1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мировен марш за чист воздух

Дискусија во 'Политика и настани' започната од mamita83, 21 септември 2017.

?

Дали ќе дојдеш на мировниот марш во 17 часот?

 1. Да

  1 глас(а)
  20,0%
 2. Не

  4 глас(а)
  80,0%
 1. mamita83

  mamita83 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2014
  Пораки:
  355
  Допаѓања:
  424
  Сакам да ги известам сите кои можеби не се информирани дека денес во 17 часот пред Владата на РМ ќе започне Мировен марш за чист воздух, во организација на О2 Коалицијата за чист воздух, Меѓаши и Скопје Смог Аларм. Ве повикувам сите да дојдете за да можеме да и кажеме на владата дека чистиот воздух му е важен на секој граѓанин на Скопје, и дека нема да седиме на страна и да се однесуваме инфериорно. Секоја година се гушиме во загадено Скопје, ве молам колку и да сте уморни организирајте се и дојдете заедно со вашите деца. ДОЈДЕТЕ НЕМОЈТЕ САМО ДА ПИШУВАТЕ НА ИНТЕРНЕТ КОЛКУ ВИ ПРЕЧИ ЗАГАДЕНОСТА ВО ГРАДОТ СКОПЈЕ