1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ме остави поради озборувања!

Дискусија во 'Разделби' започната од loveyouuu, 8 декември 2014.

  1. 123.Maki-first

    123.Maki-first Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2010
    Пораки:
    176
    Допаѓања:
    107
    Пол:
    Женски
    хахаахахааа лелеее ме остави без зборови, би му пишала на девојчево да ти докажеме дека не сме една иста, ама што ќе се замараме па, на глуп човек не може ништо да му се докаже... ХАХАХАХААХАХА ЈАООЈ ВРВ !!!
     
  2. Bridget

    Bridget Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2013
    Пораки:
    9.689
    Допаѓања:
    134.890
    Сето зло на светот во иднина ќе е заради носење мобилни од мали. Дај уозбилете се. Советите дека треба усвета да фати, што подалеку од дома оти со 10 дечковци била па да не ја каменуваат поарно да си избега, не знам. Јас ја разбирам, многу деца носат рани од своето детство, кај некои се повидливи кај други не толку, што не значи дека ги нема. Некој ете пробал заштита да најди кај неколку Албанци, друг во друга држава, Амери, Австралијанци, Германци, небитно. Трет алкохол, дрога и сл. Четврт навидум нормален со триста демони во себе кои го јадат. И тука се јавуваат оние кои велат небитно какви се проблемите, треба силен да си и да се избориш. Ок, во ред е, но за тоа треба време, совети, позитивност, помош од луѓе на кои можеш да веруваш, природно силен, стабилен и одлучен во секој момент од животот да си не можат ни луѓе во години а не тинејџер. Ова со курва браво. Така се станува, кога некој ќе ти рече дека готово, веќе си и нема што да пробуваш да се спасиш, касно е, си легнала со одредена бројка и нема назад. Се може да се поправи во животот вклучувајќи и репутација, само ако се сака. Крај краева битно е таа сама да се стабилизира и да се чувствува задоволна од себе, а за зборење ќе ги има такви што до крај на живот ќе ти зборат за грешки од младоста, ама ако си глуп слушај ги и нервирај се.
     
    На eloves, Rose96, galapce и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  3. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.961
    Пол:
    Женски
    @Bridget , :bow:

    Полезен постов над мене. Да се препрочитува чат-пат.

    Ги видовме грешките, врските и слично, но дали ги забележавме нештава подолу ...

    Ова е веќе голем чекор. Зарем е лесно да се признае дека сме правеле лоши работи?

    Каењето е првиот и тоа не мал чекор кон подобрување. Тоа е почеток на оправдана надеж по направената грешка.

    Таа многу добро знае каква била и што направила. Не беше тоа прашањето, туку како да почне отпочеток...
     
    Последна измена: 13 декември 2014
    На Dust, galapce, anina и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  4. mamaMace

    mamaMace Активен член

    Се зачлени на:
    19 август 2013
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    164
    треба прво да знае што сака, па потоа да почнува од почеток.
    кога тоа ќе го дознае нема да и биде битно кој што рекол :)
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Петре Прличко

    Петре Прличко Активен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2014
    Пораки:
    330
    Допаѓања:
    385
    Овој член тука што пишува е трол. Многу очигледно, но нема врска.

    Не е тука во прашање економската состојба или било што. Впрочен Македонците во Скопје се убедливо многу побогати отколку Шипците. Земи ги сите фирми, претпријатија, бизнисмени и се останато го држат исклучиво Македонци, но ти нема никогаш да видиш Шиптарка да се продава за пари или вработување на Македонец како тоа што прават наши дрољи. Тука повеќе се работи за морални вредности и национално почитување. Шипците ги користат нашите лакоумни “еманципирани“ принцези за ебавање, провод и понижување, затоа што тоа тие никогаш нема да го добијат од Шпонки. Затоа ние како држава и како народ се распаѓаме на секое ќоше. Погледни ја младината, па ќе ти стане јасно каква иднина не очекува. Нација на алкохоличари, наркомани и курви. Светла иднина.

    Оди, разгледај, види и распрашај се, па ќе ти стане јасно дека секој втора Албанка не видела град како изгледа освен школо-дома, не отишле никаде на одмор, на патување некое или било што, затоа што ги држат многу строго додека на нашиве Македонки лично и персонално од мажите им е дозволено да прават што сакаат и како сакаат, ама ете видиш слободата колку е злобна понекогаш. Затоа удираат нож и ги омаловажуваат своите браќа, братучеди, другари, затоа што дај му на човек слобода за да му видиш памет.

