1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ме остави заради себе

Дискусија во 'Разделби' започната од Taznata.devojka, 23 декември 2012.

 1. Taznata.devojka

  Taznata.devojka Активен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2012
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  10
  Бевме заедно една година.Ме остави заради себе,не ни помисли на мене.А јас без него неможам.Како дас продолжам напред без него? Како? Не ни помисли на мене,само туку така ме остави на пола пат,за да се спаси себе.Се каам што го запознав. :( :( :(
   
 2. milicka19

  milicka19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 март 2010
  Пораки:
  398
  Допаѓања:
  115
  Пол:
  Женски
  Ме остави заради себе.

  А што се случи поконкретно кажи??
   
 3. owl-ribbon

  owl-ribbon Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2012
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  677
  Ме остави заради себе.

  Со ова што си го напишала погоре неможеме да помогнеме никако.Треба подетално објаснување за ситуацијата.
   
 4. Taznata.devojka

  Taznata.devojka Активен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2012
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  10
  Ме остави заради себе.

  Он со мене не смееше да биде.Поточно јас со него.И тој не мислеше на мене му беше гајле само несакаше да си ја окрка што се гледа со мене и ме остави,кога ке се сретнеме како да не ме познава само си оди... :(
   
 5. milicka19

  milicka19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 март 2010
  Пораки:
  398
  Допаѓања:
  115
  Пол:
  Женски
  Ме остави заради себе.

  Ништо пококретно немаш објаснето како и што доведило да не сте заедно освен ете што имало забрана и мислам дека нема ни да добиеш поконкретен совет оти не ти ја знаеме ситуацијата за да ти помогнеме ова не е доволно!!!! Што би можело да му се случи ако е со тебе за што се однесува таа забрана не срами се тука секако веќе почна да кажуваш :)
   
  На mv131993 и mimiiiii им се допаѓа ова.
 6. Taznata.devojka

  Taznata.devojka Активен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2012
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  10
  Ме остави заради себе.

  Јас имам 15,а он 20.Моите не ми даваат со него.Го пријавија.И за да не оди во затвор ме откачи.А јас мн го сакам... ;( ;( ;(
   
 7. SuperGirl24

  SuperGirl24 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 март 2012
  Пораки:
  2.124
  Допаѓања:
  37.740
  Пол:
  Женски
  Ме остави заради себе.

  Девојче многу ти е недоречена ситуацијава.Го сакам -не ме сака.Не сфакам за што бараш совет.Зошто го пријавиле твоите? Ако е ради старосна граница стварно е глупо ,али од друга страна го разбирам сигурно нема да те лежи само затоа што си помала од него.Зошто не ти даваат твоите да бидеш со него?

  Како да ти помогнеме кога ништо не кажуваш?
   
  На mv131993 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Micheleljubov

  Micheleljubov Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2012
  Пораки:
  484
  Допаѓања:
  2.938
  Ме остави заради себе.

  Доколку си му влијаела дестркуктивно и мислел дека ќе му биде подобро, тогаш неможеш да го осудиш.
  И сама кажа дека не си смеела да бидеш со него, значи те заштитува.
  Секако треба да ја докажеш ситуацијва..
   
  На mv131993 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Lola-R

  Lola-R Активен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2012
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  6
  Ме остави заради себе.

  Ми раскина дечкото завчера.После неколку месечна врска.Разлог му требало време да си ги среди
  чувствата,не сум му се доверувала...Ми наброја куп добри работи што му се свиѓале,а една ситница не му
  одговарала и му била важна.Се прашувам има ли тој воопшто чувства за мене.Мислев дека со разговор се се средува.Сепак побара време..Не е друга девојка во прашање и ја веќе незнам што со себе.Криво ми е што ми го направи ова пред Н:Г..незнам што да правам.Барам ваши мислења за да сватам у што е штосот
   
  На anielita му/ѝ се допаѓа ова.
 10. milicka19

  milicka19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 март 2010
  Пораки:
  398
  Допаѓања:
  115
  Пол:
  Женски
  Ме остави заради себе.

