето и кошташе 2000 плус некоја минимална такса таму за во судот.
   
 15. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  6.778
  Допаѓања:
  45.570
  Пол:
  Женски
  Кога ја отворив темата. мислев дека се работи за човек кој ја напушта жената и семејството заради финансиска криза и сега жената и мајка бара совет како да го помине овој период. Ама, кога видов дека се работи за 18 годишно девојче кое кука по женет маж, ми се крена косата иако ми е фатена во пунџа. Е сега девојче да ти кажам нешто, олабави малку со депресиите, млада си . Ти сериозно мислеше дека он така лесно ќе остави жена и дете и ќе си живеете happily ever after?? Не бе душичке, не е проблем ни пари ни развод (зашто ако сака да биде со тебе не мора да се разведува, доволно е да живее година дена одвоено од жената и судот одма ќе ги разведе), проблемот е што или него му дошло из дупета у главу па се свртил кон жена му ( што не верувам многу, многу) , или си фатил некоја груга 18 годишна која ќе ја заведува некое време и ќе ја видиме после овде како ни кука.

  Ајде свести се не се трескај од земја, свати го ова како лекција да не си имаш работа со женети понатака. На 18 години ќе си трошам нерви за едно говедо??? Море мрш. Крени си ја главата, биди среќна што ова не ти го направил после 20 години од сега кога ќе бидеш ни мајка ни жена, и среди си го животот.
   
  На Gea и peperutkaa им се допаѓа ова.
 16. Chupe

  Chupe Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2011
  Пораки:
  656
  Допаѓања:
  414
  Доколку брачните другари се разведуваат спогодбено односно и двајцата да сакаат да се разделат и веќе се имаат договорено за старателство над детето/децата, како и за делба на имотот стекнат во брак, тогаш целата постапка чини од 2800 до 3000 денари. Во тој случај чуму ти е адвокат?!?!?
  Е сега ми проработе иронијата, ако тој , како што велиш сака да се разведе АМА немал кутриот пари, ќе се позајми од мајка му, татко му, кумот, најдобриот другар ор самтинг само заради љубовта што ја дели со тебе НО, девојко сфати дека си била само пролазна авантура, ти мачкал очи цело време само и само за да те плесне. Помири се со тоа, покај се и продолжи понатаму со животот. Пробај да заборавиш колку ниско си паднала и почни да го живееш животот на млад човек, остај го бракот и разводите на страна

  п.с. не ми е намерата да те омаловажам или навредам , туку да те разбудам од лажниот сон и да те освестам
  поздрав
   
  На nena2010 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Zoza

  Zoza Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  792
  Допаѓања:
  292

  мале не е тема за развод ама прочитај мои постови во темата развод и после ми соли памет...кој виновник? Ако ти сакаш развод мораш да фатиш адвокат и немора да си виновник да бараш развод.....
   
 18. Chupe

  Chupe Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2011
  Пораки:
  656
  Допаѓања:
  414
  Како што претходно пишав, доколку спогодбено се разведуваат партнерите, нема потреба од адвокат нити од дополнителни трошоци, освен оној за поништување на граѓанскиот брак, а и тоа го плаќаат по пола.
  П.С ова не го зборам од што сум многу паметна, туку од искуство
   
 19. malecka92

  malecka92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2011
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  1
  kolku za informacija pak sum so nego.on me barase i sega mi e super i nema da go ostavam sto i da se sluci.a toj ke se razvede,razmislil i toa e toa sto ke se slucuva.a i mojot rodenden go pominavme zaedno.vo sekoj slucaj fala na komentarite
   
 20. cigarce

  cigarce Популарен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2011
  Пораки:
  1.396
  Допаѓања:
  3.868
  Пол:
  Женски
  девојко тебе не ти е добро :x
  девојкиве се испокараа за да ти помогнат и да најдат решение ....
  и мислам дека не и е лесно на една млада девојка како тебе да си има работа со оженет?
  според мене јас те жалам
  ти си мила за жалење !
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.