Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мислам дека...

Дискусија во 'Форумски игри' започната од Mishela, 1 октомври 2019.

 1. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  17.188
  Допаѓања:
  77.724
  Пол:
  Женски
  Често ни се случува да напишеме некоја глупост додека типкаме од мобилен, особено ако ни се активирани некои опции како autocorrect или predictive text.
  Една таква случка ме инспирираше да смислам игра со која на сличен начин би се забавувале и овде.

  Секоја реченица во играва треба да ни почнува со „Мислам дека...“, а остатокот од реченицата да се формулира и дополни со избирање на средниот збор од тие три што излегуваат како предлог над тастатурата.

  За учество во оваа игра би имале само две правила:
  1. Би можеле да ја играме само од мобилен.
  2. Би било потребно да се активира опцијата predictive text (во settings -> smart typing)


  * Ќе почнам јас со мој пример колку за илустрација, па почнете и вие да мислите дека...:lol:

  Мислам дека знам што да кажам освен дека не се работи само за него.
   
  На SummerGirl, Tan4ence, Bitter-Sweet и 2 други им се допаѓа ова.
 2. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️ Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  15.416
  Допаѓања:
  151.200
  Пол:
  Женски
  Мислам дека не се ни приметува дека на овие места имаат многу лош потег. :rofl:
   
  На SummerGirl, Moon.Girl, WildMk и 4 други им се допаѓа ова.
 3. A_star

  A_star Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2019
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  1.589
  Пол:
  Женски
  Мислам дека баба ми не знае дека ми е баба :?:
   
  На SummerGirl, WildMk, buba4e89 и 5 други им се допаѓа ова.
 4. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.563
  Допаѓања:
  4.140
  Пол:
  Женски
  Мислам дека не мислaм сериoзнo зa јсп :D:D
   
  На SummerGirl, WildMk, buba4e89 и 3 други им се допаѓа ова.
 5. Gosh

  Gosh Мразачка на луѓе

  Се зачлени на:
  10 октомври 2015
  Пораки:
  1.844
  Допаѓања:
  26.136
  Мислам дека не е во ред со мене и на крај да се уклучувате на него додека седите на шоља кафе.
   
  На SummerGirl, nightingale, DAngel и 3 други им се допаѓа ова.
 6. Ketchup

  Ketchup Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  5.609
  Допаѓања:
  39.869
  Мислам дека ќе се исплати да се видиме.
   
  На SummerGirl, WildMk, buba4e89 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  17.188
  Допаѓања:
  77.724
  Пол:
  Женски
  Мислам дека е недозволиво и забрането со закон или друг пропис во постапка на непостоење на услови за настанување на штетата. :worried::D
   
  На SummerGirl, WildMk, buba4e89 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. Leviosa2503

  Leviosa2503 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2018
  Пораки:
  413
  Допаѓања:
  1.116
  Пол:
  Женски
  Мислам дека не се работи само за него и да го поминам дека тоа е ултимативен факт и ќе продолжам во шпанија.
   
  На SummerGirl, WildMk и candy.cane им се допаѓа ова.
 9. GoodGirl45

  GoodGirl45 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2016
  Пораки:
  1.386
  Допаѓања:
  8.671
  Пол:
  Женски
  Mислам дека знаме дела има штом че голем напишан че немаат врската до онаа штом сакаме за готвење кажам.

  Сакам кажам не знам речам :rofl:.
   
  На WildMk, Blue.Sky и candy.cane им се допаѓа ова.
 10. *Ench@nted*

  *Ench@nted* Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2018
  Пораки:
  1.848
  Допаѓања:
  24.696
  Пол:
  Женски
  Мислам дека ова е доволно за да се случи нешто повеќе и подобро од вообичаеното сместување во хотел со четири тркала. :bug:
   
  На WildMk, GoodGirl45 и Bitter-Sweet им се допаѓа ова.
 11. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  17.188
  Допаѓања:
  77.724
  Пол:
  Женски
  Мислам дека е време да ја изврши на кои се однесува посебниот регистар за лица осудени со правосилна судска постапка.
   
  На WildMk и candy.cane им се допаѓа ова.
 12. Biljarkata

  Biljarkata Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 јануари 2019
  Пораки:
  10.832
  Допаѓања:
  102.499
  Мислам дека не е умно да ставаш кна на претходно фарбана коса
  :o

  Којзнае колку умно мислам штом ваков предиктив текст ми испадна(facepalm)
   
  На WildMk, candy.cane и Bitter-Sweet им се допаѓа ова.
 13. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  17.188
  Допаѓања:
  77.724
  Пол:
  Женски
  Мислам дека е време да се најавите на телефонскиот број од нив. :mp:
   
  На WildMk и candy.cane им се допаѓа ова.
 14. Ava.84

  Ava.84 Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 декември 2015
  Пораки:
  3.644
  Допаѓања:
  29.132
  Пол:
  Женски
  Мислам дека е време да си легнам.
   
  На WildMk, candy.cane и Bitter-Sweet им се допаѓа ова.
 15. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  17.188
  Допаѓања:
  77.724
  Пол:
  Женски
  Мислам дека не се во право кога бараат да бидат во можност да се работи само за еден месец.
   
  На WildMk и candy.cane им се допаѓа ова.
 16. marija305

  marija305 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2014
  Пораки:
  1.040
  Допаѓања:
  7.728
  Пол:
  Женски
  Мислам дека не рече само поминаа филм жена.
   
  На WildMk и candy.cane им се допаѓа ова.
 17. Ladybug98

  Ladybug98 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2019
  Пораки:
  592
  Допаѓања:
  3.074
  Пол:
  Женски
  Мислам дека е време да се реши името на државата и на државата и на сите.
  :rofl::rofl::rofl::?:

  Од кај овие зборови ми испаднаа овде(facepalm)
   
  На WildMk, candy.cane, Bitter-Sweet и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 18. Cinnamon Bun

  Cinnamon Bun Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 декември 2017
  Пораки:
  399
  Допаѓања:
  4.721
  Пол:
  Женски
  Мислам дека е мртва но што е проблемот зошто не ми е важно да се врзе со некој од вас и кој период од годината на раѓање на детето му поставиле комплицирано математичко образование.

  Боже сачувај, што е ова :rofl:
   
  На LadyLollypop, WildMk, buba4e89 и 2 други им се допаѓа ова.
 19. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  17.188
  Допаѓања:
  77.724
  Пол:
  Женски
  Мислам дека не е така лошо во Македонија.

  (fingers):rofl:
   
  На WildMk, buba4e89, candy.cane и 3 други им се допаѓа ова.
 20. Purplelilac

  Purplelilac Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 септември 2016
  Пораки:
  2.417
  Допаѓања:
  34.766
  Пол:
  Женски
  Мислам дека таму каде сум подготвена да се пронајде правилното. :drunk:

  Ништо со ништо нема врска во реченицава. :tmi:
   
  На WildMk, candy.cane и Tan4ence им се допаѓа ова.