  Која е таа толку мала ситница која доведила да раскинете низ толку голем куп од дообри работи???? Еве бидејќи не си кажала ќе си земам за право неколку варијанти. Ако си му била важна сигурно немало за таа ситница да ти раскине. Новата година можеби е причината која тој сака да биде слободен зависи каде ќе ја слави и за каков тип се работи. Не знам колку си сигурна дека тоа не е заради друга и да е така значи не се работи за ситница туку нешто сигурно го натерало да раскинете затоа не тагувај по него не си ја расипувај атмосферата за нова година ако е во заблуда ќе се покае и ќе ти се врати можеби. Само разговор е решение на твојот проблем :)
   
  На anielita и Lola-R им се допаѓа ова.
 11. feminium

  feminium Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2012
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  1.739
  Ме остави заради себе.

  Па можеби има друг проблем, семеен или нешто такво :worried:
   
 12. Thebestone

  Thebestone Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2012
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  62
  Ме остави заради себе.

  До Lola-R
  Неможеш да знаеш дали е или не е друга во прашање додека не ја испиташ ситуацијата. И да не е,ова ми изгледа на доста глупо и детско однесување или дечко што не знае да си ги среди чувствата.. И пробај, разговарај да дознаеш што е работата..ако не ти кажува едноставно сврти нов лист, и повеке не попуштај... По стопати, заедно сме,не сме. (имам пример на едни двајца,не знаеа ни што јадат,ни што пијат дури не се доведе ситуацијата на виделина).
  Или можеби е другар, друштво во прашање,па сакал со нив да си ја помини Новата година,многу глупа причина ама и мене слично ми се лигавеше еден лани, незнаеше сакам ова-неќам она,ама виде не виде, дојде оти доста остро постапувам во такви ситуации :D ) и тоа е,не можеме да погодуваме тука. Разговор и ништо друго... Поздрав :)
   
  На Lola-R му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Lola-R

  Lola-R Активен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2012
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  6
  Типот има 28 год.Не му личи да се глупира.Никако не сум.Ако му се јавам ке мисли дека го бркам..или кој знае што.Твој совет е да го седнам и -слушај ти јас нема што да средувам,со мене си или не...ми рече дека пауза не е у ствари раскинување...Почна да ми е важен...Ако му го кажам тоа,можеби ништо нема да се смени...Сепак фала,ми требаше мислење..


  Главно се фати за тоа што не сум се отварала,му пречи само тоа...Затоа си мислам куп глупости...Не е ради друга,гарантирам..сепак е интелегентна,возрасна,созреана личност...Има 28 год,јас 24
   
 14. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.741
  на 15 години ке жалиш за некој 20 годишен што не те ни заслужували побегнал од тебе :fubar:
  дали се читаш што пишуваш :fubar: звучиш ко да си над 30 години тажно и осамено, ко светот да пропаднал за тебе па ти си сеуште дете.
  Лола што се замараш со такви, постојат и други риби во морето секогаш
  млада си, животот е пред тебе :)
   
 15. Lola-R

  Lola-R Активен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2012
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  6
  Ме остави заради себе.

  До срцекршачка

  Ваљда се замарам зошто ми значи,не ми е сеедно....
   
 16. Stylesh

  Stylesh Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2013
  Пораки:
  103
  Допаѓања:
  45
  Пол:
  Женски
  Девојче, раскажи се, подетално, кажи и за што бараш совет :)
  Ако бараш совет како да го заборавиш... Почни да одиш на ракомет, карате или други спортови... Имај си и ти некое хоби... Јас на пример одам на ракомет веќе повеќе од 6 години...:)
   
