1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мислење ве молам,загрижена сум!

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од babygirl15, 4 октомври 2016.

 1. babygirl15

  babygirl15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2016
  Пораки:
  112
  Допаѓања:
  179
  Пол:
  Женски
  Најдобрата другарка се скара со дечкото,премногу е депресивна не можам да ја гледам веќе таква..Убедена е да се напие неколку таблети лексилиум,ве молам кажете ми што може да се случи за да и го кажам истото,јас веќе ја премолив да не го прави тоа,и на колена и клекнав ми рече океј ама знам на што е спремна..но премногу сум загрижена,најдобра другарка ми е..не сакам во болница да заврши бидејќи знам дека тие се многу штетни таблети;(;(;(;(:u::u::u:
   
 2. mentol

  mentol Активен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2015
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  65
  Пол:
  Машки
  Пробај запознаја со друк дечко.
   
  На anakonda88, Скопјетесакам, rose60 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  10.117
  Допаѓања:
  56.732
  Пол:
  Женски
  Аман од такви... биди покрај неа колку што можеш повеќе, натерај ја да се занимава со некоја физичка активност, така најлесно ќе и испари депресијата. Па и на нејзините родители или брат/сестра ако има кажи им да скријат такви материи и предмети со кои може да си наштети. Лигавење за дечко... аман бе.
   
  На koritsaki, eloves, Rose96 и 5 други им се допаѓа ова.
 4. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.318
  Допаѓања:
  2.750
  Пол:
  Машки
  Нема ништо да се случи. Ќе се смири и ќе спие. Ништо посебно.
  Нека испие една или пола таблета .. нека не пие повеќе ..
  Тие се наменети за смирување на вознемиреност.
   
  На krEM4Eto, rose60 и fighter им се допаѓа ова.
 5. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  4.660
  Допаѓања:
  46.969
  Ostaja neka gi ispie. Ima taka da se smiri sto, nikad veke nema da I otide umot za deckoto :D :D
   
  На krEM4Eto и Bella.04 им се допаѓа ова.
 6. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  4.148
  Допаѓања:
  32.577
  Пол:
  Женски
  Добар совет и даде браво
   
  На rose60 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. N0NamE

  N0NamE Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2015
  Пораки:
  698
  Допаѓања:
  2.131
  Пол:
  Машки
  Се скарала све може да се реши ако поразговараат незнам како така размислуваат одма апчиња, алкохол ова она некој дури помислуваат и на најлошото самоубиство:fubar: па не е крај на свет и да ја остави не е еден и единствен. Зарем вреди да си го упропасти здравјето и животот чим се скарале постои некоја причина,проблем нека седнат и поразговараат нека си кажат што мислат сигурно ке најдат некое решение и ке се смират.
   
  На krEM4Eto и Oscar Lady им се допаѓа ова.
 8. donna.17

  donna.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  1.705
  Допаѓања:
  4.989
  Пол:
  Женски
  Залепи и еден шамар и накодоши ја на татко и.
   
  На koritsaki, theowndemon, Mari* и 2 други им се допаѓа ова.
 9. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  21.672
  Пол:
  Женски
  И јас имав една ваква , богами еднаш таква воспитна и залепив , што три дена имаше линии на лицето :D ќе речете како така ? Вреди ли за дечко со жилет да си ја исечеш првата буква од името на дечкото и тоа преку цела рака ? Друг пат ќе се труеше со диазепам и лексилиум .. Ми рече на фб ако утре дојдам у школо добро ќе биде .. Утредента дојде понаспана од било кога било и пооцерена од кога било :D само девојчето имаше и други семејни проблеми па не и замерував многу .. Некогаш и јас се тресев за неа ама подоцна видов дека и не треба да се тресеш , треба да превземеш нешто ..
   
  На anakonda88 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. jasbi

  jasbi Популарен член

  Се зачлени на:
  16 септември 2016
  Пораки:
  897
  Допаѓања:
  7.197
  Пол:
  Женски
  разговарај со нејзините и кажи им се...сигурно ќе ти се налути но не е важно ,еден ден ќе ти биде благодарна за постапката твоја
  Се надевам ке решите се
   
 11. Chopard

  Chopard Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2016
  Пораки:
  230
  Допаѓања:
  611
  Пол:
  Женски
  Другарка ти е свесна дека се штетни, можеби така вика дека ќе направи зошто и е потребно внимание.
  Сите сме поминале низ таков период кога сме сакале да испиеме таблети за некој дечко, па ниту сме испиле ниту ништо. Ете сме живи и здрави со некој нов покрај нас. Период е ќе и помине.
   
 12. biGirl

  biGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.115
  Допаѓања:
  2.905
  Пол:
  Женски
  Kako be taka ke raskinat so decko i odma apcinja drogi ovo ono sfakam da se nacukas ama odma po apcinja da posegnes (facepalm)
   
  На Momichka му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Скопјетесакам

  Скопјетесакам Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2015
  Пораки:
  794
  Допаѓања:
  9.199
  Незнам зашто се чудите воопшто,тоа се дечиња малецки кој се неиживеани и прв пат во животот се среќаваат со некаква тешкотија.

  Ништо не и е,ке и помине како на кутре ;)
   
 14. biGirl

  biGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.115
  Допаѓања:
  2.905
  Пол:
  Женски
  koa se decinja malecki so majka baraat deckovci da brkaat hahahah :D leksilium ke piela be uste se cudam idi pijanci se ko normal tinejdzer placi po drugarki nz praii normalni raboti hahaha
   
  На Скопјетесакам му/ѝ се допаѓа ова.
 15. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  10.132
  Допаѓања:
  128.836
  Пол:
  Женски
  Имав ваква еднаш and I let her be во смисла "океј." мислам сериозно оној кој планира да се самоубие нема на сите да разгласи. Се согласувам да ѝ удриш шамар. Ем ќе се свести, ем и да пие многу апчиња е болно - и ова е болно. Излезете на кафе, играјте игри и јадете чоколадо, шминкајте се и гледајте серии заедно и по една недела ќе ѝ помини или евентуално дур да најди друг ама до тогаш навикната ќе си на нејзините депресивни чувства после врска или она ќе се навикни дека не е крај на свет.
   
  На biGirl и baba Rada им се допаѓа ова.
 16. krEM4Eto

  krEM4Eto Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  1.538
  Допаѓања:
  4.255
  Пол:
  Женски
  А да ни кажеш шо бидна??
   
 17. Скопјетесакам

  Скопјетесакам Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2015
  Пораки:
  794
  Допаѓања:
  9.199
  Напредни генерации се тоа,уште на 11-12 години бркаат дечковци а вече на 15 остануваат бремени,ние старите не можеме тоа да го разбереме хахахах.

  Го променила светот со лексилиум хахах бог да чува,свашта има по државава.