    А, ниедно машко, барем јас тие што ги знам, нема никогаш да ожени таква курва што спиела со повеќе мажи, а особено со Шипци. Таа ќе си остане обележена целиот свој живот, а особено ако живее во помало место.
     
    Последна измена: 13 декември 2014
    На troublesome и simoncelicius им се допаѓа ова.
  6. srhsejbsk

    srhsejbsk Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2014
    Пораки:
    1.591
    Допаѓања:
    9.360
    Пол:
    Женски
    Повторно и повторно трол (facepalm) Мене не ми е јасно зошто се замарате? А вие што се тролате немате попаметмна работа? :^) Човек само глупости да чита. Дај најдете си некоја занимација и не го трупајте форумов со глупости :!:
     
    На bubamara12345 и tessie им се допаѓа ова.
  7. H.VAGA

    H.VAGA Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2012
    Пораки:
    1.590
    Допаѓања:
    5.304
    не мора да е трол.овие примери ги има во секојдневниот живот.
    девојката си ја увидела грешката.видела дека греши.како што прочитав бара совет како да си го среди животот и понатаму да продолжи.вие повеќе ја осудивте што идела со албанци.а да била со 10 македонци помеки ке бевте со неа,така ли?
    факт е дека направила грешка.и тоа што родителите се развеле не и дава за право внимание да бара на погрешно место.сепак сите сме луѓе.различни карактети.различно поднесуваме болка.и на различен начин се бориме со она што не повредува.психата на човекот е таква.не може секој да се избори со проблемите затоа утеха бара на погрешно место.

    во некој постови прочитав дроља била таа сто одела со албанци.а таа што оди со македонци за пари каква е?
    државата што ни се распаѓа ние самите сме си криви.затоа што секој кога ке дојде до одредена функција гледа колку повеќе да зграба.луѓето погрешно е да ги делиме на албанци,македонци,турци.и од нивните и од нашите можат да се сретнат луѓе кои немаат ни тронка човечност.
     
    На eloves, atala и tessie им се допаѓа ова.
  8. beatriz

    beatriz Активен член

    Се зачлени на:
    26 октомври 2014
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    65
    Пол:
    Женски
    Нов почеток-оди кај мајка ти во Германија. Тука ќе те следи минатото.
     
    На Nausicaa и tessie им се допаѓа ова.
  9. Bridget

    Bridget Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2013
    Пораки:
    9.689
    Допаѓања:
    134.890
    Што е битно дали е трол или не, мене на пример повеќе ме интересираат советите, начинот на кој вие размислувате за одредена тема, а дали некој се зеза воопшто не се замарам. И така скоро и да нема случка што некој може да ја измисли а да не постои во реалноста.
     
    На eloves, galapce, Daleron и 2 други им се допаѓа ова.
  10. loveyouuu

    loveyouuu Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2014
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    186
    Пол:
    Женски
    Да не ве цитирам една по една неколку прашања до сите ќе дадам. Како прво и основно реков околу 10 не реков точна бројка значи може биле 4. 5. 6 и не е битно веќе заврши тоа за мене. Како друго каде споменав јас дека имав секс со некој од нив? Никаде значи сум немала и сеуште сум невина фала богу. Трето каде споменав дека некој од тие имал кола, многу пари или ме честел? Никаде, значи немаше такво нешто. Четврто не се сметам за курва, дроља и слично затоа што не сум, а најмалку ме погодија тие ваши зборови. Пето знаете која ми е поголема грешка од одењето со албанци? Тоа што ви се обратив вам овде, да. И не изчезнав од дискусијате, не се грижете намерно ве остатив сите до крај да се изјасните а успат видов и вие сите по ред какви сте верувајте речникот и размислувањата говорат многу за вас. Ова не важи за сите, туку баш за тие кои ме нападнаа. И едно прашање до тие што ме нападнаа, ако јас која сум била во врска со неколку албанци (врски во кои немало ништо повеќе од мување) сум курва (со извинение за изразот) онаа која легнала со неколку македонци за пари каква е?
     
    На Cleonika, tessie, atala и 2 други им се допаѓа ова.