 17. uniquexxx

  uniquexxx Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2011
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  0
  Veke 5 meseci izleguvav so edno momce..na pocetokot ne cuvstvuvav nisto kon nego...sekogas si pominuvav ubavo..i na kraj se zaljubiv..se bese prekrasno...sekoj moment pominat so nego mi pricinuvase zadovolstvo...sekoj den se zablagodaruvav na Boga sto go imam....se ponasase sprema mene preubavo..mi kazuvase preubavi raboti..deka nema da dozvoli da me izgubi deka me obozava..saka i slicno....kako sto pominuvase vremeto bevme se pobliski i pobliski....ocekuvav deka ke stapime vo vrska...prekrasno bese...sovrseno...mi kaza deka me saka....no stom mu priznav deka go sakam i jas ..naredniot den ne mi se javi...bese cudno zatoa sto ne propustase da ne mi go slusnen glasot..pomina uste eden den....bezbroj neodgovoreni poraki i povici..potoa dobiv poraka na koja pisese deka e kraj..deka najdobro za mene e da prodolzam bez negoo..deka zasluzuvam nesto poveke...krvta mi se zalede..bese najgroznoto cuvstvo koe sum go doziveala...mislev deka sonuvam...go barav da se vidime no ne mi krevase...mi rece deka nema hrabrost i deka treba da prodolzam....
  go prekolnuvav da se vidime no sepak nisto...pominaa dve nedeli..seuste odam vo kaficot kade sto raboti...nasite pogledi se sretnuvaat mnogu cesto..no neznam sto da mislam....moite drugarki mi velat deka ke me pobara deka ke se pokae....navistina mnogu e bolno..nemozam da se pomiram....nemam sila da se boram...bezbroj neodgovoreni poraki..bezbroj nespani noki...bolkata ne zapira...
   
 18. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.352
  Допаѓања:
  18.454
  Пол:
  Женски

  Види вака. Веројатно твоите мислат дека си уште мала за да почнуваш со дечковци, па се заканиле дека може да го пријават. Па и може, тој полнолетен, ти малолетна.

  И те откачи за да не оди во затвор, а? Мислиш тоа лесно е? Никому не му се останува со девојка на 20 години ризикувајќи да оди во затвор и да си отвори досие како таа да е единствена на овој свет. Особено не, заради некоја 15 годишна која допрва почнала да се бара себеси и која допрва ќе се заљуби уште многу пати.
  Еве и да планирал нешто озбилно со тебе, пример, како ја замислуваш таа борба да останете заедно и покрај се'? Малолетна си - што значи, твоите родители се'уште пред законот одговараат за твоите постапки, немаш никаква моќ да се избориш против тоа. И тој е свесен за тоа и не сака да се заморува. Па и тој е млад. А затвор е озбилна работа, не ко шо глеаме по сериине кај шо затвореникот си наоѓа другарче кое му дава корисни совети, праат муабет и гледаат слики од најблиските. Гнасотии се случуваат секој ден. Гнасотии низ кои разбирливо не сака да поминува еден 20 годишен човек кој не е криминалец. Звучи сурово, но тоа е вистината.


  Кога фрла некој изговор од ракав за некој проблем, тебе те обвинува, а притоа избегнува разговор за истиот и бара време, тогаш очигледно е дека не е ништо повеќе од изговор. Едноставно не сака да биде со тебе веќе. Некои мислат дека не' научиле нас жените дека анализираме повеќе што некој кажува од нив и така ја фрлаат бомбата и сега девојката нека се чади до утре, битно они избегнале одговорност и искреност дека едноставно не сакаат да бидат веќе заедно. Не ти треба таква кукавица да ти приреди вакво с**ње воочи празници и плус е неискрен кон тебе.
   
 19. AlalVera

  AlalVera Активен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2012
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  51
  Прво, нема чувства кон тебе, ти кажал убави работа за да не се осеќаш лошо, ти раскинал на пристоен начин, какви има да знаеш.

  Второ, најголемата грешка на сите луѓе, особено девојки, што мислат дека со разговор све се решава. Ништо не се решава со разговор, освен ако не сте спремни да го манипулирате партнерот.

  Трето, продолжи си со животот. Си била пред тоа сингл, сеа пак си. Пред тоа мртва беше? Не. Нема ни сега да умреш. Do all the fun things when ur single, like gwtting wasted of tequila then telling men they`re cute. :) Пази на текилите и носи ги ти дома, не они тебе. :)
   
 20. uniquexxx

  uniquexxx Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2011
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  0
  feministki...cekam vase mislenje...dali mislite deka bi me pobaral pak?
  [mod-kirilica:3l27wf2o][/mod-kirilica:3l27wf2o]