1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Миом на матката

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од caci.caci, 10 октомври 2010.

 1. La bella mare

  La bella mare Нов член

  Се зачлени на:
  27 април 2024
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  jas posle kiretazata seuste sum
  so slabo krvarenje 14 dena,veke 4 dena mi dadoja da pijam kontaceptivi diane ama ne saka da zastani slaboto krvarenje,najverovatno krvari miomot
   
 2. La bella mare

  La bella mare Нов член

  Се зачлени на:
  27 април 2024
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  zvezda kako pomina posle operacija dali te boli rezot?
   
 3. DackaDacy

  DackaDacy Нов член

  Се зачлени на:
  12 мај 2024
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Zdravo zenicki bi sakala da slusnam i vase mislenje..Imam miom na matkata i policisticni jajnici bolki imam recisi sekoj den,ciklusite pretezno se mnogu bolni ponekogas i so infuzii zavrsuvam bidejki tableti protiv bolka ne mi pomagaat..
  Isto taka minatiot mesec na 3den od ciklus pravev ispituvanja na hormoni FSH beshe dosta pokacen..
  Dali od miomot ili hormonot sto e pokacen moze da bidat bolkite bidejki nema den da ne sum bez bolka..
  Vasi iskustva ve molam se izvinuvam na dolgiot post
   
 4. Mariza85

  Mariza85 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 декември 2020
  Пораки:
  236
  Допаѓања:
  259
  Пол:
  Женски
  Ne veruvam da ti se bolkite od miomot bidejki jas dva pati sum operirana i eve pak imam miomi ama nemam problem so ciklusot.mnogu retko se slucuva da imam mnogu minimalni bolki koga ke dobiam.a nemam ni problem so hormonite bidejki stalno gi ispituvam se borime za bebence.
   
  На DackaDacy му/ѝ се допаѓа ова.
 5. DackaDacy

  DackaDacy Нов член

  Се зачлени на:
  12 мај 2024
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Ne mislev samo od miomot,mozebi i od jajnicite..ne znam.. mat.ginekolog mi kaza kje ja sledime situacijata pa ako treba operacija togash..
  No edna druga doktorka mi kaza operacija ne ti bega zosto kaza taka ne znam.dali deka imam i policisticni jajnici,me fati panika.

  Sepak ti blagodaram
   
  На MиЛаѓ му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Dita_girl

  Dita_girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 мај 2019
  Пораки:
  222
  Допаѓања:
  541
  Пол:
  Женски
  Zdravo
  Bi sakala da mi preporacate dobar ginekolog vo Skopje konkretno za problem so miom na matka
  Vi blagodaram
   
 7. Mariza85

  Mariza85 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 декември 2020
  Пораки:
  236
  Допаѓања:
  259
  Пол:
  Женски
  Tofovski od gak i dimitrov od sistina.kaj niv dvajcata se imam operirano i prezadovolna sum.ama da znaes deka nikoj ne ti garantira deka nema pak da se pojavat.eve jas dva pati operirana i pak imam
   
 8. La bella mare

  La bella mare Нов член

  Се зачлени на:
  27 април 2024
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  kakva operacija laparaskopska ili klasicna? jas treba da operiram miom na 24ti kaj tanturovski
   
 9. Mariza85

  Mariza85 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 декември 2020
  Пораки:
  236
  Допаѓања:
  259
  Пол:
  Женски
  Tofovski me operirase klasicno a dimitrov laparaskopski.
   
 10. La bella mare

  La bella mare Нов член

  Се зачлени на:
  27 април 2024
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  kolku vreme trebase da se oporavis od klasicnata operacija?i i kade ti bea postaveni miomite i koja golemina jas sum preplasena:(
   
 11. Manako2

  Manako2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2024
  Пораки:
  338
  Допаѓања:
  3.978
  Пол:
  Женски
  И јас двапати сум оперирана од миоми,еден царски,ама големи менструални болки си имам пак.
   
 12. Manako2

  Manako2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2024
  Пораки:
  338
  Допаѓања:
  3.978
  Пол:
  Женски
  Марјан Стојовски на ГАК
   
 13. Manako2

  Manako2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2024
  Пораки:
  338
  Допаѓања:
  3.978
  Пол:
  Женски
  Стојовски на втората операција така ми рече,еднаш миом цел живот миоми. Ама ми гарантираше 3год.по операцијата дека нема да ми се створат и за тоа време да планирам бременост. Еве 8год.поминаа ми се нема створено миом.
   
 14. Zvezda.

  Zvezda. Активен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2022
  Пораки:
  99
  Допаѓања:
  50
  Пол:
  Женски
  Па додека бев во болница воопшто не осетив болка дека бев под јаки лекови. Кога дојдов дома имам и нормално е тоа. Издржливи се со аналгетик поминува.
   
  На La bella mare му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Zvezda.

  Zvezda. Активен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2022
  Пораки:
  99
  Допаѓања:
  50
  Пол:
  Женски
  Презадоволна и топло во го препорачувам Никола Панчевски во Систина. Само тој мислам дека ме врати во живот.
   
 16. Manako2

  Manako2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2024
  Пораки:
  338
  Допаѓања:
  3.978
  Пол:
  Женски
  Завршив одамна јас со операциите. Јас благодарение на Марјан станав мајка,кога сите креваа раменици дали после операциите ќе можам да останам бремена.
   
  На Zvezda. му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Zvezda.

  Zvezda. Активен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2022
  Пораки:
  99
  Допаѓања:
  50
  Пол:
  Женски
  Едно прашање, после колку време добивте циклус после терапија за 6 месечна хемиска менопауза и хируршка интервенција последователно. Докторот ми е на одмор тој рече ќе добиеш ама еве сеуште немам симптоми.
   
 18. ancenche

  ancenche Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2014
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  2
  Конечно најдов некој како мене. Јас имам миом на грлото на матката со големина од 1.7см и циста на јајникот од 3 см. Цистата ми е на левиот јајник ,но немам болки. Болкиве ми се баш каде што ми покажуваат дека е миомот. И сум во текот на еден месец можеби 10 дена без болки. Обично пред да добијам и после менструацијата од 5от ден,кога ми завршува, повторно болки имам. Германија живеам,викаат неможе од миомот да боли толку,а јас умирам од болка,не помонува ниту со јако апче. И плус ми се лоши
   
 19. Ariaaria

  Ariaaria Активен член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2023
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  43
  Пол:
  Женски
  Zdravo zenski!
  Dali nekoja ima koristeno caj za miom od MSN od Srbija?
   
 20. anaja1

  anaja1 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2013
  Пораки:
  2.557
  Допаѓања:
  7.431
  Пол:
  Женски
  Мене не ми помогна.